Loading

Rockowe przymiarki i nagrody 31. Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo Pod patronatem prasowym Gazety Ostrowskiej

Zespół Przed Wschodem Słońca z Poznania został laureatem 31. Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo. W Ostrowskim Centrum Kultury zagrało 9 wybranych w drodze selekcji zespołów prezentujących bardzo urozmaiconą stylistykę.

Tradycyjnie, impreza była bardzo starannie przygotowana.

Przegląd rozpoczął się już w czwartek, wernisażem zdjęć Jacka Jędrzejaka. Dżej Dżej to oczywiście basista i wokalista ostrowskiego Big Cyca, który tym razem dał się poznać, jako fotograf i znakomity gawędziarz. Najpierw w gronie przyjaciół i znajomych zaprezentował zdjęcia ze swoich wypraw do egzotycznych zakątków świata, a później w znacznie większym gronie opowiadał o tych wyjazdach.

Dzień później, w piątek o 20.30, ruszyła kolejna wystawa. Tym razem można było obejrzeć fotografie koncertowe młodego i obiecującego fotografika z Ostrowa, Jakuba Janeckiego. To stały współpracownik Agencji Prestige MJM, dokumentujący koncerty gwiazd światowego formatu, jak Scorpions, Justin Biber, Jennifer Lopez, czy Queen, to duży talent. Mimo młodego wieku, potrafi znakomicie ocenić sytuację i podczas koncertu zrobić zdjęcia reportażowe. Oprócz gwiazd estrady, Kuba z powodzeniem robi także zdjęcia sportowe, więc pewnie jeszcze nie raz o nim usłyszymy.

Piątkowy wieczór zakończył koncert reaktywowanej formacji Hot Months, której główna postacią jest Mariusz Czelny z Osterdam Records.

Sobota poświęcona była na przesłuchania konkursowe, które trwały od rana. Przysłuchiwało im się jury w składzie: Andrzej Dabrowski – dziennikarz muzyczny, przewodniczący jury, Piotr Chłopaś – szef Guitar Center, Mariusz Czelny – producent muzyczny, dj, szef Osterdam Records, Małgorzata Kaczmarek, Fabryka Zespołów, wydawca muzyczny, internetowy, Marek Kurzawa – współwłaściciel Agencji Koncertowej Prestige MJM, Roman Lechowicz – muzyk, gitarzysta Big CVyca, Artur Obalski - muzyk, właściciel studia nagraniowego w Ostrzeszowie i Jarosław Wardawy – dziennikarz, organizator koncertów i festiwali muzycznych.

Na dużej scenie OCK wystąpiło ostatecznie 9 zakwalifikowanych zespołów: No Way, Przed Wschodem Słońca, Konkubent, Bezsensu, The Tast, Creed of Pain z Niemiec, Ostatni w Raju, Sza! I Shima.

Trzeba przyznać, że tegoroczni uczestnicy prezentowali urozmaicone odmiany szeroko rozumianej muzyki rockowej z domieszkami wielu różnych gatunków. Był więc klasyczny, mocny heavy metal, były nowoczesne, elektroniczne brzmienia, a również pobrzmiewało ska wymieszane z punkiem i rytmami funky.

Ostatecznie jury przyznało główna nagrodę 31. Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo poznańskiemu zespołowi Przed Wschodem Słońca. To formacja z Poznania, której muzyka zespołu oscyluje wokół rocka, ska, reggae, punka i nawet funky. Ich dużym atutem jest pełna, składająca się z trzech instrumentów, sekcja dęta i świadomy swojej roli na scenie lider. Zespół Przed Wschodem Słońca otrzymał w nagrodę: sesję nagraniową w Play Ostrzeszów, wydanie płyty w Osterdam Records oraz 2000 zł .

Poza nimi, jurorzy przyznali jeszcze 3 wyróżnienia. Otrzymały je trzy zespoły: Sza! z Poznania: zaproszenie od Fabryki Zespołów na nagranie akustyczne, sesja nagraniowa w studiu Acustic w Gołuchowie, Bezsensu z Zielonej Góry - wstęp na dowolny koncert organizowany przez Prestige MJM oraz Shima - sprzęt muzyczny od Guitar Center.

Ponadto, nagrody publiczności otrzymali: Konkubent z Łodzi, Shima z Beilsko-Białej i Sza! z Poznania.

Warto dodać, że podczas Przeglądu trwały warsztaty z Michałem Grymuzą oraz z Tomaszem Andrzejewskim. W tym roku zagrały aż dwie zaproszone gwiazdy: zespoły Łąki Łan i Lao Cze.

Gazeta Ostrowska, jako jedyny tytuł prasowy z Ostrowa Wielkopolskiego, niezmiennie od kilkunastu lat sprawuje patronat prasowy nad Przeglądem.

Jarosław Wardawy

Foto: Damian Kaczmarek

Grand Prix 31. WSNR - Przed Wschodem Słońca (Poznań). Nagrody: sesja nagraniowa w Play Ostrzeszów, wydanie płyty w Osterdam Records oraz 2000 zł

Wyróżnienia: Sza! (Poznań) Nagrody: zaproszenie od Fabryki Zespołów na nagranie akustyczne, sesja nagraniowa w studiu Acustic w Gołuchowie

Bezsensu (Zielona Góra) Nagrody: wstęp na dowolny koncert organizowany przez Prestige MJM

Shima – Nagrody: sprzęt muzyczny od Guitar Center

Nagrody publiczności: Konkubent z Łodzi, Shima z Beilsko-Białej i Sza! z Poznania.

Podczas 31. WSNR wystąpili: No Way, Przed Wschodem Słońca, Konkubent, Bezsensu, The Tast, Creed of Pain z Niemiec, Ostatni w Raju, Sza! oraz Shima.
Created By
Jarosław Wardawy
Appreciate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.