Loading

2nd Day Results jalan duta, bukit jalil, royal lake club

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

8:30 AM BU13 2 Royal Lake Club R32 Rohan Arya Gondi (US)[1] (Penang) Wei Yan Tho 11-1 11-2 11-5

8:30 AM BU13 3 Royal Lake Club R32 Muhd Alif Hashim (Kedah)[17/32] (Perak) Subassh Kumaran 11-9 11-7 9-11 11-9

8:30 AM BU13 4 Royal Lake Club R32 Jun Qian Tay (Selangor)[17/32] (N Sembilan) Anil Prakash 11-3 11-3 11-3

8:30 AM BU13 5 Royal Lake Club R32 Eugene Oon (KL)[5/8] (Singapore) Rui Xiang Matthew Chua[17/32] 11-2 11-4 11-6

8:30 AM GU15 01 Bukit Jalil R32 Aira Azman (Kedah)[1] (Selangor) Jennifer Lewis 11-4 11-3 11-0

8:30 AM GU15 02 Bukit Jalil R32 Laavanya Kugan (KL)[17/32] (Perak) Abbhiramy Arumugasamy[9/16] 11-6 14-16 11-6 11-8

8:30 AM GU15 03 Bukit Jalil R32 Rachel, Hui Qi Kong (Sarawak)[9/16] (Selangor) Ling Choo Ching 11-0 11-0 11-0

8:30 AM GU15 04 Bukit Jalil R32 Yasshmita Jadishkumar (N Sembilan)[5/8] (Penang) Natasha, Jae Yee Lim[17/32] 11-1 11-2 11-5

8:30 AM GU15 05 Bukit Jalil R32 Nathalie Sim (Sarawak)[5/8] (KL) Aina Hadfina Khairulnizam[17/32] 11-1 11-5 11-4

8:30 AM GU15 06 Bukit Jalil R32 Rachel, Yee Shing Poh (Penang)[17/32] (Sarawak) Claudia, Bi Er Yong[9/16] 12-10 11-9 11-7

8:30 AM GU15 07 Bukit Jalil R32 Qian Ting, June Loke (Penang)[9/16] (south africa) Yasmin De Meyer[17/32] 11-9 11-6 11-4

8:30 AM GU15 08 Bukit Jalil R32 Anis Sofea Mohd Arif (Kedah)[3/4] (South Africa) Tyla-Mae Roux[17/32] 11-4 11-2 11-4

8:30 AM GU15 09 Bukit Jalil R32 Vharsha Mithraa (Selangor)[3/4] (Perak) Ruthrahini Ravichandran[17/32] 11-1 11-6 11-3

8:30 AM GU15 10 Bukit Jalil R32 Visharti Venkatesh (Penang)[9/16] (Kedah) Iwana Nayli Ihsan Fahmi[17/32] 5-11 11-8 11-5 10-12 11-9

8:30 AM GU09 1 Jalan Duta R32 Joshika Ettikan Kandasamy (Selangor) (MELAKA) Nur Nabilah Nadhirah Md Yusof[9/16] 11-1 11-0 11-1

8:30 AM GU09 2 Jalan Duta R32 Xin Yii Lee (Sarawak) (KL) Dakshayani Thangaraja[9/16] 11-3 11-13 12-10 10-12 11-

8:30 AM GU09 3 Jalan Duta R32 Vishalehini Kumar (Kedah) (MELAKA) Shashana Saravanan[9/16] 11-0 11-1 11-1

8:30 AM GU09 4 Jalan Duta R32 A. Muhammad (Kedah)[9/16] (Sabah) Amber Kristy Muyou 11-0 11-0 11-3

8:30 AM GU09 5 Jalan Duta R32 A. Rajinder Singh (Selangor)[9/16] (Trengganu) Asmanur Hazmie Mustafa w.o.

8:30 AM GU09 6 Jalan Duta R32 Nur Aneese Farisha Ahamat Fikri (Kelantan) (Japan) Himari Midorikawa[9/16] 11-0 11-0 11-4

8:30 AM BU09 7 Jalan Duta R32 Jayden Oon (KL)[1] (Trengganu) Muhammad Harries Daniel Zainuddin 11-1 11-1 11-1

8:30 AM BU09 8 Jalan Duta R32 Jin Xun Ong (Selangor)[9/16] (MELAKA) Rashwin Saravanan[17/32] 11-1 11-1 11-0

9:00 AM BU13 2 Royal Lake Club R32 Arihant Ks (INDIA)[5/8] (KL) Hashvind Kugan[17/32] 11-7 11-9 3-11 11-7

9:00 AM BU13 3 Royal Lake Club R32 Pradeep Dev Prakash (KL)[9/16] (Australia) Josh Porter 7-11 11-5 11-4 11-6

9:00 AM BU13 4 Royal Lake Club R32 Addin Iqwan Hilman (Trengganu)[17/32] (CHINA) Shaoqian Du (Sam)[9/16] 9-11 10-12 11-8 11-6 11-8

9:00 AM BU13 5 Royal Lake Club R32 Harith Danial Jefri (Sarawak)[3/4] (N Sembilan) Hitesh Manoharan[17/32] 11-3 11-8 11-4

9:00 AM GU15 01 Bukit Jalil R32 Etain Ee Xuan Tay (Sabah)[9/16] (Trengganu) Dalia Nursarrah Shahrul Izham 11-3 9-11 11-2 11-2

9:00 AM GU15 02 Bukit Jalil R32 Shasmithaa Nityanandan (Selangor)[5/8] (Trengganu) Eda Belinda Rohaizi[17/32] 11-1 11-2 11-3

9:00 AM GU15 03 Bukit Jalil R32 Sujithra Kunasekaran (KL)[5/8] (KL) Amira Syakira Diyana Shaiful Azuar[17/32] 12-10 11-1 11-3

9:00 AM GU15 04 Bukit Jalil R32 Jia Wen Ong (MELAKA)[17/32] (Sarawak) Eugenia David[9/16] 13-11 11-7 13-11

9:00 AM GU15 05 Bukit Jalil R32 Dami Kim (KOREA)[9/16] (Botswana) Leungo Katse[17/32] 11-6 11-3 11-7

9:00 AM GU15 06 Bukit Jalil R32 Wei Ting Joy Lim (Singapore)[17/32] (Kedah) Heng Wai Wong[2] w.o.

9:00 AM GU15 07 Bukit Jalil 33/64 Nik Izz Wafa Abd Rahman (Kelantan) (JOHOR) Nur Aida Hamimi Ibrahim 11-9 11-4

9:00 AM GU15 08 Bukit Jalil 33/64 Allisya Audrelia Syarifah (INDONESIA)[17/32] (Selangor) Yasha Dugrashine 11-5 11-3

9:00 AM GU15 09 Bukit Jalil 33/64 Ayuni Samihah Amran (Kelantan) (KL) Leong Xin Yi Leong 11-6 11-5

9:00 AM GU15 10 Bukit Jalil 33/64 Nurul Qistina Ahmad Azhar (KL) (N Sembilan) Kavene Vijaya Vijaya Sangar 11-0 11-3

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

9:00 AM BU09 1 Jalan Duta R32 M. Bahaman (MELAKA)[17/32] (Sarawak) Owen , You Chen Chong[9/16] 11-3 11-4 11-5

9:00 AM BU09 2 Jalan Duta R32 Kaveeshan Ghana Easwaran (KL) (CHINA) Yicheng Jin (Tony)[5/8] 11-7 11-7 11-3

9:00 AM BU09 3 Jalan Duta R32 Yeak Wei Sim (Kedah)[5/8] (Selangor) Simarver Singh Bamotra[17/32] 11-0 11-2 11-1

