View Static Version
Loading

Ključna aktivnost 1 prijavni obrazac - upute

Prijavni obrazac za Ključnu aktivnost 1 za Natječaj 2020. dostupan je na sljedećoj poveznici: https://bit.ly/2Obv1S3. Obrazac je dostupan online te jednom kada započnete s procesom ispunjavanja, dostupan je za uređivanje sve do konačnog podnošenja, najkasnije 5. veljače u 12 sati. Naravno, obrazac je u svakom trenutku moguće sačuvati i u PDF obliku. Unaprijed vas obavještavamo da će online sustav ponekad imati poteškoća, te prijavi možda nećete moći uvijek pristupiti, no to vas ne treba zabrinjavati. Imate dovoljno vremena za uređivanje prijave, a najvažnije je da ne čekate posljednji dan za njezino podnošenje :).

Svi novi prijavitelji moraju voditi računa o tome da je prije podnošenja prijave potrebno registrirati ustanovu na portal za sudionike te dobiti OID broj, koji unosite u prijavu, u dio "Participating organisations". Već registriranim ustanovama OID brojevi su automatski dodijeljeni, što je moguće provjeriti jednostavnom pretragom po nazivu na portalu. Sve o registraciji ustanova pročitajte u kratkom vodiču.

Europski razvojni plan - ključni dio prijavnog obrasca

Europski razvojni plan ključni je dio vaše prijave, te ako je on dobro osmišljen, ostatak prijave je lakše razraditi. Sastoji se od 3 glavna i jednog dodatnog pitanja u kojima navodite sljedeće:

Ne zaboravite, princip predstavljanja Europskog razvojnog plana funkcionira na sljedeći način: Općenite potrebe ustanove-Ključne potrebe ustanove i aktivnosti povezane s njima-Ciljevi projekta (koje ključne potrebe će biti obuhvaćene aktivnostima navedenim u prijavi)
Upravljanje projektom

Sljedeća rubrika u prijavnom obrascu odnosi se na upravljanje projektom, u kojoj morate opisati kako ćete surađivati s organizatorima struktruriranih tečajeva te ustanovama u koje će djelatnici vaših ustanova otputovati za potrebe realizacije aktivnosti promatranja rada po modelu "job shadowing" ili aktivnosti podučavanja. Također, potrebno je objasniti na koji način ćete upravljati projektom (uspostava projektnog tima, tko su njegovi članovi, kako su raspodijeljeni zadatci), pobrinuti se za praktična pitanja (organizacija puta smještaja, Europska zdravstvena iskaznica...) te osmisliti mehanizam sprječavanja rizičnih situacija (otkazivanje tečaja, leta, zamjena djelatnika koji sudjeluju u projektu...).

Vrlo je važno na jasan način i s konkretnim primjerima predstaviti planiranu upotrebu portala eTwinning i School Education Gateway u okviru projekta koji prijavljujete: https://www.etwinning.net/hr/pub/index.htm //// https://www.schooleducationgateway.eu/.

Aktivnosti

Planirane aktivnosti moraju biti jasno opisane (naziv, lokacija, trajanje) kako bi se lakše povezale sa zatraženim iznosima financijske potpore. Za svaku planiranu mobilnost poželjno je navesti njezin točan naziv i svrhu, te ju povezati s potrebama djelatnika i vaše ustanove i uskladiti s ciljevima Europskog razvojnog plana. Posebno je VAŽNO opisati kako ćete po završetku mobilnosti primijeniti i integrirati naučeno u vaš rad, tj. kako će vaše novostečene vještine i iskustva doprinijeti uvođenju inovacija te povećanju kvalitete i europske dimenzije u vašoj ustanovi.

Kada razmišljate o željenoj mobilnosti, ona bi trebala odražavati realne potrebe u vašem svakodnevnom radu u vašoj ustanovi. To znači da nije poželjno u prijavu uvrstiti npr. čisti tečaj engleskog jezika za nastavnika matematike koji želi samo usavršiti svoja znanja stranog jezika, te je ovakva vrsta mobilnosti prihvatljiva jedino ukoliko je kurikulumom predviđeno podučavanje matematike na engleskom jeziku. S druge strane, prihvatljiv je npr. tečaj podučavanja matematike uz uporabu informacijsko-komunikacijskih tehnologija, ako je u prijavi objašnjeno zašto nastavniku matematike treba takav tečaj i kako naučeno planira dalje primjenjivati u nastavi.

