MEF KÜTÜPHANE AYLIK BÜLTEN SAYI 8 NİSAN 2016

Değerli Mensuplarımız, Sevgili Öğrencilerimiz,

Kütüphane Bülteni’nin yeni sayısını sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mart 2016 hem öğrencilerimiz açısından hem de Kütüphane açısından son derece yoğun geçti. Özellikle sınav dönemlerinde Kütüphane günlük ziyaretçi sayısının 1500’ün üzerine çıktığı günler yaşadık, Mart ayının son günlerinde 52. Kütüphane haftasını kutladık ve MEF Kütüphane olarak üç önemli etkinliğe evsahipliği yaptık. Mart ayı içinde Kütüphane’de görevli çalışma arkadaşlarım önemli başarılar elde ettiler tüm bu gelişmeler ve etkinliklerle ilgili bilgileri ilerleyen bölümlerde bulabilirsiniz.

Kütüphane tarafından önerilen kitaplar, 2016 başında erişime açılan ve milyonlarca kaynağa erişim olanağı sunan China English Journals Fulltext Database ve IMF e-library, ayın etkinlikleri ilginizi çekeceğini umduğum diğer konular. Ayın yazarları Sabahattin Ali ve Simone de Beauvoir hakkındaki kısa bilgilere mutlaka gözatmanızı öneririm.

Kütüphane Bülteni’nin yeni sayısını keyifle okuyacağınızı umuyorum.

Saygılarımla,

Ertuğrul Çimen, Kütüphane Direktörü

ayın yazarları

MEF KÜTÜPHANE'de Eğİtİm Videolarımızı Youtube HesaBImızdan İzleyebİlİrsİnİz!

MEF Kütüphane'nİn Önerİlerİ

ELEANOR HEARTNEY
WINSHLUSS
China English Journals Full Text Database
IMF e-Library

BİZDEN HABERLER

MEF Kütüphane 52. Kütüphane Haftasını Kutladı!

MEF Üniversitesi Kütüphanesi bu yıl 52.si düzenlenen Kütüphane Haftası'na 3 etkinlikle katılım gösterdi.

30 Mart 2016 tarihinde MEF Üniversitesi Kütüphanesi Asistan Kütüphanecisi İpek Yarar ile Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Referans Kütüphanecisi Sina Mater, "Referans Kütüphaneciliğinde Yeni Yaklaşımlar: Sosyal Medya ve Tasarım Kütüphaneciliği" adlı panelde konuşmacı olarak sunumlarını yaptılar. 9 kurumdan 18 kişi panele katılım gösterdi.

31 Mart 2016 tarihinde MEF Üniversitesi Kütüphanesi Teknik Hizmetler Birim Sorumlusu Bahar Biçen Aras ve Özyeğin Üniversitesi Kütüphanesi Sağlama ve Erişim Hizmetleri Ekip Yöneticisi Özlem Efe "RDA ile Kataloglama Zor mu? ‘Örneklerle RDA’" adlı paneli sundular. 23 Kurumdan 28 kişi panele katılım gösterdi.

Konuşmacılar konu ile ilgili düşüncelerini ve etkinliklerini pek çok farklı üniversite, halk ve okul kütüphanesinden katılmış meslektaşlarımız ile paylaştılar. Sunulan panellerde geleceğe dair neler yapabileceğine ve gelecek etkinlikleri nasıl düzenlenmeleri gerektiğine dair bir yol haritası çıkarttılar.

2 Nisan 2016 tarihinde MEF Üniversitesi Kütüphanesi'nde Atölye çalışması yapıldı. Atölye çalışmamıza İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi ve Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünden toplamda 24 öğrenci katılım gösterdi.

Etkinliklere katılım gösteren, bizimle değerli görüşlerini paylaşan meslektaşlarımıza ve BBY Bölümü öğrencilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

NİSAN AYI ETKİNLİKLERİ

NIKE WOMEN VICTORY TOUR 2016

Kadınları spor yapmaya teşvik etmek için düzenlediği sıra dışı etkinlik serisiyle geçtiğimiz yıl dünya çapında 200.000’den fazla kadını harekete geçiren Nike, 5 Haziran 2016 Pazar saat 9:34’te Caddebostan’da gerçekleştireceği 5K ve 10K’lık “Nike Women Victory Tour” kadın koşusuyla heyecan verici bir spor deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor! Kadınlar için hazırlanan özel servislerin sunulacağı etkinliğe nike.com/istanbul üzerinden kayıt olunabiliyor. Aynı sayfadan ücretsiz hazırlık programları takip edilebiliyor.

Her ay farklı bir mekanda birbirinden renkli tasarımcıları tasarım severlerle buluşturan Kolektif Karma, 10 Nisan Pazar günü Asmalımescit Drip Coffeeist’te “Bahara Merhaba” diyor.

Yeteneklerini birleştirerek oluşturdukları enerjiyi ürünlerine yansıtan Tuba Başaran (Misscat Design), Hande Erinç (Good Luck by Hande) ve Betül Tunaç - Tuba Kurtulmuş (Rengim Style) ikilisi kendi marka ürünlerinin yanı sıra ev aksesuarlarından giyime, oyuncaktan takıya farklı kategorilerdeki tasarımcının ürünlerini de düzenledikleri etkinliklerde bir araya getiriyor.

ÜÇ KURUŞLUK OPERA

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ev sahipliğinde, ENKA Vakfı sponsorluğunda 13 Mayıs Cuma ve 14 Mayıs Cumartesi günleri Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Sahne’de izleyici karşısına çıkacak Üç Kuruşluk Opera, maceralarla dolu bir antikahramanlar dünyası aracılığıyla sadece geçmişe ışık tutmakla kalmıyor, bugünün dünyasına ait çok somut gerçekleri işleyerek, günümüzü farklı bir bakış açısıyla yorumlamaya da imkân tanıyor. Üç Kuruşluk Opera, sahne sihirbazı Robert Wilson’ın sıradışı yönetmenliğinde, hareketin, ışığın, metnin ve tasarımın birbiri içine geçtiği bir 21. yüzyıl klasiğine dönüşüyor.

Created By
MEF Kütüphane
Appreciate

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.