9:00 AM BU09 4 Jalan Duta R32 Joel Roshan Raj (Selangor)[9/16] (N Sembilan) Jayden Louis 11-8 11-2 11-5

9:00 AM BU09 5 Jalan Duta R32 Simmhanash Nagarajan (Sarawak)[9/16] (PAHANG) Muhammad Alif Ridhwan[17/32] 11-2 10-12 11-6 11-3

9:00 AM BU09 6 Jalan Duta R32 Rashwind Nantha Kumar (N Sembilan) (CHINA) Zihao Li (Richard)[3/4] 11-5 11-5 11-1

9:00 AM BU09 7 Jalan Duta R32 M. Mohd Fakhrur Razi (KL)[3/4] (Penang) Sharves Sangar 11-5 11-3 11-1

9:00 AM BU09 8 Jalan Duta R32 Randhir Suthyvan (Selangor) (Sarawak) Marcus, Jai Dong Lee[9/16] 11-9 14-16 11-2 11-9

9:30 AM BU13 2 Royal Lake Club R32 Mohammad Hamza Khan (Pakistan)[3/4] (INDIA) Ranbir Minocha[17/32] 11-3 11-4 11-3

9:30 AM BU13 3 Royal Lake Club R32 Muhammad Adib Zahirrudin (MELAKA) (N Sembilan) Levinesh Prakash[17/32] 13-11 4-11 11-5 3-11 11-9

9:30 AM BU13 4 Royal Lake Club R32 Hirreshwar Subramaniam (N Sembilan)[9/16] (KOREA) Kun Kim 5-11 11-8 7-11 11-8 11-8

9:30 AM BU13 5 Royal Lake Club R32 Yujin Ikeda (Japan)[5/8] (Selangor) Harold Aloysius 12-10 11-9 11-6

9:30 AM GU15 01 Bukit Jalil 33/64 Tharinie Thinakaran (N Sembilan) (MELAKA) Priyasherine Prakashanandam 11-7 12-10

9:30 AM GU15 02 Bukit Jalil 33/64 Achreen Kaur Rajinder Singh (Selangor) (JOHOR) Nur Dayana Md Faizal 11-4 11-0

9:30 AM GU15 03 Bukit Jalil 33/64 S. Sukumaran (KL)[17/32] (N Sembilan) Shamita Prakash 11-3 11-4

9:30 AM GU15 06 Bukit Jalil 33/64 Nur Izzatul Afrina Zainuddin (Kelantan) (Trengganu) Puteri Fatin Nur Shamimi Sharum 11-3 11-3

9:30 AM GU15 07 Bukit Jalil 33/64 S. Safrul Kamalizam (PAHANG) (Selangor) Navya Rajan 11-6 11-4

9:30 AM BU15 08 Bukit Jalil R32 Asad Ullah Khan (Pakistan)[1] (KL) Nicodemus Tzesern Tan 11-4 11-9 11-3

9:30 AM BU15 09 Bukit Jalil R32 Boon Hwi Edward Thng (Singapore)[9/16] (Selangor) Divyessh Sivakumar 11-6 11-13 11-7 11-2

9:30 AM BU15 10 Bukit Jalil R32 Khaqan Malik (Pakistan) (N Sembilan) Shamiel Haeyzad Sharulhisam[9/16] 9-11 12-10 13-11 11-5

9:30 AM BU09 1 Jalan Duta R32 Muhd Haiqal Hazim Syarudin (Kedah) (Sarawak) Lester, Zhang Hao Leong[9/16] 11-4 11-1 11-3

9:30 AM BU09 2 Jalan Duta R32 Aniessh Thirulokchandar (Selangor) (CHINA) Yuchen Wu (Ryan)[5/8] 11-4 11-7 11-0

9:30 AM BU09 3 Jalan Duta R32 Sheik Muhammad Darwish (PAHANG)[5/8] (Penang) Aryan Singh Thandal 11-3 11-2 11-0

9:30 AM BU09 4 Jalan Duta R32 Khailash Ravi Kumar (KL)[17/32] (PAHANG) Daniel Peter Rames[9/16] 11-3 11-1 11-9

9:30 AM BU09 5 Jalan Duta R32 Jayden Tan Li Khai Tan (Selangor)[9/16] (PAHANG) Mohammad Aiman Ishak[17/32] 11-1 11-1 11-1

9:30 AM BU09 6 Jalan Duta R32 Toma Ikeda (Japan)[2] (PAHANG) Ahmad Aisyh Abdullah[17/32] 11-1 11-0 11-0

9:30 AM GU11 7 Jalan Duta R32 Sashmini Chandran (Perak)[1] (N Sembilan) Keertty Haridharan[17/32] 11-0 11-1 11-3

9:30 AM GU11 8 Jalan Duta R32 N. Othman (Trengganu)[9/16] (Singapore) Saiesha Ranjan[17/32] 11-8 11-2 11-6

10:00 AM BU13 2 Royal Lake Club R32 Nathan Shuyou Rosenzweig ()[5/8] (Japan) Kanta Ito[17/32] 11-4 11-2 11-1

10:00 AM BU13 3 Royal Lake Club R32 Connor Loi Loi (Sarawak)[17/32] (Sabah) Euven You Wen Liaw[9/16] 11-8 7-11 9-11 13-11 11-8

10:00 AM BU13 4 Royal Lake Club R32 Kuhen Manimaran (Penang)[9/16] (Sabah) Tristan Andreas Muyou Angkaus[17/32] 11-9 7-11 8-11 11-9 11-7

10:00 AM BU13 5 Royal Lake Club R32 Veroon Heng (MELAKA)[2] (Selangor) Jeffery Lewis[17/32] 11-7 11-8 10-12 2-11 12-10

10:00 AM BU15 01 Bukit Jalil R32 Gregory Chan (Australia)[5/8] (N Sembilan) Kishovarmand Perumal 11-2 11-5 11-4

10:00 AM BU15 02 Bukit Jalil R32 Ishant Shah Atul Kumar (Penang)[5/8] (Pakistan) Tayyab Rauf[17/32] 11-1 11-4 11-6

10:00 AM BU15 03 Bukit Jalil R32 Yi Guan Lee (Penang)[9/16] (MELAKA) Ahmad Faris Hakimi Izman 11-0 11-6 11-8

10:00 AM BU15 04 Bukit Jalil R32 Kugendran Magesvaran (Penang)[17/32] (Selangor) Thineshraj Chandrasegaran[9/16] 11-7 11-4 11-9

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

10:00 AM BU15 05 Bukit Jalil R32 Andrik Kai Shan Lim (MELAKA)[3/4] (Selangor) Khartikeya Raman Thurasamy 11-2 11-4 11-7

10:00 AM BU15 06 Bukit Jalil R32 Ameeshenraj Chandaran (N Sembilan)[3/4] (PAHANG) Tengku Amirul Ikhwan Tengku Iskandar 11-8 11-7 11-6

10:00 AM BU15 07 Bukit Jalil R32 Muhd Fayyad Wajdi Hashim (Kedah)[17/32] (Sarawak) Jia Rong Hi[9/16] 9-11 10-12 14-12 11-8 11-6

10:00 AM BU15 08 Bukit Jalil R32 Douglas, Jenn Yang Chee (Penang)[9/16] (Sarawak) Desmond ,Yang Sheng Ong 11-4 11-3 11-3

10:00 AM BU15 09 Bukit Jalil R32 Lap Man Au (Hong Kong)[5/8] (Selangor) Aidan Yunus[17/32] 11-5 11-8 11-0

