Loading

eodev Mentör Eodev Mentör ile ilgili tüm detayları burada bulabilirsiniz.

Eodev.com nedir?

Merhaba, Eodev.com'da çalışmak ve mentörlerimizden biri olmak istediğin için teşekkür ederiz.

Sana Eodev.com ve Eodev Mentör projemizle ilgili detaylı bilgiler vereceğim. Öncelikle Eodev ile başlayalım. Avrupa'nın en hızlı büyüyen start-uplarından biri olan Brainly şirketinin Türk marketindeki kolu olan Eodev.com, öğrencilerin ödevlerinde ve sınavlarında yardım alabilmesi için yine diğer öğrencilerle buluştuğu dijital bir eğitim platformudur. Kullanıcılar için soru sormak ve soru cevaplamak kesinlikle ücretsizdir. Türkiye'de ki kullanıcı sayımız 6 milyondur. Brainly şirketinin ise dünya üzerinde 12 farklı ülkede 80 milyon kullanıcısı vardır. Business Insider haber sitesinde Brainly ile ilgili bir makaleye aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eodev Mentör nedİr?

Biraz da Eodev Mentör projemizden bahsedelim. Eodev Mentör öğrencilerimize daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz düşüncesiyle yola çıktığımız projelerimizden biridir. Amacımız sitemizde bulunan ve birçok öğrenci tarafından sorulan ve ziyaret edilen soruların en kaliteli ve iyi açıklanmış cevapları almalarını sağlamaktır. Aynı zamanda da Türkiye'de çok yaygın olmayan "freelance" çalışma ile yine üniversite öğrencilerine ya da ek gelire ihtiyacı olan kişilere çalışma imkanı sunmaktır.

Pekİ sİzİn ne yapmanız gerekecek?

Öncelikle freelance çalışmayı biraz açıklayalım. Freelance çalışma gün içerisinde kendi çalışma saatini ve kendi çalışma ortamını seçme imkanı veren işlerdir. Freelance çalışan arkadaşlarımız için "Soru Havuzu" dediğimiz bir sitemiz bulunuyor. Buraya her gün belirli sayıda soru ekleniyor. İçerisinden cevap verebileceğinizi düşündüğünüz ( ders branşı farketmeksizin) soruları seçip, onlara güzel ve kaliteli cevaplar veriyorsunuz. Nasıl cevaplar vermeniz gerektiği ya da sitenin kullanımı daha sonralarda seçilen adaylara açıklanacaktır.

Nasil Para Kazanabilirim?

Ödemeler çözdüğünüz soru başına yapılmaktadır. Bu kısımda biraz matematik yapmamız gerekecek :) Bizim tarafımızdan soru başına ödenen miktar 0.35 dolar yani 35 centtir. Her 100 soruda bir 35 dolar olarak freelance arkadaşımıza ödeme yapılmaktadır. Ödemelerin dolar üzerinden yapılmasının sebebi, ödemeler için Upwork uluslar arası freelance ödeme uygulamasının kullanılmasıdır ve aynı zamanda ofisimizin Türkiye'de değil Polonya'nın Krakow şehrinde bulunmasıdır.

Upwork kendi politikası gereği freelance kişilere ödenen paranın %20'sini kesmektedir. Seçilen ödeme yöntemine ve bankaların kur değişimlerine bağlı olarak bazı kesintiler olmaktadır. Tüm bu kesintilerin ardından ilk ödeme de freelance arkadaşımız 20 dolar kazanırken, diğer ödemelerde bu miktar 25-28 dolar arasına kadar çıkmaktadır. Upwork hesap açımı ile ilgili elimizde adım adım açıklanan bir sunum bulunmaktadır. Başvurunun ilerleyen aşamalarında bunların hepsi detaylı konuşulacaktır.

Bonus Sistemi
  • Mentörlerimizin çözmesi gereken sorular her gün güncellenmektedir. Buna bağlı olarak o günün bonus soruları belirlenir. Bonus sorular için iki katı ödeme yapılır.
  • Mentörler tarafından çözülen ve +200 kelime içeren cevaplar için de soru başına iki katı ödeme yapılır.
  • Haftalık 100 soru çözümü sağlayan mentörlerin ödemelerimiz farklı bir oran üzerinden yapılır.
  • Aktif çözüm yapan arkadaşlarla özel sorular birebir paylaşılır. Özel soruların değeri 2 ya da 3 kat fazla olabilmektedir. ( Soru başına 0.70 ya da 1 dolar)

Bonus sistemi sayesinde aktif olarak soru çözümü yapan birçok freelancerlarımız gelirlerini 2 hatta 3 katına çıkarmaktadır.

