Loading

LEVANDULOVÁ PROVENCE PROVENCE JE PRÁVEM POVAŽOVÁNA ZA NEJKRÁSNĚJŠÍ ČÁST FRANCIE. LEVANDULOVÁ POLE, KAVÁRNY ZVOUCÍ K PASTISU A PŘÍRODNÍ SCENÉRIE, KTERÉ INSPIROVALY MNOHÉ UMĚLCE.

1.DEN

Odjezd ve večerních hodinách.

2.DEN

Začneme v Avignonu - městě papežů. Budeme obdivovat dochované středověké hradby, papežský palác či známý Avignonský most. Poté přejedeme k Rousillonu - skály nad vesnicí jsou zbarveny až 17 různými odstíny červené, což místu dodává neopakovatelnou atmosféru.

Poslední zastávkou je Levandulové muzeum v srdci pohoří Lubéron. Čeká nás zajímavá prohlídka - historie levandule, způsoby pěstování, výroba parfémů a možnost nákupu místních výrobků.

3.DEN

Navštívíme Arles - římskou metropoli v Provance a nejkrásnější město nad Rhonou. Město okouzlilo Vincenta Van Gogha, který zde vytvořil svá nejslavnější díla.

Odpoledne přejedeme do rezervace Camargue v deltě Rhony. Tato největší evropská delta hostí až 400 druhů zvířat včetně plameňáků, býků a camargských koní. V podvečer se zastavíme u jednoho z nejkrásnějších středověkých hradů ve Francii - Tarascon.

4.DEN

Nás čeká Aix-en-provence - šarmantní univerzitní město se spoustou renesančních paláců a kašen. Následuje největší přístav a nejstarší město Francie - Marseille. Bohatá historie zanechala pro návštěvníky mnoho lákadel - chrámy, provensálské katedrály, Starý přístav či známý ostrov If, kde byl vězněn hrabě Monte Christo.

5.DEN

Poslední den na jihu Francie strávíme na Azurovém pobřeží - podívme se do slavného Saint Tropez, kde strávíme den odpočinkem a koupáním. Večer odjezd zpět do ČR.

6.den

Příjezd ke škole v dopoledních hodinách.

Created By
Ján Husár
Appreciate