Ще зі шкільних років я мріяв стати артистом, але батьки поставилися до подібного бажанням зі скептицизмом, вважали, що шанси вступити до театрального інституту у сільського хлопця були мізерними.
Та все ж таки у 1965 році Василь Іванович подав документи до Харківського театрального інституту і став єдиним, хто склав іспити українською мовою на відмінно.
У 1974 році за роль Григорія Сковороди у виставі «Григорій і Параскева» за п’єсою І. Кавалерідзе був визнаний кращим молодим актором України.
Його багаторічна трудова діяльність спрямована на розвиток українського театрального мистецтва та національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.
У 1976 році Василя Івановича запрошують до філармонії, де він створює свої читацькі програми. Починає із «Слова о полку Ігоревім». Спочатку представляє його українською у перекладі Максима Рильського. Потім – староукраїнською, літописною мовами. Читає окремо і «Плач Ярославни» у перекладі Тараса Шевченка. Під час роботи у філармонії створив 20 сольних літературних програм. Тричі отримував звання лауреата республіканських конкурсів чтиців.
На Сумщині прихильників його театральної, декламаторської, поетично-пісенної творчості чимало. Адже він підкорював не лише сцени театру та філармонії, а й навчав акторській майстерності та майстерності виразного читання студентів Сумського державного педагогічного інституту (тепер університет), де пропрацював більше 20 років на кафедрі української літератури викладачем «Давньої літератури», «Виразного читання», «Риторики». За наукову працю отримав вчене звання «доцент». Має більше 30 наукових та публіцистичних статей.
Василь Будянський проводив активну роботу з студентською молоддю. Зокрема, під його керівництвом на сцені Сумського педагогічного університету імені А. С. Макаренка були здійснені театральні постановки: «Назар Стодоля» Тараса Шевченка, «Фараони» Василя Шукшина; Роберта Рождественського; Євгена Євтушенка та інших.
Я радий, що моїм колишнім студентам знадобилося те, чому я навчив – виразному читанню, а також естетиці.
Василь Будянський автор 5-ти друкованих праць: п’єса «За землю Руську», на тему Слово о полку Ігоревім; поетичні збірки: «Поезії. Дружні шаржі»; «Пісні, поезії та дружні шаржі»; навчальні посібники: «Мистецтво виразного читання» та «Риторика, мистецтво красномовства».
Його книга «Педагогічна мудрість Слобожанської родини» була надіслана у Канаду, де була схвально оцінена представниками української діаспори.
Все те, що я встиг зробити корисного для людей, мені рідне і дороге моїй душі.
Батьківське навчання: «Жити по совісті!» стало основою для всього життя митця.
Я б хотів, щоб совість кожної людини була чистою, щоб всі спокійно спали під мирним небом, щоб ніхто не смів розтягнути нашу рідну Україну на часточки.