Sevgiliye Kitap sevgililer günü hediyeleri

Kadınların mutlu olması için onlara değerli olduğunu hissettirmeniz gerekmektedir. Özellikle özel günlerin hatırlanması kadınlar için bu nedenle çok önemlidir. Özel günler demek, değerli hissetmek ve hissettirmek, romantik dakikalar yaşamak, dünyanın stresinden biraz olsun kurtulup keyif yapmak, yeni yerlere gitmek demektir. Kadınların bu tür özel günlere yüklediği anlam da bu yüzdendir. Bir kadın için hayatın çok daha zorlu ve yorucu geçtiği ortadadır. İş hayatındaki kadınlar, çocuklarına bakmaya çalışanlar, eşini mutlu etmeye çalışanlar, akraba ilişkilerini ayakta tutanlar, dertlere çare olanlar ve daha birçok kadın, hayatın zorluklarının yanında sevdiği erkek tarafından en azından özel günlerde şımartılmak ister. Şımartılmaya da hakkı olan kadınlar sevgililer gününü, romantik olarak kutlayabilecekleri yegane günler arasına yerleştirirler ve bu nedenle erkeklerin üzerinde de bu günle ilgili bir sorumluluk ve baskı oluşur. Aslında bu günün asıl amacı, çiftlerin birbirlerine verdikleri değeri yüksek sesle söyledikleri, yaptıkları veya aldıklarıyla gösterdikleri bir gün olmasıdır. Yalnızca hediyelerle değil aynı zamanda hissettirilenlerle de ilgilidir.

Erkeklerin bu gibi durumlarda kadınları nasıl mutlu edeceğini bilmeyen halleri genellikle ciddi bir gerginlik ve sinir yaratır. Bu gerginlik de belki sevgililer gününde kırılan kalplere, belki de daha sonradan ortaya çıkabilecek tartışmalara neden olur. Oysa sevgililer günü için yapılacak şeylerin bu kadar abartılmasına gerek yoktur. Özellikle internet çağından itibaren hediye konusunda sıkıntı yaşayan herkes hem bütçesine hem zevkine hem de özel güne uygun farklı hediye seçenekleri bulabilir. Bunun için de yalnızca birkaç sitede gezmesi, güvenilir bir satış platformundan beğendiği hediyeyi sipariş etmesi yeterlidir. Hediye almak için uğraşılması gerektiğini söyleyenler, bu hediyenin mağazalarda veya dükkanlarda dolaşarak alınması gerektiğini kastetmezler. Bir kazak, bir pantolon veya bir çanta da hediye olabilir. Bu gibi hediyeler verilirken içine yerleştirilen ufak bir not bile bir kadının uzun süre yüzünde tebessüm oluşturabilir. Hediye için uğraşmak da bu demektir. Ancak internetten sipariş verildiğinde de hediye sitelerinin özek kartlarına istenilen notu yazmak veya yazdırmak mümkündür. Böylece erkeklerin üzerinde baskı hissetmesi tamamen gereksiz bir hal alır çünkü yalnızca birkaç dakika içinde istedikleri gibi bir hediye bularak adreslerine sipariş edebilirler.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.