Kako biste unijeli planirane aktivnosti, kliknite na zaokruženi dio->acitivity details
Kod ispunjavanja kategorije "Individualna potpora" unosite broj sudionika za određenu skupinu zemalja (tri su skupine zemalja) i računate srednju vrijednost ukupnog trajanja mobilnosti (računajući i dane puta). Kako izračunati srednju vrijednost? Ako imate tri sudionika koji odlaze u prvu skupinu zemalja i usavršavanja im traju redom 5, 6 i 7 dana, potrebno je zbrojiti dane mobilnosti (5+6+7=18) i podijeliti ih s 3, što ukupno iznosi 6. To znači da ćete pod "average duration per participant" unijeti broj 6.
Što se tiče preciznog izračuna udaljenosti, potrebno je koristiti kalkulator koji je dostupan u obrascu na poveznici koja je zaokružena crnom bojom. Udaljenost se računa unosom mjesta polaska i mjesta dolaska na kojem će se mobilnost održati. Ako je mjesto polaska/dolaska udaljenija lokacija bez zračne luke, moguće je unijeti lokaciju najbližeg mjesta sa zračnom lukom.
Moguće je zatražiti dodatnu potporu za putovanja u udaljenije zemlje, no usavršavanje u udaljenijim zemljama zahtijeva dobro obrazloženje. Vodite računa o tome da je većina edukacija dostupna i na bližim europskim lokacijama te da atraktivnost lokacije ne bi trebala biti u fokusu planiranja mobilnosti.
Jednako kao s individualnom potporom, i kod kotizacije je potrebno izračunati srednju vrijednost trajanja usavršavanja na način opisan gore (pod Individualna potpora). Kod kotizacije je važno voditi računa o tome da u trajanje tečaja ne unosite dane za put, nego realan broj dana trajanja usavršavanja.
U ovom dijelu unosite podatke o profilu sudionika, načinu selekcije, planiranim pripremnim aktivnostima (jezična, kulturološka, pedagoška priprema), planiranom načinu praćenja i podrške sudionicima i konkretnim ishodima usavršavanja za sudionike.
Za osobe s poteškoćama možete zatražiti stvarne troškove te ih detaljno opisati. Izvanredni troškovi nisu primjenjivi.
U dijelu Follow-Up opisujete planirani učinak projekta na vašu ustanovu te se još jednom osvrćete na aktivnosti i ciljeve u Europskom razvojnom planu. Razmislite o tome kako će vaš projekt utjecati na užu i širu zajednicu. Također, opišite na koji način planirate pratiti provedbu vašeg projekta (upitnici, sastanci) te koje ćete mehanizme uspostaviti u svrhu evaluacije uspješnosti (planirate li, primjerice, ispitati početno stanje prije nego započnete s provedbom te stanje nakon završetka projekta-intervjui, upitnici...)

Koje diseminacijske aktivnosti planirate provesti unutar vaše ustanove i izvan nje (na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini)? Planirate li koristiti eTwinning u svrhu diseminacije i kako? Koje medijske kanale planirate koristiti u svrhu bolje diseminacije (Internet, tisak, radio, web) i kojim se ciljanim skupinama planirate obraćati?

Za kraj, potrebno je još jednom pregledati zatraženu potporu, unijeti sažetak projektnog prijedloga na hrvatskom i engleskom jeziku te prvo preuzeti, a potom učitati "scan"pečatirane i potpisane Deklaracije časti.
Nije potrebno upisivati OIB ustanove i ID potpisnika.

Kada ste u potpunosti sigurni da je obrazac gotov, kliknite SUBMIT i pričekajte rezultate koji će biti objavljeni krajem 5.mjeseca. Napominjemo da bi bilo dobro predati obrazac barem jedan dan prije roka kako biste izbjegli eventualne tehničke poteškoće u prijavljivanju. Sretno!

NextPrevious