Garmin Fenix5

Garmin představil novou generaci hodinek Fenix, již zaběhnutého a známého modelu outdoorových hodinek. Od předešlích modelů není pokrok až tak velký, ale přeci něco navíc a především něco zajímavého nabídnou.

Fenix 5 se představil hned ve třech provedeních, kde se jedná přesně o označení Fenix 5s, Fenix 5 a Fenix 5x. Hlavním rozdílem mezi těmito modeli je ve velikosti těla, výdrži baterie a neposlední řadě jedné funkce hodinek Fenix 5x.

Fenix 5s

Fenix5s je model stavěný hlavně pro dámy, jeho průměr těla je 42mm a bude ve variantě se safírovým sklíčkem a klasickým minerálním. Safírová verze bude dodávaná s ocelovým řemínkem, verze s minerálním sklíčkem bude se silikonovým řemínkem. Rozlišení displeje je 218x218 pixelů. Výdrž baterie bude až 9 dní v módu hodinek, 14 hodin s GPS a až 40 hodin v UltraTrac™ módu.

Fenix5s Sapphire
Fenix5s Turquoise
Fenix5s White
Fenix5s Black

Fenix 5

Fenix 5 je prostřední modelová verze. Tělo má 47mm a zase nabízí verze safírovou a minerální. Rozlišení displeje je 240x240 pixelů. Avšak podstatná věc oproti modelu 5s je, že jeho výdrž baterie trošku povyrostla a to na 2 týdny v módu hodinek, 24 hodin při využití GPS a až 75 hodin s UltraTrac módem.

Fenix 5 Sapphire
Fenix 5 Sapphire Gray
Fenix 5 Amp Yellow
Fenix 5 Blue
Fenix 5 Gray

Fenix 5x

Nejvyšším modelem a zároveň největším je Fenix 5x, tělo má úctyhodných 51mm a bude pouze ve variantě se safírovým sklíčkem. Rozlišení u tohoto modelu poskytuje 240x240 pixelů, což je úplně stejné jako u Fenix 5. Jeho výdrž je dokonce nižší jak u Fenix 5 a to 12 dní v módu hodinek, 20 hodin se zapnutou GPS a 50 hodin v řežimu UltraTrac. A proč tedy je tento model X? Jako jediné z celé modelové řady umí topografické mapy. Absence u modelu Fenix 3 vzbudila nečekané emoce a podiv, přeci toto byla obrovská výhoda, oproti jiným značkám. Garmin se vrátil zpět s možností nahrátí a využití topografických map.

Fenix 5x Sapphire
Fenix 5x Sapphire Gray

Všechny hodinky jsou vybaveny optickým snímačem srdečního tepu. U předešlého modelu Fenix 3 WHR toto bylo také trnem v oku pro nepřesnost, která byla taková, že zákazníci hodinky vraceli i přes možnost připojení klasického hrudního pásu. Doufejme, že Garmin měření optickým sensorem vyladil a měření bude přesnější a tedy bude jej možné využít ke klasickému trénování.

Credits:

Garmin

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.