Loading

ALSASKO - ZEMĚ NA BŘEHU RÝNA

PROGRAM

1.DEn-CESTA DO Alsaska

Od školy vyjedeme ve večerních hodinách, noční transfer. Cesta z Prahy trvá zhruba 4-4,5 hodin včetně zdravotních zastávek.

TRASA CESTY DO berlína

POZVÁNKA DO Alsaska

2.DEN

Pisa

První den v Itálii vyplníme poznáním města Pisa - známém po celém světě svou Šikmou věží (Torre Pendente) na náměstí Piazza dei Miracoli („Náměstí zázraků“).

florencie

Dále se přesuneme do centra Toskánska a kolébky renesance – Florencie. Naše procházka zahrne katedrálu Santa Maria del Fiore s baptisteriem, Palazzo Vecchio s replikou Michelangelova Davida, slavný most Ponte Vecchio či palác Pitti - sídlo rodu Medicejských.

Dojezd na ubytování.

.

3.DEN

perugie

Po snídani se vydáme na cestu do oblasti Umbrie. Zde navštívíme Perugii – významné historické a umělecké centrum. Město ležící na výrazném vrchu okolní krajiny má co nabídnout – katedrálu sv. Vavřince a Herculana ze 14. století, jednu z největších radnic v zemi Palazzo dei Priori, Etruský oblouk a další renesanční skvosty.

Assisi

Jen kousek dále leží rodiště Františka z Assisi – Assisi, na svahu Monte Subasio, pod skálou, na jejímž vrcholku jsou zbytky středověkého hradu. Ve městě navštívíme baziliku sv. Františka z Assisi s klášterem a několik dalších významných kostelů a míst.

Dojezd na ubytování.

4.DEN

Další den našeho putování se přesuneme na jih Toskánska. Nejdříve se zastavíme v Pitiglianu, městu na sopečné skále, kde se nám naskytne úchvatná podívaná. V 15. století se sem uchylovaly židovské rodiny, proto se městu někdy říká „Malý Jeruzalém“. Mimo několika křesťanských památek, zde najdeme mnoho synagog a milovníky vinného moku určitě potěší možnost zakoupit místní proslulé víno.

Poté se přesuneme do lázeňského městečka Saturnia. Toto městečko je proslavené zejména díky horkému minerálnímu prameni, který napájí potůček, jež stéká pár kilometrů pod městem v údolí v kaskádách, a zde se vykoupeme.

Přejezd na ubytování.

5.DEN

siena

Poslední den nás čeká historická Siena, jejíž zachovalé centrum s křivolakými uličkami je zapsáno na seznamu UNESCO - Piazza del Campo - unikátní svažující se náměstí, fontána Fonte Gaia, Palazzo Publico s Torre di Mangia (2. nejvyšší věž v Itálii), odkud si prohlédneme okolí a místní katedrálu.

Odjezd do ČR.

6.den

Příjezd ke škole v dopoledních hodinách.

ALTERNATIVY PROGRAMU

Alternativy standartního programu chápeme jako další zajímavá místa, která někdy oku běžného turisty uniknou. To je škoda, proto na ně nezapomeňte a určitě Vás zaujmou. Pokud ano, můžeme je pro Vás do programu zakomponovat výměnou za oželení některých výše zmíněných míst či program rozšířit.

Proto nás neváhejte kontaktovat se žádostí o přípravu individuálního programu a cenové kalkulace. Rádi pomůžeme připravit pro Vaše studenty nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Florencie

Pobyt ve Florencii můžeme rozšířit o další den, který věnujeme paláci Pitti - sídlu rodu Medicejských a neopomeneme navštívit i proslulé zahrady Boboli, kde zbyde čas na odpočinek a rozchod k nákupům a načerpání atmosféry města. Odpoledne se přesuneme na sever města k Villa Medicea La Petraia, kde budeme obdivovat nejen italskou renesanční architekturu, ale naskytne se nám i panoramatický pohled na celé město.

Arezzo a Cortona

Vydáme se na jih do města Arezzo, které je jedním z nejbohatších v tomto kraji, protože proslulo výrobou zlatých šperků. Mimo katedrály a krásných fresek v basilice sv. Františka z Assisi uvidíme i zbytky římského amfiteátru či pevnost Fortezza Medicea. Odpoledne budeme pokračovat do malebné Cortony, kde procházkou náš pobyt v Itálii zakončíme.

Created By
Ján Husár
Appreciate