10:00 AM BU15 10 Bukit Jalil R32 Wei Quan Cheng (Perak)[5/8] (Singapore) Kai Foo Benjamin Koh 11-4 11-5 11-8

10:00 AM GU11 1 Jalan Duta R32 P. Muhamed Idrus (MELAKA)[17/32] (Kedah) Hannan Batrisha Hazamil[9/16] 11-4 11-2 11-3

10:00 AM GU11 2 Jalan Duta R32 Haneesha Veerakumar (N Sembilan)[5/8] (INDONESIA) S. Ramadhan[17/32] 11-7 11-6 12-10

10:00 AM GU11 3 Jalan Duta R32 Jia Xuan Goh (MELAKA)[5/8] (CHINA) Qinghua Chen (Katie)[17/32] 11-0 11-0 11-0

10:00 AM GU11 4 Jalan Duta R32 Nor Adibah Jaafar (PAHANG)[17/32] (Kedah) Nur Aisyah Elzahra Ahmad Zaki[9/16] 11-8 11-9 11-4

10:00 AM GU11 5 Jalan Duta R32 Sarvinna Ravichandran (Selangor)[17/32] (N Sembilan) Pujyiita Krishna Kumar[9/16] 11-2 11-2 11-0

10:00 AM GU11 6 Jalan Duta R32 Dayana Qistina Anuar (Kedah)[3/4] (Sarawak) Mandy, En Tune Wong[17/32] 11-3 11-1 11-2

10:00 AM GU11 7 Jalan Duta R32 Doyce Ye San Lee (sabah)[3/4] (Kelantan) S. Shamsul Baharin[17/32] 11-3 11-4 11-8

10:00 AM GU11 8 Jalan Duta R32 Kirthi Saravanan (Perak)[9/16] (Selangor) Anusha Raymond[17/32] 11-9 8-11 11-3 11-8

10:30 AM BU13 2 Royal Lake Club 33/64 Jeremy Yu Yang Wong (Sabah)[17/32] (Kelantan) Jia Zheng Liew 11-5 11-2

10:30 AM BU13 3 Royal Lake Club 33/64 Yi Yan Voon (Sarawak) (KOREA) Seojin Oh 1-11 11-9 12-10

10:30 AM BU13 4 Royal Lake Club 33/64 Long Ching Lai () (Japan) Takeru Shinomiya[9/16] 11-3 11-3

10:30 AM BU13 5 Royal Lake Club 33/64 Javier Rogees (Sarawak) (Sarawak) Sarvintirran Parthiban 11-8 11-1

10:30 AM BU15 01 Bukit Jalil R32 A. Ahmad Azam (Trengganu) (Singapore) Zacheus Yeo[9/16] 9-11 12-10 11-5 11-9

10:30 AM BU15 02 Bukit Jalil R32 Dhirren Rajarathinam (Penang)[9/16] (Perak) Muhammad Ridwan Abdul Rahman 2-11 11-4 11-9 15-17 11-9

10:30 AM BU15 03 Bukit Jalil R32 Joachim Chuah (KL)[2] (Singapore) Ngiap Yen Josiah Chong[17/32] 11-4 7-11 11-7 11-8

10:30 AM BU15 04 Bukit Jalil 33/64 Ahmad Syarifatul Huda (INDONESIA)[17/32] (Selangor) Jin Hui Kok 11-3 11-8

10:30 AM BU15 05 Bukit Jalil 33/64 Y. Punithavigneswaran (Selangor)[17/32] (KL) Lakshmann Ganeson 9-11 11-3 11-7

10:30 AM BU15 06 Bukit Jalil 33/64 Aik Hsiong Tay (Singapore) (Saudi Arabia) Osama Alotaibi[17/32] 11-2 12-10

10:30 AM BU15 07 Bukit Jalil 33/64 Syafiq Asyari Bin Sarjuddin (Sabah) (Kedah) Ke Fan Lim 11-8 11-7

10:30 AM BU15 08 Bukit Jalil 33/64 Kelven, Kai Wen Lee (Penang) (Kedah) Ahmad Irfan Haikal Anuar 11-2 11-2

10:30 AM BU15 09 Bukit Jalil 33/64 M. Mohd Rodhi (Kelantan) (Selangor) Nicholas Tan w.o.

10:30 AM BU15 10 Bukit Jalil 33/64 Derrick Loi (Selangor) (Selangor) Miethesh Raman Thurasamy 11-2 5-11 11-6

10:30 AM GU11 1 Jalan Duta R32 Nasywa Dhiya Asfar (INDONESIA)[17/32] (Selangor) Magdalene Noel 11-2 11-0 11-0

10:30 AM GU11 2 Jalan Duta R32 Euodia Hung Qing Lai (sabah)[5/8] (Penang) Alexa, Xi Yan Chan[17/32] 11-9 11-7 11-3

10:30 AM GU11 3 Jalan Duta R32 Vinosagi Monn Vinoth Monn (N Sembilan)[5/8] (PAHANG) Nur Ellysya Ameerah B[17/32] 11-5 11-3 11-7

10:30 AM GU11 4 Jalan Duta R32 Najwa Zara Mohd Fakhrur Razi (KL)[9/16] (PAHANG) Sharifah Nurin Qistina A[17/32] 11-3 11-4 11-5

10:30 AM GU11 5 Jalan Duta R32 Wai Iynn Au Yeong (Singapore)[17/32] (Trengganu) Nur Hidayah Aqilah Rahim[9/16] 9-11 11-5 11-7 11-6

10:30 AM GU11 6 Jalan Duta R32 Whitney Isabelle Wilson (Kedah)[2] (Selangor) Venushana Theenaharan 11-1 11-4 11-2

10:30 AM GU11 7 Jalan Duta 33/64 Arissa Faria Syed Kebir (KL) (PAHANG) Nur Erisya Yasmin Mohd Yazid 11-7 11-3

10:30 AM GU11 8 Jalan Duta 33/64 E-Rynn Thon (Selangor) (sabah) Ann Rebecca Andderias 11-2 11-2

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

11:00 AM BU13 2 Royal Lake Club 33/64 Edrik Liew (Perak) () Yasser Al Abbas 11-4 8-11 11-4

11:00 AM BU13 3 Royal Lake Club 33/64 Jaydn Deo (Selangor) (CHINA) Mingzhe Zhu (Jerry)[17/32] 11-4 11-4

11:00 AM BU13 4 Royal Lake Club 33/64 Charoon Virakun (Sarawak) (MELAKA) Rui Yang Lim 11-7 11-3

11:00 AM BU13 5 Royal Lake Club 33/64 Mansour Almwled () (KL) Hao Yi Leong 11-2 11-1

11:00 AM BU15 01 Bukit Jalil 33/64 Ong Jin Jian (Selangor) (Sabah) Douglas Yong Liang Lee 11-5 10-12 11-7

11:00 AM BU15 02 Bukit Jalil 33/64 Janartth Sangar (Penang) (INDONESIA) Prian Satria Wibawa[17/32] 11-9 4-11 11-6

11:00 AM BU15 03 Bukit Jalil 33/64 Juin Xian Sam Yong (KL) (PAHANG) Harith Zakaria Muzani 11-0 11-1

11:00 AM BU15 04 Bukit Jalil 33/64 M. Zahirrudin (MELAKA)[17/32] (Selangor) Gareth Boon Shen Lim 11-3 11-0

11:00 AM BU15 05 Bukit Jalil 33/64 Samuel Lau (Singapore) (Kedah) Zhong Zhe Sam 11-4 11-3

