Loading

VENEZIA Zavítejte do Benátek, kde místo ulic jsou vodní kanály a poznejte místa spojené s Benátskou republikou. Přidáme i další renesanční skvost - Padovu, město svatého Antonína.

1.DEn

V pozdních večerních hodinách odjedeme od školy.

2.DEN

Prohlídku začneme na náměstí Piazzala Roma. Jedinečnou atmosféru města okusíme procházkou čtvrtí San Polo, která nás dovede až k Rialtskému mostu. Z něj vychutnáme pohled na dopravní tepnu Benátek - Canalazzo - Velký benátský kanál. Poté se přesuneme k náměstí sv. Marka. Čeká nás pohled na dominanty celých Benátek které nenechávají zapomenout na bývalou slávu městské republiky. Projdeme si baziliku sv. Marka Dóžecí palác - honosné sídlo benátských dóžat které svou výzdobou uchvátí snad každého.

Odpoledne si dáme rozchod který se dá využít k návštěvě Campanely - nejvyšší věže ve městě či Arsenalu - benátské loděnice. K autobusu se vrátíme městským taxíkem - lodí po Velkém kanále. Poté se přesuneme do hotelu

3.DEN

Po snídani se vydáme do dalšího severoitalského města Padovy. Zde se nachází jedna z nejstarších univerzit na světě a dochovalo se tu mnoho dalších památek - Bazilika sv. Antonína či Kaple Scrovegni. Zajímavostí je Prato della Valle - největší náměstí na světě s eliptickým vodním kanálem, který lemují významní rodáci města. Po odpolední kávě se vydáme na zpáteční cestu.

4.DEN

Návrat ke škole v ranních hodinách.

Created By
Ján Husár
Appreciate