Atlasjet atlasjetucak.com

Atlasjet, 14 Mart 2001 senesinde, Öger Holding A.Ş tarafından kurulmuştur. Atlasjet Havacılık A.Ş olarak da ilk uçuşunu aynı yıl 1 Haziran tarihinde gerçekleştirmiştir. İç ve dış hatlarda seferler düzenleyen başarılı havayolu firması, Türkiye’de en çok bilinen ve tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. Tarifesiz seferlerin yanında yük taşımacılığı konusunda da hizmet veren atlasjet, çalışma alanını sürekli olarak geliştirmekte ve havayolu taşımacılığında da güven veren firmalar arasında girmektedir.

1 Haziran tarihinde 2 adet yolcu uçağı ile faaliyete başlayan Atlasjet, daha sonra filosunu geliştirmiş; hizmetlerinde daha kaliteli imkanlar sunmaya başlamıştır. 2004 senesinde Murat Ersoy’un önderliğinde AtlasJet’te yeni bir yapılanmaya gidilmiştir. 14 Haziran 2004 senesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı” alanında ruhsatlandırılmıştır. Böylece AtlasJet, 2004 senesinde iç hatlarda tarifeli seferler düzenlemeye başlamıştır.

Türkiye’de havacılık alanında faaliyet gösteren önemli firmalar arasında kısa sürede yerini alan AtlasJet, kalitesi, hizmetleri, güvenli yolculuk imkanı ve daha birçok avantajı ile birçok insanın tercihi haline gelmiştir. Uçaklardaki kontrollerin düzeni, yolcuların konforu, uçak biletlerinin her bütçeye uyabilecek düzeyde olması nedeniyle birçok insan uçak yolculuklarını Atlasjet ile yapmaya başlamıştır.

2015 tarihinde kurumsal kimliğinde gerçekleştirdiği bir yenileme ile Atlas Global adını alan firma, “hayallerin üstünde bir dünya” sloganı ile yepyeni bir şekilde insanların karşısına çıkmıştır. Yurt dışına hizmet veren uçak ağını genişletmeye giden marka, daha geniş kitlelere konforlu ve güvenli uçuşlarını ulaştırmak için çalışmalarını sürdürmüştür. Günümüzde Atlasjet, Türkiye, Kıbrıs, Orta Doğu, Avrupa ve Asya’yı kapsayan geniş bir uçuş alanına sahiptir.

Atlas Global ile beraber gidilen yenilemede, yolcuların konforu ön planda tutulmuştur. Bu nedenle uçaklarda 77 cm koltuk aralıkları bırakılmış ve insanların daha rahat yolculuk etmeleri sağlanmıştır. Ayrıca birçok firmanın aksine uçak içerisinde ücretsiz ikramlar, ücretsiz koltuk seçimi, ücretsiz bagaj taşıma hakkı gibi hizmetler EkonomiPlus konsepti ile vatandaşlara sunulmaktadır. Bu uçaklarda Business Class hizmeti de yer almaktadır. Ayrıca bu hizmetlerin yanında, Atlas Global uçakları ile beraber 3 saat ve üzerinde seyahat eden yolcular için “uçan şef” uygulamaları ile üstün hizmet sağlanmaktadır. Uçan şefler, 3 ve daha uzun uçuş saatlerinde tüm yolcularla tek tek ilgilenerek Türk ve dünya mutfağından derlenmiş yemekleri özel sunumlarla beraber yolcuların beğenisine sunarlar. Böylece Atlas Jet, yolcuları için özel bir hizmet gerçekleştirmiş ve onlara değerli olduklarını bir kez daha hatırlatmıştır.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.