11:00 AM BU15 06 Bukit Jalil 33/64 Abdulelah Boureggah (Saudi Arabia)[17/32] (Trengganu) Ashraff Daniel Mohmed 7-11 11-5 11-4

11:00 AM BU15 07 Bukit Jalil 33/64 Ang Lin Shan (Selangor)[17/32] (Penang) Jayannth Sangar 11-6 7-11 11-6

11:00 AM BU15 08 Bukit Jalil 33/64 Yan Chun Chew (Kedah)[17/32] (Perak) Roshvasanth Balamurugan 11-4 11-3

11:00 AM BU15 09 Bukit Jalil 33/64 Harith Irfan Jefri (Sarawak) (Selangor) Sutejranjna Sunathan Ragunathan 10-12 11-8 11-8

11:00 AM BU15 10 Bukit Jalil 65/96 Adrian Dass (Selangor) (Penang) Zi Yang Lim 7-11 11-7 11-9

11:00 AM GU11 1 Jalan Duta 33/64 Thivyashini Muthukumar (N Sembilan) (KL) Deepasri Madhu Lingeswaran 11-0 11-0

11:00 AM GU11 2 Jalan Duta 33/64 Nur Auni Khairul Anuar (JOHOR) (KL) Puteri Nurul Arumi Aziwahija Yeop 11-3 11-4

11:00 AM GU11 3 Jalan Duta 33/64 Adleen Sofea Jazlan (PAHANG) (KL) Keerthana Ghana Easwaran 11-6 12-10

11:00 AM GU11 4 Jalan Duta 33/64 Porsha Louis (N Sembilan) (PAHANG) Nur Atiqah Yasmin Mohd Redzuan 11-4 11-3

11:00 AM GU11 7 Jalan Duta 33/64 Limeetha Sai Arunasalam (Penang) (KL) Keerthi Sivanagayam 11-1 11-4

11:00 AM GU11 8 Jalan Duta 33/64 Hani Rania Abdul Rahman Raja (Selangor) (PAHANG) Hafisha Husna Mohd Asri 12-10 11-7

11:30 AM BU13 2 Royal Lake Club 33/64 Alston Zheng Heng Lim (Sarawak) (Selangor) Isaac Ng Di Shen 11-8 11-7

11:30 AM BU13 3 Royal Lake Club 33/64 Immanual Peter Rames (PAHANG) (CHINA) Yuxiang Wu (Lucas) 11-8 11-3

11:30 AM BU13 4 Royal Lake Club 33/64 Adam Hariz Homaizi (Trengganu) (Selangor) Hemant Subramaniam[17/32] 11-7 11-7

11:30 AM BU13 5 Royal Lake Club 33/64 Jie Fan Ethan Chua (Singapore)[17/32] (Selangor) Divanesh Kumar Shanmugam Pillai 11-5 11-2

11:30 AM BU15 01 Bukit Jalil 65/96 Ryan Lee (KL) (Sabah) Mohd Hadie Hafiziee 11-3 11-8

11:30 AM BU15 02 Bukit Jalil 65/96 Muhammad Danial Mohd Azeli (PAHANG) (N Sembilan) Tian Ming Liew 12-10 11-9

11:30 AM BU15 03 Bukit Jalil 65/96 D. Subramaniam (N Sembilan)[17/32] (N Sembilan) Mathva Shanraj Shanmuganathan 11-5 10-12 11-4

11:30 AM BU15 04 Bukit Jalil 65/96 Marvin, Zhi Cheng Lim (Sarawak) (Selangor) Siddharth Kumaran Sunder 8-11 11-5 11-6

11:30 AM BU15 05 Bukit Jalil 65/96 Balasubramaniam Lishnu Hariish (Selangor) (Selangor) Mharvin Sivakumar w.o.

11:30 AM BU15 06 Bukit Jalil 65/96 Xun Yu Ngooi (KL) (JOHOR) Muhammad Amirul Hakimi Rozi 11-2 11-1

11:30 AM BU15 07 Bukit Jalil 65/96 M. Shauqi Halim Ahmad (Kedah)[17/32] (MELAKA) Ahmad Hariz Husaini Izman 11-7 11-3

11:30 AM BU15 08 Bukit Jalil 65/96 Syazwan Daniel Che Salam (Trengganu) (KL) Siddharth Ganeson 7-11 11-7 11-8

11:30 AM BU15 09 Bukit Jalil 65/96 Addin Shahidan Hilman (Trengganu) (Selangor) Saran Raj 11-7 11-6

11:30 AM BU11 1 Jalan Duta R32 Lee Hong Wong (Sarawak)[1] (PAHANG) Adam , Lee Khai An 11-1 11-2 11-3

11:30 AM BU11 2 Jalan Duta R32 Marvindran Narendran (KL)[9/16] (Terengganu) Ahmad Ainan Fauzi 11-4 6-11 11-5 11-7

11:30 AM BU11 3 Jalan Duta R32 Kuhen Ravendran (KL)[9/16] (Saudi Arabia) Salem Almwled[17/32] 11-5 11-9 11-3

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

11:30 AM BU11 4 Jalan Duta R32 M. Premathevan (MELAKA)[5/8] (Perak) Yoga Guhan Subramaniam[17/32] 11-3 8-11 11-3 11-5

11:30 AM BU11 5 Jalan Duta R32 Danny Gan (Sabah)[5/8] (N SEMBILAN) Yu Bo Chen 11-6 11-3 11-4

11:30 AM BU11 6 Jalan Duta R32 Clement Lian You Chieng (Sarawak)[9/16] (Kedah) Fadhlin Raiyan Faderol Hisam[17/32] 12-10 11-6 11-4

11:30 AM BU11 7 Jalan Duta R32 Qayyum Adam Khairul Hilmi (N SEMBILAN) (CHINA) Tsz Kui Zhuang (Jason)[9/16] 11-2 11-6 9-11 11-7

11:30 AM BU11 8 Jalan Duta R32 Keshvan Gunasekaran (Selangor) (Sarawak) Ryan Brian Buckol 11-3 11-8 11-5

12:00 PM BU13 2 Royal Lake Club 33/64 Christopher Buraga () (Trengganu) Muhammad Nadzif Rayyan Rosdi 11-8 10-12 12-10

12:00 PM BU13 3 Royal Lake Club 33/64 I. Shaarawy (EGYPT) () Carl Carillo 11-6 11-2

12:00 PM BU13 4 Royal Lake Club 33/64 Yang Lin Sim (Selangor) (Sarawak) Xavier Rogees 11-5 11-3

12:00 PM BU13 5 Royal Lake Club 33/64 Mahendra Varma Vijayam (MELAKA) (INDONESIA) Muchammad Habil Pratama 11-1 11-9

12:00 PM BU15 01 Bukit Jalil 65/96 Muhammad Afwan Khairul Anuar (JOHOR) (KL) Vincent Lay 11-4 11-8

12:00 PM BU15 02 Bukit Jalil 65/96 M. Abdul Rahman Raja (Selangor) (KL) Zhi Sean Lim 11-5 11-4

12:00 PM BU15 03 Bukit Jalil 65/96 M. Hafizuddin Muhamad Zairul (KL) (Sabah) Jay Esmand Reese 11-2 11-4

12:00 PM BU15 04 Bukit Jalil 65/96 Samuel Peter Rames (PAHANG) (Selangor) Seliyan Sivananthan 11-3 11-7

12:00 PM BU15 05 Bukit Jalil 65/96 Ainul Amir Julian Ainul Azlan (Selangor) (Selangor) Abdul Halim Mohammed Nadziruddin 11-8 13-11

