Loading

Tegevuskaardid ja lauamängud lastele, noortele ja täiskasvanutele. Adamson Koolitus

Tegevuskaardid Paberi- ja pliiatsimängud

Kui palju mänge saab mängida paberi ja pliiatsiga! Kaartidel ootavad sind tähelepanu- ja mälumängud, aarde- ja sõnajaht, sõnaredel, konnaralli ning erinevad sõna- ja numbrilahingud. Kes soovib, võib mängida pliiatsiga kroketit või mängu käigus moodustada kõige pikema ussi. Ole mängudeks valmis!

Kaasas võlupliiats, et saaksid korduvalt ja korduvalt joonistada.

50 tegevust perele autosõidu ajal

Kui ees on ootamas perega pikem autosõit, siis nende 50 tegevusega möödub teekond lõbusalt ja põnevalt.

Siit mõned näited:

loenda, mitut looma sa autosõidu jooksul märkad;

mitut sama värvi, tüüpi või marki autot sa näed?;

kui palju käsi, jalgu või käppasid suudad kokku lugeda (loe üle inimeste käed-jalad, loomade jäsemed, tooli- ja lauajalad);

tee nägusid, proovi huultelt lugeda;

kas suudad kella vaatamata ära arvata, kui paljuaega on möödunud?

Autojuhti palume mängudesse mitte kaasata, sest võib liikluselt tähelepanu eemale tõmmata.

Õppekaardid Eluring

Me kõik kasvame. Me kõik muutume. Väike seeme muutub lilleks, tammetõru suureks puuks. Tõugust saab ilus liblikas. Nendel kaartidel on kujutatud kümne elusolendi elutsüklit, mille abil saab laps uusi teadmisi looduse kohta. Lase lapsel kaarte nende raami värvi järgi kokku sobitada ja numbrite alusel järjestada (1-2-3).

Õppekaardid Sõidukid

Need kaardid on mõeldud noorimatele, 1–2-aastastele lastele. Pakis on 15 tugevat pappkaarti 30 pildiga, millest saab moodustada 10 kolmeosalist pildiseeriat. Tutvu maismaa-, õhu- ja veesõidukitega! Avastamist ootavad kosmoselaev, helikopter, allveealaev jt sõidukid.

Õppekaardid Vastandid

Kaartide abil õpib laps vastandsõnade tähendust, arendab mälu ja loogikat. Kaardipakis on 15 paari, kokku 30 pappkaarti.

• Näidake lapsele kaarti, millel on näiteks sõna “kuiv”. Laps peab leidma ülejäänute seast vastandist paarilise.

• Memoriin: Asetage kaardid lauale pildiga allapoole. Võtke nende hulgast 2 kaarti ja otsige paarilisi. Näiteks pika vastand on lühike, kuiva vastand on märg jne.

50 loovat joonistuskaarti. Puhkus, reis, vaheaeg.

Mida teha saab? Saad kaunistada jäätisetuutusid, suvekübarat ja liivalosse. Soovi korral kujunda oma isiklik kirjamark, kirjuta sõbrale postkaart või joonista lendurile ja reisijatele näod pähe.

Sekka harjutusi ja osavusmänge. Kaasas võlupliiats, et saaksid korduvalt ja korduvalt joonistada ning puhkust nautida.

89 arendavat ülesannet

Mõtlemine teeb targaks! Pakk on pungil mõtlemist soodustavaid ja targakstegevaid tegevuskaarte. 89 põnevat mõistatust ja küsimust – saad arvutada, liita ja lahutada, võrrelda ning lahendada protsentülesandeid. Sind ootavad tegevusülesanded nimega mullinätsumasin, piimamõõtja, jumalikud jalatsid, turupäev, konn ja kärbsed, kosmosekaart, kokkamisarvutused jne. Ülesandeid leidub nii väiksematele kui suurematele. Kaasas võlupliiats, et saaksid korduvalt ja korduvalt targaks.

Küsimuskaardid. Loomad.

Kui hästi sa tunned loomariiki? Küsimuskaartidel on kokku üle 500 küsimuse, mis on tulvil väljakutseid, avastusi ja üllatusi.

Küsimusi on kodu- ja mägiloomadest, lindudest, haidest, konnadest ja nahkhiirtest, järve- ja süvamereelukatest, ohustatud loomadest, džungli- ja hiidloomadest. Eraldi rubriigid on “Müüdid ja faktid”, “Tõde või vale?”, “Jah või ei?”. Vastused eraldi kaartidel.

