Loading

WOLFSBURG Pojeďte si užít světa automobilismu v zábavním parku Autostadt Wolfsburg a zhlédnout výrobu elektromobilu ve skleněné manufaktuře v Drážďanech.

1.DEN

Odjezd od školy v ranních hodinách. Cílem cesty bude Autostadt ve Wolfsburgu, který je zábavním parkem pro všechny milovníky automobilů rozkládající se na více než 30 ha. V areálu se představí svět budoucnosti dopravy i více než 100 letá historie automobilismu, mezinárodní ukázky z oblasti moderní tvorby, vzrušující atrakce a interaktivní ukázky. To vše uprostřed ohromující architektury, designu a přírody. Výstavy zahrnují klasická auta z průběhu let a zaměřují se na to, co na nich bylo v dané době tak průkopnického. Prohlédnout si můžete např. automobil krále mafie - Al Caponeho nebo si vyzkoušet legendární Lamborghini. Vyvrcholením jsou dvě 50 m "věže" plné aut. Přejezd na ubytování.

2.den

Během dopoledne přijedeme do Drážďan - hlavního města Saska, které jsou pro svou krásu nazývány „Florencií na Labi“. Nejprve navštívíme Skleněnou manufakturu, kde se od dubna 2017 vyrábí E-Golf a brzy přibudou i další e-modely značky Volkswagen. Společnost Volkswagen vytvořila v roce 2001 Skleněnou manufakturu v parku v srdci města jako celosvětově jedinečný svět zážitkové výroby a místo zprostředkování technologických vizí, stává se tak ukázkovým závodem budoucnosti. V zážitkovém světě »e-Erlebniswelt« se setkáte interaktivním způsobem s futuristickými vizemi mobility.

Při procházce historickým centrem uvidíme nově zrekonstruovaný kostel Frauenkirche, Brühlovy terasy na nábřeží Labe, Fürstenzug - raritní venkovní obraz složený z kousků míšeňského porcelánu, Novou radnici se 100m vysokou věží, slavnou státní operu Semperoper, Rezidenční zámek s klenotnicí Grüne Gewolbe či Zwinger, kde můžete navštívit slavnou obrazárnu starých mistrů a expozici porcelánu. Individuální volno lze využít k nákupům na proslulé Prager Strasse s množstvím nejrůznějších obchodů nebo k posezení v některé kavárně při dobré kávě a slavné „drážďanské štole“. Poté odjezd do ČR.

Credits:

Created with an image by Ondrej Muzik - "untitled image"