12:00 PM GU17 06 Bukit Jalil R32 Kiroshanna Manoharan (N Sembilan)[1] (Kelantan) N. Shamsul Bahry[17/32] 11-4 11-4 11-4

12:00 PM GU17 07 Bukit Jalil R32 Charlize Goh (Sarawak)[17/32] (Sabah) Deborah Hung Jing Lai[9/16] 9-11 11-5 11-6 11-6

12:00 PM GU17 08 Bukit Jalil R32 Rafu Takahashi (Japan)[9/16] (Selangor) Hadiya Ahmad Fhamy[17/32] 11-5 11-5 11-3

12:00 PM GU17 09 Bukit Jalil R32 Jia Hui Low (Kedah)[17/32] (Sarawak) Carina Loi Loi[5/8] 11-4 11-7 11-8

12:00 PM GU17 10 Bukit Jalil R32 Yu Ng Chen (N Sembilan)[5/8] (South Africa) Shelomi Truter[17/32] 11-8 11-6 11-8

12:00 PM BU11 1 Jalan Duta R32 Aiden Goh (Kedah)[3/4] (Selangor) Aaron Phoon[17/32] 11-4 11-2 11-8

12:00 PM BU11 2 Jalan Duta R32 Kreethi Pillay Muniswaran (Perak)[9/16] (Selangor) Satchhin Selvanayagam[17/32] 11-2 11-8 11-6

12:00 PM BU11 3 Jalan Duta R32 L. Batumalai (Sarawak)[17/32] (Kedah) Aqil Mirza Naim Khairil Fariz[9/16] 11-2 11-5 11-4

12:00 PM BU11 4 Jalan Duta R32 Ang Lin Zhen (Selangor)[5/8] (Selangor) Jun Ren Tay 11-9 11-8 11-9

12:00 PM BU11 5 Jalan Duta R32 Tushyal Selvakumar (Selangor)[5/8] (N SEMBILAN) M. Islee Madzzuki[17/32] 7-11 2-11 11-6 11-7 11-3

12:00 PM BU11 6 Jalan Duta R32 Clement Richard (Sabah)[9/16] (Sarawak) Altamis Aqhar Sallam A. Sufian 11-9 6-11 8-11 17-15 11-9

12:00 PM BU11 7 Jalan Duta R32 Joshua Rahul Raj (Selangor)[9/16] (Selangor) Rheshvan Anbumani[17/32] 15-13 11-4 7-11 11-8

12:00 PM BU11 8 Jalan Duta R32 Abdul Fahmi Abd. Basir (Kedah)[2] (Sarawak) John Vianey Sii Liang Tang 11-3 11-0 11-0

12:30 PM BU13 2 Royal Lake Club 65/96 Wa-Sern Low (Perak) (JOHOR) Muhammad Izz Danish Md Faizal 11-3 11-1

12:30 PM BU13 3 Royal Lake Club 65/96 Jaden Noel , Khen Zhi Ha (Selangor) (Selangor) Muhammad Nabil Qayyum Mohamad Nazri 11-0 11-1

12:30 PM BU13 4 Royal Lake Club 65/96 Loga Anpalagan (Selangor) (PAHANG) Muhammad Adam Danial 12-10 11-7

12:30 PM BU13 5 Royal Lake Club 65/96 Jeremy Dawat Pengiran (Sarawak) (Selangor) Badi'Uzzaman Sa'Id Nursi Zahrin Affandi 11-1 11-3

12:30 PM GU17 01 Bukit Jalil R32 Liyen Teoh (Penang)[17/32] (N Sembilan) Vasundhra Vasanthan[9/16] 11-7 11-8 11-3

12:30 PM GU17 02 Bukit Jalil R32 Yen Ling Chin (KL)[9/16] (Perak) Thachayaenee Kamalesvaran[17/32] 11-3 11-4 11-8

12:30 PM GU17 03 Bukit Jalil R32 Nurul Izzah Abd. Razak (Kedah)[3/4] (Penang) Reshme Ashwini Rajasegar[17/32] w.o.

12:30 PM GU17 04 Bukit Jalil R32 Noor Aina Amani Ampandi (BJSS/SRAM)[3/4] (Kedah) Heng Ying Wong[17/32] 11-7 11-4 11-7

12:30 PM GU17 05 Bukit Jalil R32 Nurul Farzana Fairuz (Kedah)[9/16] (South Africa) Lara Patrick[17/32] 11-4 11-7 11-8

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

12:30 PM GU17 06 Bukit Jalil R32 Remashree Muniandy (Selangor)[9/16] (South Africa) Aloise Campher[17/32] 2-11 11-6 11-8 14-12

12:30 PM GU17 07 Bukit Jalil R32 Miyu Hirano (Japan)[5/8] (KL) Huan Xi Michelle Yong[17/32] 11-7 11-2 11-8

12:30 PM GU17 08 Bukit Jalil R32 Amirah Rusydina Rosli (KL)[5/8] (Selangor) Thamaiyanthi Subramaniam[17/32] 11-2 11-5 11-2

12:30 PM GU17 09 Bukit Jalil R32 Nisa Nur Fadillah (INDONESIA)[9/16] (Sabah) Audrey Richard[17/32] 11-7 11-9 16-14

12:30 PM GU17 10 Bukit Jalil R32 Wei Chin Ong (melaka)[17/32] (Penang) Isheta Shah[9/16] 11-6 11-4 11-8

12:30 PM BU11 1 Jalan Duta 33/64 Sujen Ettikan Kandasamy (Selangor) (CHINA) Zun Shi (Jerry)[17/32] 11-1 11-2

12:30 PM BU11 2 Jalan Duta 33/64 Seyed Arian Jafar Tayyar (Iran) (N SEMBILAN) Guan You, Wayne Quek[17/32] 11-8 11-0

12:30 PM BU11 3 Jalan Duta 33/64 Abdullah Muqarrabin Muhammad (Kedah) (Sarawak) Ewanash Nagarajan 12-10 1-11 11-8

12:30 PM BU11 4 Jalan Duta 33/64 Ye Ze Leong (Selangor) (Sarawak) Ladon, Zhang Yue Leong 11-1 11-8

12:30 PM BU11 5 Jalan Duta 33/64 Rasveen Raja Mohan (Selangor) (Selangor) Aarjun Jeremy Srivastava 11-5 11-0

12:30 PM BU11 6 Jalan Duta 33/64 Azrel Azran Azahari (PAHANG) (Selangor) Erwin Kros Christopher 9-11 11-3 11-9

12:30 PM BU11 7 Jalan Duta 33/64 Yuzuki Ara (Japan)[17/32] (Selangor) Deshrat Rakesh 11-9 11-9

12:30 PM BU11 8 Jalan Duta 33/64 N. Mogana Sundharam (Penang)[3/4] (CHINA) Chengyu Yang (Frank)[17/32] 11-1 11-0

1:00 PM BU13 2 Royal Lake Club 65/96 Kyshen Jeevadurai (Perak) (Selangor) Henry Aloysius 8-11 11-7 11-6

1:00 PM BU13 3 Royal Lake Club 65/96 Syarif Akmal Bin Sarjuddin (Sabah) (Selangor) Shaasvin Kumar Sureshkumar 11-4 11-5

1:00 PM BU13 4 Royal Lake Club 65/96 Keeshaan Krishnan (Selangor) (Penang) Shae Shen Chin 11-5 11-9

1:00 PM BU13 5 Royal Lake Club 65/96 M. Muhd Khairul Nisak (JOHOR) (KL) Jing Foong Choo 11-5 11-2

1:00 PM GU17 01 Bukit Jalil R32 Ayumi Watananbe (Japan)[2] (South Africa) Monique Da Cruz[17/32] 11-2 12-10 11-8

