Loading

malebná JIŽNÍ ANGLIE VYDEJME SE MALEBNOU OBLASTÍ JIŽNÍHO POBŘEŽÍ ANGLIE S RYBÁŘSKÝMI LETOVISKY, VYSOKÝMI ÚTESY A RUŠNÝMI PŘÍSTAVY.

POBŘEŽÍ JIŽNÍ ANGLIE

1.den v anglii

brighton

BRIGHTON PALACE PIER
brighton pier

Naše putování začneme v největším přímořském letovisku ve Velké Británii - Brightonu [MAPS]. Po náročné cestě nás vzpruží čerstvý mořský vzduch na místní pobřežní promenádě a známém molu Brighton Pier [MAPS].

royal pavilion

Poté nás čeká exoticky vyhlížející Royal Pavilion [MAPS] - letní královská rezidence s extravagantními interiéry s množstvím čínských a indických doplňků a ozdob.

royal pavilion
the lanes

Po prohlídce se přesuneme do malebného centra města - The Lanes, které je protkáno úzkými uličkami se spoustou obchůdků se starožitnostmi a suvenýry.

the lanes
sea life centre

Odpoledne se zájemci mohou seznámit s mořskou faunou i florou v místním podmořském akvariu. Tato velmi oblíbená atrakce všech návštěvníků města skýtá množství interaktivních expozic, pravidelné show s ukázkou života a schopností mořských živočichů.

British Airways i360

Koho nezaujme poučení o podmořském životě, může shlédnout celé pobřeží z nejvyšší observatoře na světě (MAPS), která je unikátní nejen svou podobou, ale způsobem, jak své návštěvníky nechá vystoupat na svůj vrchol.

A pro pohodlnější cestovatele je zde možnost relaxace ve spoustě restaurací, kaváren a obchodů, v letovisku je i známý Primark.

seven sisters poblíž eastbourne

2.den v anglii

LEEDS CASTLE

Odpočinutí po relaxaci v Brightonu se vydáme na východ Anglie do hrabství Kent a vybereme si největší místní lákadlo - Leeds Castle (MAPS). Původně gotická tvrz, která se během staletí proměnila v jedinečného zástupce anglické architektury. Mimo zajímavých interiérů nás čeká i rozlehlé zahradní bludiště. Poté se vrátíme zpět k dalšímu objevování jižního pobřeží Anglie.

zahrady u leeds castle
hastings
hastings castle

Hastings je město, které se nachází na pobřeží jižní Anglie. Město je známé především významnou bitvou o Anglii v roce 1066 mezi anglosaským králem Edwardem a Vilémem Dobyvatelem, vévodou Normanským. Připomenout si tuto dávnou historii budeme moci na Hasting Castle (MAPS) nebo můžeme zažít pašerácké dobrodružství v místních jeskyních, které přibližují život pašeráků v 17. a 18. století.

smugglers adventure v hastingsu
eastbourne

Poslední zastávkou dne bude malebné přímořské letovisko Eastbourne plné viktoriánských hotelů, s pobřežním molem z 19. století či s pevností z napoleonských válek.

Kousek za městečkem se nachází proslulé pobřežní křídové skály Beachy Head [MAPS] a Seven sisters [MAPS]. Krátkou procházkou se pokocháme těmito přírodními skvosty a budeme obdivovat jejich majestátnost, která fascinuje návštěvníky již mnoho let.

pobřežní skály beachy head

3.den v anglii

porthsmouth

HISTORIC DOCKYARDS

Další den v Anglii nás čeká přístav Portsmouth. Dnes stále významný námořní přístav slouží i jako místo odpočinku mnoha slavných lodí. Toho využijeme k bližšímu seznámení s životem na moři a také se slavnými okamžiky britské námořní historie.

action stations

Podíváme se na buď slavnou vlajkovou loď Victory admirála Nelsona, na které velel během bitvy u Trafalgaru roku 1805, či zvolíme o poznání novější párou poháněnou fregatu Warrior.

hms victory

Poté se přesuneme do muzea historie Královského námořnictva mapující 350 let historie britské nadvlády na světových mořích a oceánech. Action stations v Portsmouth Historic Dockyard jsou interaktivní high-tech atrakce, které se nachází v lodi Boathouse 6. Samotná loďka byla postavena v letech 1845 až 1848 a představuje jedinečnou řadu fyzických výzev, simulátorů a technologických experimentů. Zažijete tady spoustu dobrodružství a zábavy. Na závěr poplujeme okružní jízdu, abychom shlédli minulost i současnost tohoto přístavu.

spinnaker tower

Architektonickou dominantou místního přístavu je Spinnaker Tower [MAPS], 170 m vysoká vyhlídková věž. Zájemci se pokochají pohledem na přístav z výšky.

spinnaker tower

4.den v anglii

londýn

Poslední den v Anglii strávíme povinnou zastávkou návštěvníků Velké Británie - v Londýně. Okružní procházkou postupně poznáme největší dominanty města - Houses of Parliament, Westminster Abbey, Downing Street, Buckingham Palace a Trafalgar Square. Dle zájmu se rozejdeme k individuálnímu poznání Covent Garden a Soho a poté opět dle zájmu je možná projížďka na London Eye.

londýn

Alternativně se zaměříme na východní část centra britské metropole. Od St. Pauls Cathedral, londýnskou City, Tate Gallery, Tower Bridge až k Tower of London. Ten si prohlédneme i zevnitř včetně korunovačních klenotů a poté zamíříme lodí do čtvrti Greenwich. SLavný park, který protíná nultý poledník se pyšní i Královskou observatoří. My si tady odpočineme před cestou, případně nakoupíme poslední suvenýry v množství obchodů a na tržišti.

greenwich

Cestu domů plni zážitků započneme plavbou trajektem z Doveru do Calais a následně nejrychlejší cestou přes Francii a Německo do ČR.

momenty z pobřeží jižní anglie
Created By
Ján Husár
Appreciate