EDUFİX yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları

ALMANYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENİŞ BİLGİLER

Günüzümüzün yükselen meslek gruplarının birleşmesi için yabancı dili olanları tercih etmesiyle birlikte yabancı dil öğrenme ihtiyacı geçmiş yıllara göre dahada artmış olan. Bizde bu ihtiyacın bilincinde olarak yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri arasında söz sahibinin eğitim kurumlarından olarak sizlere kendini geliştirmede yarıdmcı olmaktan mutluluk duyarız.

Edufix,sizlere yurtdışı eğitim danışmanlığı ve yurtdışında dil eğitimi gibi günümüzün ve geleceğin popüler meslek gruplarında hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.Almanya dil okullarına katılmak isteyenler için yaşam koşullarını merak edenlere yaptığımız araştırmalar aşağıda sizlere sunulmuştur.İsterseniz Amerika dil okulları için diğer paylaşımlarımızıda inceleyebilirsiniz.

Avrupa’nın En Çok Kullanılan 2. Dili Almanca!

Avrupa’da en çok konuşulan diller sırasıyla Rusça, Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca’dır. Almanca 100 milyon kişinin ana dili ve 80 milyon civarında insanın ikinci dilidir. Aynı zamanda Avrupa Birliği’nin 23 resmi dilinden biri Almanca’dır ve Almanya AB’nin kuruluşundan bu yana çok etkin bir role sahiptir. Almanya’da Almanca eğitimi almak bir çok alanda avantajlıdır. Türkiye’ye en yakın Avrupa ülkelerinden biri Almanya’dır.

Almanya’da Dil Eğitimi Sistemi

Disiplinleriyle tanınan almanlar, dil eğitiminde de aynı disiplin ve hedefler doğrultusunda kaliteli bir eğitim sunmaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda belirlenen süre dahilinde 2 hafta ile 1 yıl arasında değişen bir sürede eğitim alınabilmektedir.

Almanya’da Dil Eğitimi Fiyatları

Fiyatlar şehir ve okul seçimine göre değişmektedir.

Almanya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Almanya, Türkiye’nin ticari açıdan en önemli ortaklarından biridir. Böylece Almanca bilmenin Türkiye’de ne kadar önemli olduğu daha iyi görülebilmektedir. Yaklaşık %20’lik bir payla Almanya Türkiye’nin dış ticaretinde ilk sırayı almaktadır ve Türkiye’de 1000’den fazla Alman şirketi bulunmaktadır. Aynı zamanda Almanya’da da Türkler tarafından işletilen çok sayıda işletme bulunmaktadır. Ve bu şirketler her yıl çok sayıda Almanca bilen çalışan istihdam etmektedir. Türkiye’de lise eğitimini tamamlayıp Almanya’da üniversite seçeneklerini ve Türkiye’de üniversiteyi tamamlayıp Almanya’da dil okulu ve Almanya’da yüksek lisans yapan öğrenciler eğitim aldıkları süre boyunca Alman şirketlerinde staj yapma olanağına da sahip olmaktadırlar.

Almanya Dil Okulları Ve Şehirler

Öğrencilerin tercih ettiği başlıca şehirler Berlin, Frankfurt ve Hamburg’dur. Diğer şehirler Munich, Hanover, Cologne, Rhein-Main, Saarbrücken ve Rodolfzell’dir.

Program Seçenekleri

Standart eğitim olan haftalık 20 derslik programlar, yoğunlaştırılmış 30 saatlik programlar, akademik amaçlı ve sınavlara hazırlık için Almanca programları. Kurs süreleri ihtiyaç, hedef ve bütçeye göre belirlenmektedir.

Vize Bilgileri

Dil kursuna katılarak Almanya`da öğrenim görmek için doğrudan öğrenci ve öğrenim vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Dil eğitimi vizesine başvurmak için evraklarınızı Alman Elçiliği'ne verdikten sonra yaklaşık 4-6 haftalık bir işlem süresi bulunabilmektedir. Dosyanın durumuna göre bu süre daha da uzayabilmektedir.

Almanya vizesi için gerekli belgeleri görüntülemek için vize danışmanlığını ziyaret ediniz

Çalışma İzni

Almanya'da dil kursu eğitimi alan öğrencilerin yasal çalışma izni bulunmamaktadır.

Yaşam Giderleri

Almanya'da en büyük gider payına kiralar sahiptir. Diğer bir gider ise ulaşımdır, ancak öğrenciler çoğu şehirlerde öğrenci kartıyla bedava ulaşım sağlamaktadır. Market alışverişleri aylık maksimum 300 € olacaktır.

Ulaşım

Avrupa'da merkezi bir konumda bulunması, Almanya'yı önemli bir ulaşım bağlantı noktası haline getirmiştir. Bu durum ülkenin yoğun ve modern ulaşım ağı sayesinde gerçekleşmiştir. Bu ağın en meşhurları, dünyada toplam uzunlukta üçüncü en büyük olan otoyol'dur. Almanya çok merkezli bir hızlı tren ağı kurmuştur. InterCityExpress diğer adıyla ICE genelde komşu ülkelerdeki büyük şehirlere ve mesafelere ulaşım sağlamaktadır. Almanya içi eyaletlere veya başka ülkelere uygun fiyatlara bilet bulmak mümkündür. Şehir içi ulaşımda ise otobüs bisikletten sonra gelmektedir. Bisiklet sürücülerine ayrılmış ayrı yollarda hem sağlıklı hemde ekonomik bir şekilde gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Eger otobüs kullanmak isterseniz şehir içi çok rahat bir şekilde otobüslerden de faydalanabilirsiniz. Öğrenciler için haftalık, aylık gibi seçeneklerle uygun fiyatlı otobüs biletleri temin edilebilmektedir.

Almanya'da havayolu ulaşımı; kara ve demiryolu ulaşımının gelişmiş olması sebebiyle oldukça düşük seviyededir. Fakat günümüzde fiyatların düşmesi ile artış göstermektedir. Frankfurt Uluslararası Havaalanı dünyanın en yoğun trafikli havaalanlarından birisidir. Türkiye Almanya arası uçuş süresi 2 - 2,5 saattir.

Sağlık Sistemi

Avrupa Birliği'ne üye olmayan ülkelerden giden öğrenciler ülkeye girmeden önce yurt dışında geçerli olan bir sağlık sigortası yaptırmalıdırlar. Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık / kabakulak / kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri / boğmaca / tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi.

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.