Loading

ЇЇ вірші та прозаїчні твори читають на 36 мовах світу, а свій бестселер «Польові дослідження з українського сексу» вона написала «из желания дать пощечину родной литературе». Поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист, філософ, науковець, перекладач – все це поєднується в творчому таланті Оксани Забужко. Вона має своїх читачів з 1985 року. Їй є що сказати. Їй дуже імпонує теза, яку вона сама сформулювала: «Перша і головна заповідь письменника – не збреши. За мій текст, моє слово я готова відповідати в будь-якому суді до Страшного включно».

В Україні Оксана Забужко від 1996 року (від часу публікації роману «Польові дослідження з українського сексу») залишається найпопулярнішим україномовним автором. З її ім’ям пов’язують вихід сучасної української літератури на світову арену. Оксану Забужко вважають прямою спадкоємицею «жіночого» шару українського фемінізму межі ХІХ-ХХ століть.

У її літературному доробку – кілька збірок поезій, повістей, оповідань, публіцистики, романів, ряд філософсько-літературних праць. Твори Забужко здобули міжнародне визнання, особливо широке – в Центральній та Східній Європі.

Знає багато мов, визнана інтелектуальним лідером свого покоління. Твори Оксани Забужко видані в 16 країнах світу - Австрії, Болгарії, Італії, Ірані, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, США, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, а їх загальний тираж наближається до мільйона примірників.

Лауреатка Шевченківської премії (2019), а також численних нагород: фундації Антоновичів (2008), ордена княгині Ольги (2009), Angelus (2013).

Оксана Забужко дуже креативна. Говорить, що страшенно втомлюється від інтерв’ю, але знає – це потрібно. Вона self-made woman (з англ. – жінка, що створила себе сама).

Пропонуємо топ-10 найцікавіших книжок Оксани Забужко

Офіційна сторінка Оксани Забужко: http://zabuzhko.com