1:00 PM BU17 02 Bukit Jalil R32 Mohd Amir Amirul Azhar (BJSS/SRAM)[1] (South Africa) Nicholas Cronje 11-7 11-7 11-9

1:00 PM BU17 03 Bukit Jalil R32 Kashef Syed Kebir (KL)[17/32] (Sabah) Kayden Juin Wuen Liaw[9/16] 11-5 7-11 11-9 13-11

1:00 PM BU17 04 Bukit Jalil R32 Sacchin Kumar Sivanesan (Selangor)[17/32] (N Sembilan) Loshmaan Veerakumar[9/16] 6-11 11-9 11-7 9-11 11-8

1:00 PM BU17 05 Bukit Jalil R32 Jin Zher Ong (MELAKA)[5/8] (INDIA) Shloke Sahay[17/32] 11-7 11-6 10-12 11-8

1:00 PM BU17 06 Bukit Jalil R32 Kerwin, Ker Wei Teh (Selangor)[5/8] (Pakistan) Muhammad Hassan Raza[17/32] 8-11 11-6 11-9 11-4

1:00 PM BU17 07 Bukit Jalil R32 Clifford , Ye Jie Tay (Sarawak)[9/16] (KOREA) Hoje Ryu[17/32] 11-2 11-2 11-5

1:00 PM BU17 08 Bukit Jalil R32 Havineshwaran Mugunthan (Kedah)[17/32] (Selangor) Siveshearn Jaynessh[9/16] 11-6 11-9 11-5

1:00 PM BU17 09 Bukit Jalil R32 Uzair Shoukat (Pakistan)[3/4] (PAHANG) Muhammad Aqif Azahari 11-9 11-7 11-3

1:00 PM BU17 10 Bukit Jalil R32 Muhammad Harris Ramlee (Selangor)[3/4] (KL) Ka Houu Sherman Kwan 11-7 12-10 11-4

1:00 PM BU11 1 Jalan Duta 33/64 Dhirren Ravi Selvan (Perak) (Kedah) M.Firdaus Naufal Zulkifli 11-9 11-2

1:00 PM BU11 2 Jalan Duta 33/64 Kaesaav Selvamanikam (N SEMBILAN) (Selangor) Rui Xuan Kok 11-3 11-1

1:00 PM BU11 3 Jalan Duta 33/64 Micaiah Ronen Raj (Selangor) (Terengganu) Tengku Muhammad Tengku Halim 11-2 11-2

1:00 PM BU11 4 Jalan Duta 33/64 Z. Mufriz (Selangor)[17/32] (N SEMBILAN) Siddhaarth Shanker 11-7 11-3

1:00 PM BU11 5 Jalan Duta 33/64 Yeggarajan Sivanesan (Selangor) (Sarawak) Yi Wei Voon 7-11 11-6 11-5

1:00 PM BU11 6 Jalan Duta 33/64 Jedidiah Ming Zhe Kwan (Sabah) (CHINA) Teng Long (James)[17/32] 11-8 11-8

1:00 PM BU11 7 Jalan Duta 33/64 Yeak Shan Sim (Kedah) (Penang) Saatindraa Ts Mohanraj 7-11 11-6 11-3

1:00 PM BU11 8 Jalan Duta 33/64 Guo Jiayu (James) (CHINA)[17/32] (N SEMBILAN) Kheishav Kumar Saravanan 11-4 11-4

1:30 PM BU13 2 Royal Lake Club 65/96 Hardev Singh (Selangor) (JOHOR) Muhammad Azim Khairul Anuar 11-5 11-5

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

1:30 PM BU13 3 Royal Lake Club 65/96 Joseph Sii Yang Tang (Sarawak)[9/16] (PAHANG) Muhammad Hariz Mohd Nazam 11-2 11-2

1:30 PM BU13 4 Royal Lake Club 65/96 Karmveer Singh Rajinder Singh (Selangor) (Selangor) Suriagajan Sivanesan 11-3 11-3

1:30 PM BU13 5 Royal Lake Club 65/96 Isaac Vivek (N Sembilan) (Kelantan) Adam Hakimi Azian 11-1 11-6

1:30 PM BU17 01 Bukit Jalil R32 Nicolas, Jenn Hinn Chee (Penang)[9/16] (KL) Jared Michael Nalliah 12-10 5-11 11-6 11-8

1:30 PM BU17 02 Bukit Jalil R32 Rhys Barnard (South Africa) (Kelantan) Muhammad Aiman Mohd Nawi 11-4 5-11 11-8 11-7

1:30 PM BU17 03 Bukit Jalil R32 Vasudef Vasanthan (N Sembilan)[5/8] (Saudi Arabia) Elyas Alhayiki[17/32] 11-4 11-1 11-2

1:30 PM BU17 04 Bukit Jalil R32 Nathan Tze Bing Kueh (Sarawak)[5/8] (South Africa) Tristan Worth[17/32] 11-9 11-8 11-6

1:30 PM BU17 05 Bukit Jalil R32 Naveed Rehman (Pakistan)[9/16] (Sabah) Adam Mohd Amrie Goh[17/32] 11-2 11-9 11-3

1:30 PM BU17 06 Bukit Jalil R32 Shaun, Qing Xen Low (Selangor) (INDIA) Araash Mehta[9/16] 12-10 6-11 7-11 11-4 11-5

1:30 PM BU17 07 Bukit Jalil R32 Yu Heng Matthew Wong (Singapore)[17/32] (Kedah) Kiven Shanmugam[2] 11-9 12-10 11-4

1:30 PM BU17 08 Bukit Jalil 33/64 Hari Roshan Arasanandan (KL) (Perak) Nervyn Paul Jacob Paul[17/32] 11-7 12-10

1:30 PM BU17 09 Bukit Jalil 33/64 Wa-Tze Low (Perak) (KL) Akmal Hakmani Mastar 16-14 11-7

1:30 PM BU17 10 Bukit Jalil 33/64 Jonathan Lau (Selangor) (KL) Ian Jian Rong Gan 11-7 11-7

1:30 PM BU11 2 Jalan Duta 65/96 Janardan Sacillan (Selangor) (Selangor) Christopher Paul, Sh'Ng Lee 11-6 11-6

1:30 PM BU11 3 Jalan Duta 65/96 Kouthamraj Lachumanan (N SEMBILAN) (Selangor) Ryan Chan 11-4 11-3

1:30 PM BU11 4 Jalan Duta 65/96 Rafael Nazeem Bin Mufriz (Selangor) (Selangor) Sarvin Akshya 11-2 11-3

1:30 PM BU11 5 Jalan Duta 65/96 Muhammad Amsyar Mohd Zulkufly (JOHOR) (Penang) Ryannald Arthur 11-7 13-11

1:30 PM BU11 7 Jalan Duta 65/96 Ahmad Afnan Fauzi (Terengganu) (Kelantan) Eirthafel Aznan Baharuddin 11-3 11-7

1:30 PM BU11 8 Jalan Duta 65/96 Joshua John Chantharasegeran (N SEMBILAN) (Kelantan) Mohamad Haziq Fazren Noorasekin 11-6 11-4

2:00 PM BU13 2 Royal Lake Club 65/96 Reyshven Thiagarajan (Perak) (KL) Ryan Fong 11-1 11-0

2:00 PM BU13 3 Royal Lake Club 65/96 Rui Min Kok (Selangor) (KL) Adil Naufal Izdihar 11-4 11-3

2:00 PM BU13 4 Royal Lake Club 65/96 Ammar Muzakkir Azhar (JOHOR) (N Sembilan) Ee Sern, Louis Ou 11-1 11-4

