Loading

univerzitní oxford POJEĎTE S NÁMI POZNÁVAT A OBDIVOVAT HLAVNÍ MĚSTO NEJSTARŠÍ EVROPSKÉ DEMOKRACIE. SOUČASNĚ POZNÁME UNIVERZITNÍ OXFORD A OKOLNÍ ZAJÍMAVOSTI.

1.DEN

Odjez do VB v odpoledních hodinách.

2.den

Naši cestu za poznáním Anglie začneme v Londýně, konkrétně u Královské pevnosti - Tower of London. Budeme mít příležitost dozvědět se mnohé z anglické historie a uvidíme i královské korunovační klenoty. Po prohlídce se pokocháme výhledem z mostu Tower Bridge a přesuneme se lodí proti proudu řeky Temže do čtvrti Westminster.

tower bridge

Poté nás čeká nás příjemná procházka okolo nejznámějších staveb Spojeného království. The House of Parliament, Westminsterské opatství, Downing Street, Whitehall a Buckinghamský palác - sídlo královské rodiny.

Cestou zpět se podíváme na Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona a budovou The National Gallery a náročný den zakončíme u dominanty města - London Eye, odkud si můžeme právě navštívená místa připomenout z ptačí perspektivy.

3.den

Po snídani odjedeme k jednomu z nejkrásnějších středověkých hradů - Warwick Castle, dnes velké turistické atrakci. Kromě dětských hřišť, stánků se suvenýry a voskových figurín zde můžete spatřit vrhání ohnivých koulí z největšího trebuchetu na světě (dřevěná středověká zbraň podobná katapultu), rytířské souboje nebo sokolníky, kteří předvádějí své dravé ptáky.

Poté přejedeme do historického Stratfordu, rodiště jednoho z nejslavnějších dramatiků všech dob Williama Shakespeara. Tady si prohlédneme nejen kopii Shakespearova rodného domu, ale i stavby, které obývaly jeho děti s rodinami. Kouzelnou atmosféru města podtrhuje Royal Shakespeare Theatre.

jedinečná architektura ve stratfordu

Poté přejedeme do historického Stratfordu, rodiště jednoho z nejslavnějších dramatiků všech dob Williama Shakespeara. Tady si prohlédneme nejen kopii Shakespearova rodného domu, ale i stavby, které obývaly jeho děti s rodinami. Kouzelnou atmosféru města podtrhuje Royal Shakespeare Theatre.

4.den

Po snídani se vydáme k prehistorické památce, kterou zná celý svět - Stonehenge - uskupení několika menhirů, které připomíná keltské obyvatele Britských ostrovů z minulých dob.

stonehenge

Po individuální prohlídce se přesuneme do blízkého Salisbury. Budeme obdivovat největší katedrálu v Anglii a neopomeneme i malebné centrum města s mnoha hrázděnými domy.

centrum salisbury

Náročný den zakončíme ve městě Winchester. Slavnou historii města připomíná katedrála, která byla postavena již roku 1079, ale také síň krále Artuše a jeho rytířů na místním hradě.

katedrála ve winchesteru

5.den

Poslední den programu je vyhrazen univerzitnímu městu Oxford - procházka městem (ulice High Street, kostel St. Mary the Virgin, Radcliffe Camera, Bodleian Library a další zajímavosti), možnost prohlídky Christ Church College, kde se filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Poté odjezd na zpáteční trajekt a transfer zpět do ČR.

Created By
Ján Husár
Appreciate