Õpetlikud tegevuskaardid – 100 muinasjutumõistatust

Neid 100 mõistatust lahendades mängib laps Pinocchio, Lumivalgekese, Pöial-Liisi, kolme põrsakese ja paljude teiste muinasjutukangelastega. Ülesannete hulgas on labürinte, erinevuste leidmist, peidetud asjade otsimist ja palju muud lõbusat. Komplektis oleva markeri abil saad igale kaardile vastuse kirjutada.

Õpetlikud tegevuskaardid – 100 viisi, kuidas olla hea laps

Komplektis on 100 mängu, mille abil saab laps lõbutseda ja õppida viisakussõnu ning seda, kuidas aidata võõraid ja tuttavaid ning hoolitseda looduse eest. Selles mängus on lapsel võimalik sajal eri viisil näidata, kuidas hästi käituda. Kaasas võlupliiats.

Jutukaardid Jutusta mulle lugu

Nendest kaartidest saab kokku panna 10 huvitavat juttu. Laps õpib väljendama mõtteid, jutustama lugusid ja nägema seoseid tegude ja tagajärgede vahel. Leia kaart nr 1 ja lase lapsel otsida jutule järg kaartidelt nr 2 ja 3. Palu lapsel jutustada, mis igal kaardil toimub ning esita küsimusi, nt: „Mis juhtus?“, „Miks?“, „Mida siis teha?“ jne.

Mängus on 15 pappkaarti 30 pildiga. Kolmeosalise tervikpildi saab kokku panna ka kaarte ümbritseva värviriba järgi.

Kaardid on mõeldud lastele alates 2. eluaastast.

Õppekaardid Õpime värve! Puu- ja köögiviljad

Puu- ja köögiviljadega mängides õpib laps hõlpsalt värve tundma.

Mängus on 15 pappkaarti 30 pildiga, millest saab teha 10 pildiseeriat. Kolmeosalise tervikpildi saab kokku panna kaarte ümbritseva värviriba järgi.

Kaardid on mõeldud 1–3 aastastele lastele.

Õppekaardid Loomapere. Kes on kelle laps?

Mängi loomalastega, leia üles nende vanemad ja lemmiktoit! Mängus on 15 pappkaarti 30 pildiga, millest saab teha 10 pildiseeriat.

Kolmeosalise tervikpildi saab kokku panna kaarte ümbritseva värviriba järgi.

Kaardid on mõeldud 1–3 aastastele lastele.

Numbrikaardid.

Kirjuta ja kustuta!

Numbrikaardid aitavad lastel:

õppida ära tundma ja kirjutama numbreid 100ni;

arendavad pliiatsi kasutamise oskust;

suuremad lapsed saavad harjutada numbrite kirjutamist kirjatehnikas 100ni.

Veel võimalusi numbrikaartidega:

Loendamine ja tagurpidi loendamine – laps saab loendada iga kaardi pildipoolel olevad pildid ja öelda õige arvu, nt ühest kuueni. Loendamist saab teha ka tagurpidi, nt kuuest üheni.

Järjestamine – segage kaardid 0-10, laotage need laiali ja laske õigesse järjekorda panna.

Sorteerimine – laduge kaardid lauale, pildipool üleval. Laps saab välja sorteerida nt kõik loomad, toidud, hiired.

Eraldamine – suuremad lapsed võivad eraldada paaris- ja paaritud arvud.

Tundekaardid Emotsioonid

Tundekaardid on mõeldud selleks, et julgustada last oma emotsioone jagama. Kaartidel on kujutatud igapäevaseid olukordi, emotsioone ja reaktsioone, mis võivad sellistes olukordades tekkida. Kaartidel on 10 olukorda, 10 emotsiooni ning 10 võimalikku tegevust. Siin puuduvad valed ja õiged vastused, laps teeb ise temale õigena tunduva valiku.

Õppekaardid Kus elavad loomad?

Kus elab sipelgas, kus jääkaru? Kus aga pääsuke ja siil? Pakk sisaldab 15 tugevat pappkaarti 30 pildiga, millest saab moodustada kolmeosalise pildiseeria. Avasta kümne vahva looma põnevad elupaigad!

Kolmeosalise tervikpildi saab kokku panna kaarte ümbritseva värviriba järgi. Lapsele saab seletada, kus elavad pääsukesed, sipelgad, kotkad, mesilased, mutid, pingviinid, jääkarud, kalad, oravad, siilid.

