Tam i z powrotem

15 sierpnia 2016 ośmiu śmiałków podejmie próbę przepłynięcia wpław Dystansu z Krynicy Morskiej do Tolkmicka i z powrotem

Dystans w obie strony: 16km

Powodów przepłynięcia jest wiele, ale jeden z nich jest szczególny: Błażej

Błażej Żyta urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Od początku jest intensywnie rehabilitowany, mimo to spastyka jest na tyle duża, że Błażej musi przejść kilka operacji. Do tego wszystkiego dostał pierwszego ataku padaczki i musi być pod stałą kontrolą medyczną i brać drogie lekarstwa. Tymi cierpieniami jakich doznał Błażej można byłoby obdzielić dziesiątki osób, a to skupiło się tylko na jednej. Pomimo wielu zmartwień ten 9-letni drobny chłopiec o dzielnym sercu, zmagający się z niepełnosprawnością nie zamierza się poddać i dzielnie walczy. A my chcemy mu w tej walce dopomóc i swoim pływackim wyczynem zwrócić uwagę wszystkich ludzi dobrej woli, zachęcając do ofiarności i szczodrości na rzecz Błażeja.

Ty też możesz pomóc Błażejowi

Już teraz można włączyć się w naszą akcję, dokonując wpłat: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” BANK BPH S.A. „ODDZIAŁ W WARSZAWIE NR 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Z DOPISKIEM 4736 BŁAŻEJ ŻYTA – DAROWIZNA NA POMOC 1% PODATKU: KRS 0000037904

uczestnicy

Grzegorz Janicki - lat 38, nauczyciel matematyki, pasjonat sportów wytrzymałościowych, miłośnik zimowego pływania.
Tomasz Chwaliszewski - lat 39, legenda pływania długodystansowego. Pływanie to poprostu jego styl życia.
Maciej Michalunio - lat 41, fizjoterapeuta, amatorsko uprawia pływanie długodystansowe. Jako pierwszy w sposób udokumentowany przepłynął wpław Zalew Wiślany na trasie Piaski-Frombork. Pływak zimowy.
Witold Sobczak - lat 39, profesor w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Triathlonista, maratończyk, ratownik wodny i honorowy krwiodawca.
Krzysztof Napieraj - lat 56, pracownik naukowy UTP w Bydgoszczy. "Pływanie, pływanie i jeszcze raz pływanie".
Sławek Boguszewski - lat 35, pasjonat - amator wszelkich sportów wytrzymałościowych. Na co dzień ojciec i mąż, pracujący w szeroko rozumianym przemyśle stalowym.
Maciej Pilc - lat 37, miłosnik pływania w wodach otwartych, uczestnik licznych zawodów pływackich i triathlonowych. W chwilach wolnych od sportu pozyskuje fundusze unijne dla Grupy Wyższych Szkół Bankowych.
Józef Zamojcin - lat 52, samorządowiec zakochany w południowym brzegu Zalewu Wiślanego. Pasjonat łucznictwa i strzelectwa z broni palnej. Amatorsko trenuje wiele dyscyplin, min.: pływanie długodystansowe oraz sporty walki.

Kontakt

Grzegorz Janicki, tel. 606-293-987

grzegorz@janicki.edu.pl

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.