Paykasa Kart Özellikleri

Paykasa olarak karşınıza çıkan ön ödeme çeşidi, teknik açıdan, klasik kart anlayışından farklı özelliklere sahiptir. Paykasa kart olarak bilinen bu sistemin en belirgin özelliği, pin kodu anlayışının devrede bulunmasıdır. Pin kodu aslında kartın kendisini tanımlamakta olup, bu kod, paykasa satın al işlemleri esnasında yetkili bayiler tarafından başvuru yapanlara iletilmektedir. 16 haneden meydana gelen rakamsal ifade, kişiye özel tanımlanmakta olup, aynı kart numarasının, ikinci bir şahısta olması mümkün değildir. Alışverişlerde, kart bilgisi yerine, geçerli olan pin kodu kullanılmakta olup, bahse konu kod, tek kullanım sistemine sahiptir ve kullanıldığı anda, sistem otomatik olarak iptal işlemini gerçekleştirmektedir. Sizlere verilen kartın ya da kodun, özel bilgileriniz ile banka hesap bilgileriniz, kimlik numaranız veya irtibat numaranız ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Rastgele rakamsal değerlerden oluşturulan bu kod, yapılan ön yükleme miktarı doğrultusunda harcanmaktadır. Paykasa al işlemi ile karşılaşılan diğer bir özellikte ön yükleme bedelidir. Yapacağınız alışverişler doğrultusunda, daha önceden belirlemiş olduğunuz limit dahilinde, satın alma işlemini yaparsınız. Limitiniz dahilinde harcama yapar, ekstra bir harcama yapma imkânına sahip olamazsınız. Kart aidatı, aylık ödemesi, yıllık ödemesi, kart bedeli, faiz, alışveriş faizi, gecikme faizi, limit aşım ücreti gibi hiçbir ekstra masrafı bulunmamaktadır.

Paykasa Kart Nerelerde Kullanılır?

Paykasa ile çalışmaya karar vermiş iseniz ve bu sistemin üstün özelliklerinden yararlanarak, online alışverişlerinizde güven içerisinde bulunmayı düşünüyor iseniz, sisteminin kullanılacağı alanlar hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. İnternet teknolojisinin yaygın olarak kullanıldığı günümüzde, ödeme gereçleri incelendiğinde, farklı tercihlerin bulunduğu görülmektedir. Ancak, özellikle kredi kartı ya da banka kartı veya hesap bilgisi yönünde yapılan ödeme işlemlerinde, güvenlik zafiyetinin ortaya çıktığı tartışılmaz bir gerçektir. Bu açığın kapatılması maksadıyla ortaya çıkan paykasa kart, online mağaza olarak tabir edilen ortamların birçoğunda kullanılmaktadır. Paykasa al ile alışveriş yapabileceğiniz online mağaza sayısının dünya genelinde 100 binden fazla olduğu bilinmektedir. Birçok mağaza bu sistemi desteklemekte olup, yapılan alışverişlerin karşılığında paykasa al ile elde edilen pin kodunun geçerli olduğu görülmektedir. Oyun siteleri ve benzeri platformlar ile sanal mağaza olarak tarif edilen online mağazaların birçoğunda, kart geçerlidir. Hangi mağazada ya da sitede, bu sistemin geçerli olduğunu öğrenmek istiyor iseniz, ödeme yöntemlerine bakmanız yeterlidir. Ödeme yöntemleri olarak bahsedilen bölüme giriş yaptığınızda, kart ismini ya da logosunu görüyor iseniz, o mağazanın sistemi desteklediğinden emin olabilirsiniz. Bu tip mağazalarda ödeme gereci olarak kullanacağınız kartınız ile elde edeceğiniz en büyük avantaj, transfer işleminin ya da ödeme işleminin anında gerçekleşecek olmasıdır. 24 saat boyunca aktif olarak kullanım imkanı sağlayan bu sistem, mesai saati ya da resmi tatil gibi ilkeler doğrultusunda çalışmamaktadır. Haftanın her günü ve günün her saati, sistemi destekleyen mağazaya ödeme yapabilir ya da bu sistem ile ödeme olan sitelere, anında transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.paykasasatinalkart.com/

Created By
Paykasa Kart
Appreciate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.