Nuputa ja lahenda 2

“Nuputa ja lahenda 2” sisaldab hulganisti uusi mõistatusi ja mänge, mis panevad su nutikuse ja loogilise mõtlemise proovile. Kirjuta vastused pliiatsiga kaartidele, need saad pärast puhtaks pühkida.

Väike Taibu õpib ameteid

Kaardipakis kirjeldatakse tegelaskuju, töövahendite ja omadussõnade kaudu 25 erinevat ametit. Mäng arendab lapse loogilist mõtlemist, lugemisoskust ja käelist tegevust.

Pakis on 50 pildikaarti, 50 loovülesannet, 25 erinevat ametit

Mängu käik:

küsimuskaardile tuleb leida sobiv vastusekaart. Küsimuskaart algab sõnaga Kes…, kaardil on ametiga seotud töövahendid. Vastusekaardil on kujutatud amet koos kirjeldusega. Iga kaardi pöördel on ametitega seotud loovülesanded, mida saab lahendada võlupliiatsiga! &Uuml,lesandeid saab lahendada korduvalt. Kelleks sina tahad saada? Vali endale meelepärane amet!

Väike taibu ametid on saadaval ka vene keelsena!

50 optilist illusiooni

Kaardipakis on 50 imelist optilist illusiooni. Ehk teisisõnu, saate võimaluse kogeda, milliseid silmapetteid võivad luua ruumilised, geomeetrilised kujundid ja mustrid. Kõik pole nii nagu alguses paistab. Kaartide tagaküljelt leiad illusioonide selgitused.

Põnevat jälgimist, uurimist ja imestamist!

Väike Taibu 2

Väike Taibu 2 on Väikese Taibu uus pereliige. Kui Väike Taibu loovkaardid vastasid küsimusele Millal?, siis selle kaardipaki kaardid küsimusele Mida?. Kaardipakis on 48 kaarti, millega saab läbi viia 4 erinevat mängu. Mängude eristamiseks on kaardid kolme eri värvi.

Rohelised ja lillad kaardid

Ühe tegelasega kaardile (Mida teeb …?) tuleb juurde leida 3 tegelasega seotud tegevuskaarti, mitme tegelasega kaardile (Mida teevad …?) 4 tegevuskaarti.

Sinised kaardid

Paariskaartidel tuleb leida vastusekaart küsimuskaardile, mis algab sõnadega “Mida tehakse…?”. Lisaks annavad sinised kaardid võimaluse õppida ainsuse ja mitmuse moodustamist.

Täpsemad reeglid leiad karbist.

Väike taibu on saadaval ka vene keelsena!

Väike Taibu

50 tähelepanu, mälu ja loogilist mõtlemist arendavat pildikaarti.

Kaardipakis on kokku 50 rõõmsavärvilist pildikaarti: 25 küsimuse- ja 25 vastusekaarti. Iga kaardi pöördel on lisaks erinevad ülesanded, mis aitavad arendada lapse tähelepanu, mälu, mõtlemist ja loogikat.

Sobilikuim mängijate arv on 2-4, kuid mängida saab ka üksi või suurema hulgaga. Hea oleks kui lapsega koos mängiks ka lapsevanem.

Väike taibu on saadaval ka vene keelsena!

Venekeelsed kaardid on korraga vene- ja eestikeelsed, mis aitavad mõlemat keelt paremini õppida.

Mängu autor on logopeed Külli Reino.

100 tegevust lapsele

Tegevuskaartide “100 tegevust lapsele” pakis on 50 kahepoolset ülesannetega kaarti ja n-ö võlupliiats. Kaartidel on erinevad ülesanded, mängud (näiteks trips-traps-trull) ja mõistatused, kus on kasutatud iga päev meie ümber leiduvaid asju, kohti ja sündmusi.

Ülesannetes tuleb leida esemeid ümbritsevalt taustalt, kujundeid juurde joonistada või ristsõnu lahendada.

Kaarte saab puhtaks pühkida, nii et neid saab korduvalt kasutada. Kuna pliiats on koos kaartidega karbis, siis on pakendit mugav kaasa võtta.

Kaardid on tugevast materjalist ja vastupidavad, valmistatud mitmekordseks kasutamiseks.

100 tegevust lapsele – rongi eri

Karp on ohtralt täis rongiteemalisi ülesandeid, mida võid mängida autos, bussis, trammis, lennukis, rongis või lihtsalt vabal hetkel. Kaasas võlupliiats, tänu millele saad kaarte saad taas ja taas kasutada.

