Kadın İç Giyim sporcu sütyeni | pence gecelik | jartiyerli takım

İç çamaşırı seçimleri, çok dikkat edilen bir konu olmasa da oldukça önemlidir. Özellikle kişilerin rahat hissetmesi gerekir. Ayrıca özel bölgeler ile direkt olan temas halinde olan çamaşırların seçimleri büyük önem taşır. Cinsiyete, yaş gruplarına, kilo ve vücut tiplerine göre seçimler de değişmektedir. Bu nedenle özellikle kadınlar vücutlarını tanıyarak ona göre seçim yapmalıdır. Yanlış tercihler, kadınlarda göğüs bölgelerinde ağrılar, genital bölgelerde kaşıntı ve kızarıklıklar ve rahatsızlık hissi yaratabilir.

Kadınlar çamaşır seçerken, vücut ölçülerini baz almalıdır. Özellikle sütyen alışverişi, iç giyim alışverişinin en önemli kısmını oluşturur. Göğüsleri küçük olan bayanlar destekli veya balenli modelleri rahatlıkla tercih edebilirler. Ancak büyük göğüslü kadınlar, balenli tercihlerden uzak durmalıdır. Çünkü bu modeller büyük göğüslü ve kilolu bayanlar için rahatsız edici olabilir. Ancak göğüslerin dik durması için az desteği olan sütyenler tercih edilebilir. Ayrıca büyük göğüslü kadınların dikkat edeceği asıl husus, kalın askılı ve kalın sırt kısmının olmasıdır. Bunun yanında sporcu sütyeni gibi modelleri günlük olarak da kullanabilirler.

Göğüsleri yeni büyümeye başlayan genç kızlar, balenlerden ve sıkı sütyenlerden uzak durmalıdır. İlk etapta penye sütyenler tercih edilmelidir. Ayrıca göğsün gelişme süreci içerisinde yapısına zarar vermeyecek modeller tercih edilmelidir. Bunların dışında her kadın, sütyen seçerken sağlığını düşünmeli ve rahat ve pamuklu modeller tercih edilmelidir. Ayrıca doğal renklere sahip, kimyasal boyalarla renklendirilmemiş iç çamaşırları tercih edilmelidir.

Zayıf bayanlar külot seçerken bedenlerini göz önünde bulundurmalıdır. Çünkü çamaşırın vücuda tam olarak tutunamaması rahatsızlık verebilir. Kilolu kadınlar ise özellikle lastikli modellerden uzak durmalıdır. Çünkü lastik cildi sıkıştırır ve rahatsızlık verir. Çok sıkan ve elastik kumaşlara sahip külotlar her kadın için sağlıksızdır. Bu çamaşırların pamuklu ve teri emen cinsten olması gerekmektedir. Çünkü terleme, bakteri oluşumu için uygun bir ortam hazırlar. En sağlıklısı beyaz renkteki çamaşırlardır. Çünkü yüksek ısıda yıkanabilir ve bakterilerin ölmesi bu yolla sağlanabilir.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.