Loading

LONDÝN, HRDÁ KRÁLOVNA ALBIONU VYDEJTE SE S NÁMI DO LONDÝNA, FASCINUJÍCÍHO KOLOTOČE NA TEMŽI, SVĚTOVÉHO STŘEDISKA OBCHODU, KULTURY A MÓDY. VŽDYŤ TATO BRITSKÁ METROPOLE MÁ TOLIK CO NABÍDNOUT.

1.DEN

Odjezd od školy v odpoledních hodinách.

2.DEN

Poznání Londýna začneme stylově u budovy a sídla dvou komor parlamentu Spojeného království se zvonicí, kde se nachází i symbol Londýna - BIG BEN. Pokračovat budeme k blízkému Westminsterskému opatství, dále Downing Street s č. 10 - sídlu britského premiéra, Whitehall až k St. James´s Park.

WESTMINSTER ABBEY

Zde shlédneme oblíbené střídání Královské jízdní stráže - Horse Guard Parade a pospíšíme k Buckingham Palace - oficiálnímu sídlu Jejího veličenstva britské královny.

Po poledni se občerstvíme v některém z obchodů či stánků v okolí Trafalgar Square a ve volném čase zhlédneme zdarma díla starých mistrů v The National Gallery. Nebudeme otálet a přesuneme se čtvrtí SOHO, londýnským Chinatownem a proslulou křižovatkou Piccadilly Circus k bývalému tržišti Covent Garden. Zde individuálně vychutnáme místní neopakovatelnou atmosféru v některém z mnoha obchodů či restaurací.

Piccadilly Circus

Na závěr náročného dne se navrátíme přes Millennium Bridge k dominantě celého Londýna - London Eye. Vyhlídkové ruské kolo nás vyveze až do výšky 134 m a nabídne nevšední pohled na město z ptačí prespektivy.

3.DEN

Vydáme se do královského sídla Windsor Castle - největšího obydleného zámku na světě. Po vnitřní prohlídce, která nám přiblíží život královské rodiny, se projdeme do městečka Eton s E. College – nejstarší a nejelitnější chlapeckou soukromou školou ve Velké Británii.

INTERIÉR VE WINDSOR CASTLE

Odpoledne věnujeme návštěvě nejznámějšího muzea voskových figurín na světě - Museum Md. Tussaud‘s. Ponecháme si dostatek času na zábavu v této oblíbené atrakci. Koho muzeum nezláká, může si odpočinout v Regent´s Parku či se podívat do blízkého The Sherlock Museum.

Museum madame taussauds´s

Den zakončíme individuálním volnem na známé Oxford Street - ráji pro milovníky nakupování. Ti, kteří netrpí "nákupní horečkou", mohou poznat oázu klidu ve velkoměstě - Hyde Park.

oxford street

4.DEN

Poslední den začneme u St. Paul´s Cathedral - katedrály s jednou z největších chrámových kupolí světa. Dále kolem Bank of England do obchodního srdce Londýna - "City" - sídla mnoha velkých firem a množstvím výškových budov včetně známé Gherkin (Okurky).

THE Gherkin

Přejdeme na pravý břeh řeky Temže a budeme pokračovat kolem Tate Modern Gallery, The Globe -Shakespearova divadla až k budově londýnské radnice a válečné lodi HMS Belfast, která kotví jen kousek od mostu - Tower Bridge. Překročíme ho a vrhneme se na poznávání anglické historie v královské pevnosti Tower of London, kde se nacházejí královské korunovační klenoty.

Poté se lodí přepravíme do čtvrti Greenwich. Projdeme se po slavném Greenwich Park se zastávkou u Královské observatoře s nultým poledníkem. Zde se můžeme rozhodnout pro vnitřní prohlídku zajímavé expozice nebo využít bezplatný vstup do Muzea Královského námořnictva. Následuje nasátí místní atmosféry během nákupu potravin na zpáteční cestu a posledních dárků z naší cesty, např. na místním tržišti. V podvečer odjezd na zpáteční trajekt a transfer do ČR.

královská muzea na greenwichi

5.DEN

Příjezd ke škole v odpoledních hodinách.