Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar ZRAPORU

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Esnaf ve çiftçi vatandaşlara 2017 yılında faizsiz kredi desteği verilmesinin ardından emekliler için de böyle bir uygulama yapılacağının sinyalleri hükümet tarafından verildi. Bu yıl bir çok alanda faizsiz kredi verilerek ülkemizin istihdam sayısında artış yaşanması öngörülüyor. Hükümet tarafından yapılan çeşitli açıklamalar yan yana getirildiğinde önceliğin memur emeklilerine, işçi emeklilerine verileceği sonrasında ise genç girişimcilere ve son olarak da asgari ücret çalışanlarına sıfır faizli kredi desteği verileceği satır aralarından ulaştığımız sonuçlar.Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi öncesi dillendirilen sıfır faizli kredi desteği artık açıkça konuşulmakta. Bu kapsamda araştırdık ve yazmaya karar verdik. 2017’de Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankaları Söylüyoruz…

Öncelikle geçtiğimiz yılın yani 2016 yılının analizini gerçekleştirelim. 2016 yılını 15 Temmuz öncesi ve sonrası olarak değerlendirdiğimizde, darbe girişimi öncesi faiz oranlarının ortalama seyrederken darbe sonrası aniden hızla çıktığı ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarının %1,35 seviyelerine kadar geldiği görüldü. Sonrasında hükümet tarafından alınan önlemler paketi ile özellikle konut kredisi ülke ekonomisinin canlanması için %0,80 seviyelerine kadar indi. Bunda Ziraat Bankası gibi devlet bankalarının öncülük etmesi de etkili oldu. Diğer taraftan ihtiyaç kredileri ise %1,10 seviyelerini gördü fakat emeklilere kredi fırsatlarında ciddi bir beklenti oluşmadı. Özellikle özel bankaların faizsiz kredi vermeye yanaşmaması vatandaşları devlet bankalarına yönlendirdi. Gelire göre kredi çerçevesinde emeklilerin aldığı ücreti hesap edersek emekliler için büyük avantajların söz konusu olduğunu söyleyemeyiz.

Emeklilere Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

2017 yılında Garanti Bankası, Denizbank, Şekerbank, İş Bankası, TEB, Odeabank, BurganBank ve ING Bank emekliler için sunmuş oldukları avantajlı kampanyalar ile adından söz ettiren bankalardan. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2017 yılı içerisinde de sayısal olarak ne yazık ki bir gelişme söz konusu değil, daha önce de belirttiğimiz gibi faiz oranları halen çok yüksek diyebiliriz. Bu nedenle istenen sıfır faizli kredi imkanı ortamı oluşmuyor diyebiliriz. Referandum seçimleri sonrasında sandıktan çıkacak sonuçlara göre büyük atılımlar beklenmekte, bu da duyduğumuz kulis bilgileri. Yani faizsiz kredi için biraz daha beklemek gerekecek gibi.

Özellikle 2017 Referandum sonrası piyasalar için olumlu beklentiler hakim. Bu kapsamda yaz mevsimi yaklaştıkça ve referandumdan çıkacak sonuçlar ile birlikte bankaların yapacağı kredi kampanyalarında artış beklenmekte. Bu da faiz oranlarının bir hayli düşeceğini bize müjdeliyor. Ayrıca emeklilere avantajlı kredi veren bankalar için öncelikle devlet bankalarının incelenmesini tavsiye ediyoruz sonrasında özel bankaların faiz oranları ile kıyaslama yaparak kararınızı verebilirsiniz.

Faizsiz Emekli Kredisi Kimlere Verilmeyecek?

Bankalara borçlu emeklilerin, kredi kartı borcu olup borçları gecikmede bulunan emeklilerin, kredi notu düşük olan ve yasal takip sürecinde olup kara listede yer alan emeklilerin emeklilere faizsiz kredi imkanından yararlanamayacağını şimdiden belirtelim.

Emeklilere En Uygun Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Garanti Bankası

Emekliler için uygun vade ve faiz oranları ile kredi imkanı sunan bankalardan biri olan Garanti Bankası faiz oranları %1,20 dolaylarında. 5.000 TL kredi kullanmak istediğinizde 36 ay için aylık 179 TL taksit ödemeleriniz oluşmaktadır. Ayrıca; ödemelerinizi 3Er aylık süreler ile yapabilirsiniz. Kimliğiniz ile birlikte Garanti şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Şekerbank Emeklilere Özel Faizsiz Kredi

Maaşını Şekerbank’a taşıyan emekli müşterilerine 2.400 TL’ye kadar 24 aya varan vadeler ile faizsiz kredi imkanı sizleri bekliyor. Ayrıca 1 yarım altın da bankanın hediyesi. Faizsiz emekli kredisi için düşük limitli bir kredi çekmek istiyor iseniz Şekerbank’ı tercih edebilirsiniz.

İş Bankası

Emekli maaşı promosyonu İş Bankası kapsamında %1,12 faiz oranları ile kredi çekme imkanı da bankanın avantajlarından. 10 Bin Liraya kadar 24 ay vadeli kredi kullanma imkanınız var. 490 TL taksitlerle emeklilere özel kredi fırsatından yararlanmak için en yakın İş Bankası şubesine uğramanız yeterli.

Emeklilere Özel Uygulanacak Avantajlar

Emeklilere devlet destekli krediler dışında özel bankaların da uygulamış oldukları özel faiz oranları söz konusu. Ayrıca emeklilere promosyon kapsamında yukarıda bahse konu bankalar dışında bir çok banka hem promosyon ödemesi yapıyor hem de emekli maaşını bankasına taşıdığınız için uygun faiz oranları ile kredi çekme imkanı veriyor.

Emeklilere özel uygulanacak avantajlardan ilki olan emeklilere promosyon uygulaması hayat geçti. Şimdi beklenen faizsiz kredi imkanı. Ayrıca emeklilere özel uygulanacak avantajlar arasında, nakit avans hesabı açma imkanı, kredi kartı olmayan emekliye kredi kartı verilmesi ve maaş hesabına emekli promosyonu yatırılması yer alıyor idi. Bugün bakıldığında emekliye faizsiz kredi dışında tüm avantajlar sunulmuş gibi görünüyor. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar 2017 yılı için internetten kredi başvurusu imkanı da sunacak.

Created By
Ebru Can Soylu
Appreciate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.