Propolis Şekeri Salpin Propolis Şekeri Satış Sitesi Propolis Şekeri Salpin Propolis Şekeri Satış Sitesi

Propolis Şekeri

Propolis Nedir?

Belki, daha önce hiç duymadığınız Propolis; Latince bir kelime olup, kelime anlamı “Şehrin Koruyucusu” “Üstün Koruma” manalarına gelmektedir. Propolis, bal arıları tarafından elde edilen koyu renkli, reçinemsi bir maddedir. Bal arıları bu maddeyi, bitki ve ağaçların mikrop ve çürümelere karşı bünyesini korumak için salgıladığı sıvılar ve tomurcuklardaki özlerden toplayıp enzimlerini katarak oluşturur. Kendilerini ve kovanı her türlü dış etkenden ve zararlı mikroorganizmalardan korumak için hazırladıkları bu maddeye Propolis denir.

Propolis Hakkında

İnsan sağlığında ve daha birçok alanda mucizevî yararları vardır. Halk arasında ”Kara mum” ya da “Arı reçinesi” olarak da bilinir. Her kovanda yaklaşık 70.000 arı bulunduğundan, kovan sıcaklığı 36 C ve bağıl nemi 65 C civarındadır. Bu ortam, mikrop ve bakterilerin üremesine çok müsaittir. Buna rağmen steril olan kovanda arılar, milyonlarca yıldan beri “şifa dağıtarak” günümüze kadar “hiç hasta olmadan” gelmişlerdir. Bu Yaratıcı’mızın onlara, Propolis yapımını ilham etmesindendir.

Propolis'in İçeriği

Propolis http://www.propolissekerisatis.com/ 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerir. Yaklaşık, yarısını bitkisel balsamlar, %30’unu balmumu, %10’unu bitkilerdeki eterik yağlar ve %5’ini bitkilerin üremesini sağlayan polen zerrecikleri oluşturur. İnsan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok önemli minerali ihtiva eden, yüksek proteine sahip zengin bir yapısı vardır.

Propolis'in Özellikleri

İçerdiği bu maddeler Propolis’e antioksidan, antibiyotik, antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, spazm çözücü, ağrı kesici, damar açıcı, iltihap kurutucu en önemlisi de bağışıklık sistemini güçlendirici nitelik kazandırır.

Propolis'in Etkileri

Allah’ın bir mucizesi olan Propolis’in, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, vücudun vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanmasında, dolaşım ve boşaltım fonksiyonlarının yerine getirilmesinde, ağrıların geçirilmesinde, yorgunluk ve stresin giderilmesinde, tüm ağız problemlerinde Kısacası insan üzerinde üstün bir etkiye sahip olduğu bilimsel verilerle anlaşılmış ve ispatlanmıştır.

Propolis'in Faydaları

Vücudun direncini arttırıp hastalıklara karşı bedeni korur. Vücudun kendi kendini onarmasına yardımcı olur. Vücuttaki serbest radikallere karşı bünyeyi destekler. Sağlıklı yaşama ve yaşlanma sorunlarını ciddi manada azaltır. Vücuttaki arızanın yeri ve çeşidine göre hastalık sebebi olan mikrop, bakteri veya virüsü bulup yok eder.

Kılcal damarlara etkisiyle Alzheimer hastalığını önler, gözleri kuvvetlendirir, kol ve parmak uyuşmalarını giderir, beyni rahatlatır. Major depresyon ve kişilik bozukluklarına iyi gelir. İradeyi güçlendirir. Eklem ağrıları ve diğer ağrılarda çok etkilidir. Diş ağrısı, apse ve afta etkin çözümdür. Solunum ve sindirim yolu hastalıklarının tümünde etkilidir. Kronik bronşit, astım, nefes darlığı ve sinüzite kesin çözümdür. Reflü, gastrit, ülser, kolit ve aylarca geçirilemeyen ishal ve kabızlıkta çok etkilidir. Tüberküloza denenmiş devadır. Karaciğeri onarır, egzamaya, mayasıla, sedefe, kepeğe, cilde, deri problemlerine, vücutta kendi kendine çıkan ve geçmeyen yaralara, prostata, hemoroite ve varise iyi gelmektedir. Uzun müddet geçmeyen ağız yarası, uçuk ve arpacığı geçirir. Enfeksiyon gidericidir. Şekeri düşürmektedir. Tansiyon ve kollestrol düzenleyicidir. Sigara bıraktırıcı, açlık- tokluk hissini kontrol edici etkileri görülmüştür. Kansere olan etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Credits:

propolis şekeri kullananlar propolis şekeri yorumlar propolis kullananlar yorumları propolis şekeri ekşi propolis şekeri nasıl yapılır propolis şekeri kullanıcı yorumları salpin propolis sabunu propolis şekeri şikayet

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.