2:00 PM BU13 5 Royal Lake Club 65/96 Kieran Wei Liang Suen (KL) (Selangor) Login Anpalagan 11-13 11-9 11-8

2:00 PM BU17 01 Bukit Jalil 33/64 Yu Xiang Chew (Kedah) (N Sembilan) Sarveen Prakash Silvadorai 11-4 11-4

2:00 PM BU17 02 Bukit Jalil 33/64 Reece Mclachlan (South Africa) (N Sembilan) Chin Khai Loh 11-6 11-4

2:00 PM BU17 03 Bukit Jalil 33/64 Jovan, Jun Guang Lee (Singapore) (Kelantan) Afiq Haikal Shukor 11-8 11-13 11-5

2:00 PM BU17 04 Bukit Jalil 33/64 Afiq Razin Abdul Rahim (Kelantan) (N Sembilan) Mohamad Iqbal Mohamad Nizam 11-5 11-7

2:00 PM BU17 05 Bukit Jalil 33/64 Hong Liang Chai (Sarawak) (Pakistan) Khan Abu Bakar[17/32] 11-5 4-11 11-4

2:00 PM BU17 06 Bukit Jalil 33/64 Vivasvan Breshantas Selvaraj (PAHANG) (Perak) Kuhen Loganathan[17/32] 11-8 14-12

2:00 PM BU17 07 Bukit Jalil 33/64 V. Wee Ming Hock (Kelantan)[17/32] (PAHANG) Muhammad Ashraff Noor Azmi 11-1 11-7

2:00 PM BU17 08 Bukit Jalil 33/64 Praneel Dev Prakash (KL)[9/16] (Singapore) Kieren Tan[17/32] 11-6 6-11 11-4

2:00 PM BU17 09 Bukit Jalil 33/64 Zheng Yong Yee (Sabah) (KL) Glenn Lee 11-6 11-5

2:00 PM BU17 10 Bukit Jalil 33/64 Sredaran Magesvaran (Selangor) (Kelantan) Zheng Yong Wong 11-3 11-3

2:00 PM BU11 1 Jalan Duta 65/96 Ahmad Adib Azran Izman (MELAKA) (Selangor) Ler Pin Tan 11-0 11-0

2:00 PM BU11 2 Jalan Duta 65/96 Jonas Kh'Ng (Selangor) (N SEMBILAN) Saanthosh Thinakaran 11-8 11-4

2:00 PM BU11 3 Jalan Duta 65/96 Jayrus Jayam (Perak) (Selangor) Umar Huzaifah Zahrin Affandi 11-4 11-3

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

2:00 PM BU11 4 Jalan Duta 65/96 Airil Razzin Mohd Fazly (PAHANG) (PAHANG) Muhammad Normukhlis Md Rapi 11-4 11-3

2:00 PM BU11 5 Jalan Duta 65/96 Kaartheik Elangovan (Perak) (PAHANG) Alif Aiman Abdullah 11-1 11-4

2:00 PM BU11 6 Jalan Duta 65/96 Thaqeef Aiemran 燬hirzli Imri (MELAKA) (N SEMBILAN) Hong Yan, Jethro Im 11-6 11-5

2:00 PM BU11 7 Jalan Duta 65/96 Muhammad Arif Fahmi Rozi (JOHOR) (N SEMBILAN) Koohan Prakash Silvadorai 6-11 11-5 11-9

2:00 PM BU11 8 Jalan Duta 65/96 Barbod Chavoshi (Iran) (Terengganu) Putera Faris Eiman Abdullah 11-9 11-9

2:30 PM GU13 4 Jalan Duta R32 Sehveetrraa Kumar (Kedah)[1] (KOREA) Hayeon Kim[17/32] 11-2 11-3 11-3

2:30 PM GU13 5 Jalan Duta R32 Kuviraa Premchand (Penang)[9/16] (EGYPT) Malak Mohamed Ragheb Ragh Shaarawy 11-8 8-11 11-9 11-3

2:30 PM GU13 6 Jalan Duta R32 Jovyn Wen Yee Lau (Sarawak)[17/32] (Selangor) Vitrikashenie Kulasegaran[9/16] 11-1 11-2 11-7

2:30 PM GU13 7 Jalan Duta R32 N. Mohd Azlan Shah (N Sembilan)[5/8] (Botswana) Angel Otshabeng[17/32] 11-8 11-5 11-4

2:30 PM GU13 8 Jalan Duta R32 Thanusaa Uthrian (MELAKA)[5/8] (Botswana) Peo Gosalamang[17/32] 11-6 11-3 11-3

2:30 PM BU13 4 Royal Lake Club 97/128 Pavithren Parthiban (Sarawak) (Selangor) Saraveishveren Vishvanathan 11-0 11-1

2:30 PM BU13 5 Royal Lake Club 97/128 Sreetheeban Anpalagan (Perak) (Selangor) Lucas Jien Ji Yeo 11-0 11-0

2:30 PM BU17 01 Bukit Jalil 33/64 M. Sulaiman Iskandar Yang (JOHOR) (Selangor) Praathish Ravintharan 12-10 8-11 11-4

2:30 PM BU17 02 Bukit Jalil 33/64 A. Boureggah (Saudi Arabia)[17/32] (PAHANG) Harith Rusydi Abdul Rahman 11-7 11-3

2:30 PM BU17 03 Bukit Jalil 33/64 Subhan Ahmed (Pakistan) (Selangor) Piraavaanaa Jayaprakash 11-9 11-7

2:30 PM BU19 04 Bukit Jalil R32 Mansoor Zaman (Pakistan)[1] (Pakistan) Mian Abdul Mughni[17/32] 11-7 11-5 11-6

2:30 PM BU19 05 Bukit Jalil R32 Satria Bagus Laksana (INDONESIA)[17/32] (Selangor) Marvind Varmma[9/16] 11-7 11-9 10-12 11-7

2:30 PM BU19 06 Bukit Jalil R32 Pheshant Sri Nagesh (N Sembilan)[9/16] (Pakistan) Muhammad Ahsan Rehman[17/32] 11-8 11-4 13-11

2:30 PM BU19 07 Bukit Jalil R32 Darryl Gan (BJSS/SRAM)[5/8] (Pahang) Akash Singh[17/32] 11-9 11-8 11-9

2:30 PM BU19 08 Bukit Jalil R32 Duncan Yuk Yi Lee (BJSS/SRAM)[5/8] (Pakistan) Zohair Shahid[17/32] 11-3 11-3 11-0

2:30 PM BU19 09 Bukit Jalil R32 Khizar Qasim (Pakistan)[17/32] (Selangor) Ganesh Selva 5-11 8-11 11-5 11-6 11-9

2:30 PM BU19 10 Bukit Jalil R32 Matthew Lucente (NEW ZEALAND)[9/16] (Australia) Jeng Li Eugene Heng[17/32] 7-11 11-9 11-8 15-13

2:30 PM BU11 1 Jalan Duta 97/128 Arvind Prabakaran (KL) (Penang) Arthur, Yi Chuck Chan 11-8 11-5

2:30 PM BU11 2 Jalan Duta 97/128 Eshwar Evan Dmitry Klokol (Selangor) (KL) Kin Hou Choo 11-4 11-2

2:30 PM BU11 3 Jalan Duta 97/128 Avvin Mathavan (N SEMBILAN) (Sarawak) Khairul Zaqwan Sallam Muhammad Yazid 11-9 11-9

