Panayır Yiyecekleri

Merhabalar. Panayır yiyecekleri için hoş geldiniz. Osmanlı macunu, Osmanlı şerbeti veya hayır lokması gibi eski zamanlardan kalan tatlardandır. Nesilden nesile geçerek bugüne kadar ulaşmış bu lezzet, eskilerin çocukluklarında hep özel bir yer edinmiştir. Rengarenk oluşu belki de bunu cazip kılan etkenlerden bir tanesidir. Eskilerin hafızasında yer edinmiş olan bu tat, şimdilerde sadece günümüz panayırlarında görülebilmektedir. Bayram etkinliklerinde sıkça karşılaşılan bir diğer lezzet ise pamuk şeker arabasında, çocukların kalplerinde taht kurmuş pamuk şekerlerdir.

Pembe bir hayal bulutu gibi, çocukları kendisine çeken pamuk şekeri arabasına popcorn arabası da yetişkinler için eşlik etmektedir. Yetişkinlerin damak zevkine hitap eden popcorn arabaları, patlamış mısırın kokusunun ulaştığı herkesi kendine çekmektedir. Biraz serinlemek isteyen herkesin takip ettiği bir diğer adress, şüphesiz Osmanlı şerbeti satan görevlilerdir. Böyle bir organizasyonun olmazsa olmazı olan hayır lokması, kapanış için belki de en iyi seçeneklerden bir tanesidir.

Özel gün ve gecelerde bu tatları misafirlerinize sunmak da sizlerin istekleri arasında yer alabilir. Organizasyonunuza nostaljik bir hava katacak olan bu ürünler için kiralama yapılabilir. Popcorn arabası, pamuk şekeri arabası ve diğer lezzetler için tertemiz ürünlerin kiralamasının yanında, eleman desteği ile organizasyonunuzu bütünüyle kolaylaştırabilirsiniz. İkramlarınızın daha akılda kalıcı olmasını sağlayan bu ürünler, belki de unutulmaz bir günün parçalarını oluşturabilirler. Üstelik her yaştan misafirin konuk olduğu organizasyonlarda, ne yapacağınız konusunda kendinizi yormadan hizmet sunabilirsiniz.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.