Peki neden eodev'de Mentor olmalıyım?

- Öncelikli olarak sadece para kazanmak için değil, öğrencilere yardım etme ve onların geleceklerine bir katkı sağladığınızı unutmamalısınız. Özellikle ülkemiz gibi sınavlara dayalı ve her öğrencinin özel ders alma imkanının olmadığı durumlarda öğrenciler yardımı Eodev sitesinden ve sizin verdiğiniz cevaplardan alacaktır. Cevabınıza verilen teşekkür ve alacağınız teşekkür mesajları da sizler için güzel bir motivasyon kaynağı olacaktır.

- Türkiye'de bu şekilde çalışabileceğiniz çok az benzer platform var. Ve Eodev'de ödediğimiz miktar kesintiler olmasına rağmen diğer platformlara kıyasla iki katı kadardır. Aynı zamanda dolarda meydana gelen artışla birlikte sizlerin de kazandığı miktar artmaktadır.

- İster okulda, ister evde, isterseniz de herhangi bir kafede çalışabilirsiniz. Herhangi bir yere gitme ya da trafikte vakit kaybetme derdiniz olmayacaktır. Günün istediğiniz saatini kendinize çalışma saati olarak seçebilirsiniz.

- Ödemeler 100 soruyu tamamlar tamamlamaz aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu yüzden çok acil bir ihtiyacınız olur, 2-3 günde 100 soruyu tamamlayıp hemen ödemenizi alabilirsiniz.

- Genellikle üniversite öğrencisi arkadaşlarımızın mentör olarak çalıştığı projemizde, sizlerin de final ve vize zamanlarınızı ya da herhangi bir özel durumunuzu elbette anlayışla karşılıyoruz. Vize ve final dönemlerinizde gerekli kişi ile konuşurak bir süre izin alabilirsiniz.

Bİzİm Beklentİlerİmİz?

- Bizim en önemli beklentilerimiz aktif olarak günlük en az 5-10 soru arasında çözüm yapılması ve cevap kalitesinin beklenen şekilde olmasıdır. Maalesef freelance olarak çalışmak yanlış şekilde algılanıyor. 1 haftaya varan şekilde soru çözmeyip, sonra günde 1-2 soru çözmek kesinlikle bizim tercih ettiğimiz bir çalışma yöntemi değildir. Önemli olan prensipli bir şekilde işin devamlılığının sağlanmasıdır. Örneğin çözemediğiniz gün için, ertesi gün ya da boş vaktinizde daha fazla soru çözerek telafi yapmalısınız.

- Hem sizin para kazanmanız açısından hem de soru çözümlerinin devamlılığı açısından 100 sorunun 2 haftada tamamlanması gerekir. Bu süre elbette uzayabilir, nedenini bize bildirebilirsiniz.

- İletişim ise diğer önemli bir beklentimizdir. Çeşitli sebeplerle soru çözümü yapamayacağınızı ve ne kadar süre sonunda devam edebileceğinizi bize bildirmeniz gerekmektedir.

- Her freelance arkadaşımız ile NDA yani bir gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz. Bununla ilgili de bilgi seçilen arkadaşlarımıza verilecektir. Uzun süre aktif soru çözümü yapılmaması ve haber verilmemesi takdirde sözleşme iptal edilmektedir.

sonuç

Eğer şartlarımız senin için uygunsa başvuruna devam edebiliriz. Yapman gereken aşağıda bulunan linke tıklamak ve orada bulunan derslerden 3 tanesini seçip, soruları çözüp cevaplarını yetkili kişiye göndermen.

Eodev.com olarak öğrencilerimize yönelik projelerimiz ilerleyen yıllarda da devam edecektir. Umarım seninle uzun süre birlikte çalışabiliriz ve diğer projelerimizde de yer alabilirsin :) Herhangi bir sorun olması durumunda ise yine aynı mail adresi ile iletişime geçebilirsin.

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.