3:00 PM GU13 1 Jalan Duta R32 Shalini Muriges (Selangor)[9/16] (Selangor) Vinikasheinie Kulasegaran[17/32] 11-5 11-5 11-9

3:00 PM GU13 2 Jalan Duta R32 Zhi Xuan Goh (MELAKA)[9/16] (MELAKA) Alyssa Renai Aziz[17/32] 11-3 11-0 11-6

3:00 PM GU13 3 Jalan Duta R32 Ain Jun (KOREA)[3/4] (CHINA) Shen Yixin (Jacqueline)[17/32] 11-2 11-5 11-1

3:00 PM GU13 4 Jalan Duta R32 Yi Jie Choo (Kedah)[3/4] (CHINA) Anqi Hu (Angel)[17/32] 11-1 11-3 11-3

3:00 PM GU13 5 Jalan Duta R32 Qistina Ain Khairul Hilmi (N Sembilan) (Penang) Reshika Rajarathinam[9/16] 15-13 11-4 11-3

3:00 PM GU13 6 Jalan Duta R32 Reshika Ravichandran (Selangor)[9/16] (sabah) Nadiah Abdullah[17/32] 11-6 11-3 11-5

3:00 PM GU13 7 Jalan Duta R32 Awande Malinga (South Africa)[17/32] (Singapore) Swetha Sivakumar[5/8] 11-3 11-5 12-10

3:00 PM GU13 8 Jalan Duta R32 Gracia Chua (Singapore)[5/8] (Botswana) Neo Phatsima[17/32] 11-1 11-0 11-3

3:00 PM BU19 01 Bukit Jalil R32 Yat Long Chung (Hong Kong)[3/4] (N Sembilan) Kishenraj Chandaran 11-2 11-9 11-3

3:00 PM BU19 02 Bukit Jalil R32 Yat Ting Lam (Hong Kong)[3/4] (Sabah) Nicholas Zheng Xin Tan[17/32] 11-2 11-3 11-1

3:00 PM BU19 03 Bukit Jalil R32 Aaron Liang (Singapore)[9/16] (Australia) Ryan Marshall[17/32] 11-6 11-5 7-11 11-6

Matches of Wednesday 6/12/2017

Time Event Court Location Round Team 1 Team 2 Score

3:00 PM BU19 04 Bukit Jalil R32 Adam Agan Aziz (BJSS/SRAM)[17/32] (KL) Afy Luqman Noor Afendy[9/16] 11-7 8-11 11-6 11-5

3:00 PM BU19 05 Bukit Jalil R32 D. Shahrul Izham (BJSS/SRAM)[5/8] (Perak) Zhan Yew Ngoo 11-6 11-9 11-5

3:00 PM BU19 06 Bukit Jalil R32 M. Abdul Harif (BJSS/SRAM)[5/8] (Kedah) Mivesh Kumar 11-7 13-11 11-4

3:00 PM BU19 07 Bukit Jalil R32 Sunil Kumar Sivanesan (Selangor)[9/16] (Saudi Arabia) Nasser Alhazmi[17/32] 11-9 11-6 11-5

3:00 PM BU19 08 Bukit Jalil R32 Zeeshan Zeb (Pakistan)[9/16] (Sarawak) Alden, Yong Chuan Yeo 11-5 11-9 11-5

3:00 PM BU19 09 Bukit Jalil R32 Yee Xian Siow (BJSS/SRAM)[2] (INDONESIA) Rafli Putra Raihan[17/32] 11-2 11-3 11-1

3:00 PM BU19 10 Bukit Jalil 33/64 Siva Ruben Arasanandan (KL) (N Sembilan) Wei Yang, Marcus Hon 11-0 11-5

3:30 PM GU13 1 Jalan Duta R32 Yu Jie Chen (N Sembilan)[17/32] (japan) Akari Midorikawa[9/16] 11-8 11-4 11-9

3:30 PM GU13 2 Jalan Duta R32 Iffah Nadhirah Mohamad Nizam (N Sembilan) (Kedah) Trisaantika Shanmugam[9/16] 8-11 11-9 11-6 11-6

3:30 PM GU13 3 Jalan Duta R32 Anrie Goh (Kedah)[2] (PAHANG) Nur Qistina Balqis 11-2 11-0 11-3

3:30 PM GU13 4 Jalan Duta 33/64 Sheryl, Su Yin Lee (Penang) (Singapore) Aaliya Abo Al Thinin 11-7 9-11 11-3

3:30 PM GU13 5 Jalan Duta 33/64 Raifa Putri Yattaqi (INDONESIA)[17/32] (Selangor) Sharanya Selvarajan 11-2 11-2

3:30 PM GU13 6 Jalan Duta 33/64 Laalitaambigai Vengadasalam (Selangor) (sabah) Nicole Kumaran 11-4 5-11 11-7

3:30 PM GU13 7 Jalan Duta 33/64 Rachel Richard Gabil (sabah) (KL) Fatini Nadia Qistina Fajim Juffa 11-2 11-4

3:30 PM GU13 8 Jalan Duta 33/64 May Mern Sam (Kedah) (Sarawak) Ashley Rogees 11-4 11-5

3:30 PM BU19 02 Bukit Jalil 33/64 Yee Qian Siow (MELAKA) (Selangor) Shri Viknsh Balasubramaniam 11-4 11-2

3:30 PM BU19 03 Bukit Jalil 33/64 Kiran Raj Kaneswaran (Selangor) (JOHOR) Muhammad Amir Syazwan Anuar 11-5 11-6

3:30 PM BU19 05 Bukit Jalil 33/64 Mohammad Almwled (Saudi Arabia)[17/32] (PAHANG) Ng Nicholas 10-12 11-8 11-7

4:00 PM GU13 1 Jalan Duta 33/64 Anis Maisara Mohd Shah (N Sembilan) (Perak) Durar Camalia Abd Razak 11-5 11-4

4:00 PM GU13 2 Jalan Duta 33/64 Karin Prakash (N Sembilan) (Selangor) Michelle Yuet Ching Lim 11-4 11-7

4:00 PM GU13 3 Jalan Duta 33/64 Rania Syarina Murad (N Sembilan) (Selangor) Joelle, Rou-Ern Phuah 11-1 11-6

4:00 PM GU13 4 Jalan Duta 33/64 S. Pengiran Johari (sabah) (Penang) Cheryn, Qian Ling Liew 11-1 11-7

4:00 PM GU13 5 Jalan Duta 33/64 Darsyanaa Ravintharan (Selangor)[17/32] (JOHOR) Aleya Revalisa Zahiran 11-1 11-2

4:00 PM GU13 6 Jalan Duta 33/64 Dakshyani Muniandy (Selangor) (N Sembilan) Darshinie Shanker 11-7 11-5

4:00 PM GU13 7 Jalan Duta 33/64 Ainur Batrisyia Muhamad Zairul (KL) (Selangor) Anoshka Anandan 11-0 11-0

4:00 PM GU13 8 Jalan Duta 33/64 Chen Ning Jojo Lee (KL) (Selangor) Nurin Irdina Azwan 11-3 11-1

4:30 PM GU13 1 Jalan Duta 33/64 A. Shanmuganathan (N Sembilan) (Selangor) Durghashini Selvakumar 11-1 11-1

4:30 PM GU13 2 Jalan Duta 33/64 Ayesha Rania Syed Kebir (KL)[17/32] (KL) Shreya Malini Lingeswaran 11-0 11-2

4:30 PM GU13 3 Jalan Duta 33/64 N. Mohd Fakhrur Razi (KL)[17/32] (PAHANG) Nurin Alia Raisah Arman 11-2 11-2

Created By
Najmi Hussain
Appreciate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.