100 mõtlemismängu

Nende ülesannete lahendamine hoiab meele virge ja samas kulgeb ka aeg kasulikult! Siin on klassikalisi, ebatavalisi, lõbusaid ja krutskiga ülesandeid, mis panevad sind tihtipeale teistmoodi mõtlema. Kaardi ühel poolel on ülesanne, pöördel lahendus.

Mis tüüpi ülesanded on? Väga erinevad. Näiteks tuleb lahti murda salakoode, pranglida, kasutada silma-, kujundi- ja arvumälu ning lahendada loovus-, loogika- ja keeleülesandeid.

Võta appi oma loovus ja lahenda neid bussis, rongis, puhkehetkel või lennujaamas.

Kaardimäng Võlumets

Võlumets on strateegiamäng, mis nõuab tähelepanu ja loendamisoskust. Mängu eesmärk on leida esimesena lauale asetatud kaartidele peidetud seitse väikest tegelast. Igal kaardil võid neid leida kuni neli. Märkama peab öökulle, jõuluvanasid, konni ja haldjaid. Kõik kaardid moodustavad lõpmatu muinasjutulise metsamaastiku. Kel rohkem kaarte, on võitja. Kaarte pakis 60 tk

Viska 5!

Viska 5! on Tartu Karlova Koolis korraldatud lauamängu konkursi “Meisterdame ise lauamängu!” võidutöö. Mängu autoriks on konkursi ajal 5. klassis käinud Rasmus Allik. Mängu visuaalse poole disainis Tartu loovagentuur DADA AD autori algse idee põhjal. Esmase nimega “Koolilapse tunnistus” – praegune “Viska 5!” – on õnnemäng, kus osalejad viskavad endale ise täringuga hindeid. Liikudes koolitundidele, nt ajalugu, matemaatika või eesti keel, tuleb mängijal viie täringu ja kolme viskekorraga saada mänguväljal olevaga võimalikult täpne numbrikombinatsioon. Mida rohkem numbreid täpselt visatakse, seda parem hinne tuleb. Põnevust lisavad mänguväljad Lõunapaus, Vahetund, Tark sõber, Direktor, spikker, mängužetoonid jms. Võidab mängija, kellel on mängu lõpuks tunnistusel kõige kõrgem keskmine hinne.

Kuus tikku

Kuus Tikku on mustrisobitamise, kaardikogumise ja loogikamäng.

Koguge võimalikult palju kaarte, liigutades tikke, et need sobiksid kaartide mustritega.

Võidab mängija, kellel on mängu lõpus kõige rohkem kaarte.

Karp sisaldab 55 kaarti ja 6 tikku.

Tikuvise

Tikuvise on värviderikas mäng, kus on vaja nägemistaju, taktikat ja kiirust. Mängijate ülesanne on esimesena kaartidele koputades võita igas voorus kaarte, mis on sama

värvikombinatsiooniga nagu lauale kukkunud tikkudel. Mängu võidab mängija, kes kogub mängu lõpuks kõige rohkem kaarte.

Karp sisaldab 45 kaarti ja 15 värvilist tikku.

Värvitikud

Värvitikud on nutikas strateegia-, tähelepanu- ja õnnemäng.

Asetage oma mängukaart lauale ühe või mitme kaardi kõrvale, ühendades sama värvi tikud. Mida rohkem eri värvi tikke ühendate, seda rohkem tikukomplekte võidate.

Karp sisaldab 55 mängukaarti ja 48 värvilist tikku.

Koostöömäng Bandido

Bandido püüab jälle põgeneda. Ühendage oma jõud, et teda peatada!

Mängu eesmärk on asetada oma kaardid nii, et kõik tunnelid oleksid blokeeritud ja Bandido ei saaks vanglast ära põgeneda. Kui see õnnestub, olete kõik koos mängu võitnud, kui aga üks või rohkem tunnelitest jääb blokeerimata ja kaardipakk saab otsa, siis Bandido põgeneb ja te kõik olete kaotanud. Mäng võib areneda ootamatutesse suundadesse ja väikesest mängulauast võib lausa väheseks jääda. Loodud Šveitsis. Kaarte pakis 70 tk

Tegevuskaartide hulgimüük info@adamsonkoolitus.com

+372 56457703

Created By
Adamson Koolitus
Appreciate

Credits:

Created with an image by Sigmund - "IDS_UNTITLED_PHOTO_NAME"