Loading

NETUBA Türkİye Ofİs Açılışı Kasım 2017

NETUBA (Hollanda Türkiye İş Konseyi ) İstanbul ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Hollanda merkezli olan NETUBA İş Konseyi yaklaşık 10 yıldır Hollanda ile Türkiye arasındaki özel sektöre yönelik çalışmalarını Hollanda dışında da resmi olarak sürdürmeye başladı.

Hollanda ve Türkiye arasındaki ticari faaliyetler yaklaşık 400 yıl öncesine dayanmaktadır. Bu ticari faliyetleri ise günümüzde NETUBA İş Konseyi gibi iki ülke arasında köprü vazifesi yapan kurumlar tarafından geliştirilmekte ve geleceğe taşımak için projeler gerçekleştirmektedir. NETUBA İş Konseyi Hollanda'da Amsterdam ve Rotterdam yatırım ajansı, Hollanda Ticaret Odası, Hollanda Belediye kurumları ile işbirliği halinde ticari faliyetlerini sürdürmektedir.

NETUBA Hollanda içerisinde Türkiye'ye yatırım yapan Hollanda kurumlarının ise Türkiye'deki ticari adımlarında danışman olmakta ve yatırımcıları Türkiye'ye yönlendirmektedir. Hollanda içindeki Hollandalı kurum ve yatırımcıların Türkiye'deki aktivitelerinin gerçekleştirilmesi konusunda ise Türkiye yatırım ajansı (İSPAT) ve Türkiye'de başta İstanbul Ticaret Odasi olmak üzere tüm ticaret odalari ile işbirliği halindedir.

NETUBA İş Konseyinin İstanbul ofisi Türkiye'de yer alan ve Avrupa'ya açılmak isteyen kurumlara hukuksal ve stratejik destek sağlamayı planlamaktadır.

NETUBA İstanbul ofisi faaliyetlerini GREEN&BLACK firmasi ile ortaklaşa sürdürmektedir.

17 Kasım Cuma gunu Zorlu Center'da 100 iş adamının katıldığı açılış gerçekleştirildi. Açılışa katılan davetliler Hollanda'ya yatırım yapmak isteyen firmalar, Hollanda İstanbul konsolosluğu yetkilileri ve Hollanda yatirim ajansı yetkilileri ile bir araya gelme fırsati bulmuş oldu.

NETUBA açılış programında Amsterdam yatırım ajansı yetkilisi Mustafa Tanrıverdi katıldı. NETUBA üyesi olan Amsterdam yatirim ajansı yetkilisi Mustafa Tanrıverdi katılan Türk firma yetkililerine Hollanda'ya yatırım şartları ve iki ülke arasındaki Ticari ve sektörel konular ile ilgili bilgi verdi. İlerki dönemlerde de Amsterdam yatırım ajansı olarak Türk firmalarına hizmet vereceklerini söyledi.

Açılışta ilk konuşmayı GREEN&BLACK Marine fırması sahibi ve NETUBA Türkiye yöneticisi Mükremin Altuntaş gerçekleştirdi. Mükremin Altuntaş konusmasında misafirlere NETUBA'nın Türkiye'de neden bir ofis açma ihtiyaci hissettiğini ve sürdürülecek faaliyetler ile ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdirdi. GREEN&BLACK firması aynı zamanda tüm dünyada açtığı ofisler ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Başarılı bir iş adamı olan Mükremin Altuntaş GUSTO adı altında zeytinyağı ve şarap üretimi de gerçekleştirmektedir.

NETUBA Hollanda adına EDELSTAAL Group Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları ayrıntılı bir konuşma yaptı. Turgut Torunoğulları Hollanda ve Türkiye arasındaki ticari faaliyetlerin son durumu konusunda açıklamalarda bulundu. Özellikle iş konseylerinin iki ülke ticari gelişimini etkili bir şekilde desteklediğini NETUBA'nin bu faaliyetlerini uzun yıllar sürdürdüğünü ve her iki ülke resmi kurumları ile iyi ilişkiler içerisinde olduğunu ayrıca bu ilişkilerin daha da geliştirileceğini bildirdi. Her iki ülkenin özel sektörünün bu anlamda faaliyetlerini geliştireceğini bildirdi. Hollanda'da yer alan ve bugünlerde Hollanda ekonomisinde önemli payı olan Türk şirketlerinin de Hollanda'daki gücünden bahsetti. Turgut Torunoğulları iki ülke arasındaki ticaretin sürdürülmesinde NETUBA gibi değerli kurumların çok büyük rol üstlendiğini söyledi.

Yine NETUBA adına konuşma yapan AKD firma yetkilileride NETUBA içerisindeki rollerinden ve gelecekteki çalışmalarından bahsettiler.

NETUBA'nın en büyük board üyelerinden biri olan ORGANIKKIMYA Hollanda yetkilisi Emre Kaya firma faaliyetlerinden ve NETUBA ile beraber yapılan ortak çalışmalardan bahsetti. NETUBA'ya çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler.

DEİK İş Konseyi yetkilileride Hollanda partneri olan NETUBA'yı yalnız bırakmadı ve yapılan konuşmada ortak aktivitelerden bahsettiler.

TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası açılış konuşmasında özel sektörün dünyadaki gücünden bahsetti ve iş konseylerini yapılanmaları ve dünyadaki misyonlarının ticari faaliyetler açısından çok önemli olduğunu bildirdi. NETUBA İş Konseyinin İstanbul ofisi faaliyetlerinde başarılar diledi.

Son olarak Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosu Bart van Bolhuis konuşmasında iki ülke arasındaki deneyimlerinden ve NETUBA İş Konseyi'nin İstanbul'daki ofisinin açılışından duydukları memnuniyeti dile getirdi. NETUBA'nın faaliyetlerini yakından takip edeceklerini bildirdi ve başarılar diledi.

Açılışı Hollanda İstanbul Baskonsolosu Bart van Bolhuis, Turgut Torunoğulları (Edelstaal Yönetim Kurulu Başkanı), Emre Kaya (Organikkimya), Mükremin Altuntaş (Netuba Türkiye sorumlusu), Ertan Torunoğulları (Edelstaal ve NETUBA Board üyesi), Hatice Bekker (NETUBA Başdanışmanı) kurdele keserek gerçekleştirdiler.

Acılış sonrası network etkinliği ile programa devam edildi. Çeşitli sektörlerden katılan 100'e yakın iş adamı, yatırım ajansı ve konsolosluk yetkililerine soru sorma fırsatı bulabildiler. İstanbul Ticaret Odasi ve İSPAT kurum yetkilileri de açılışta yer aldılar. Açılış programı GREEN&BLACK firmasının üretimine başladığı şarap tanıtımı ve tadımı ile devam etti. NETUBA periodik olarak İstanbul başta olmak üzere Türkiye'de sektörel network faaliyetlerine devam edecek.

Netherlands Turkey Business Association (NETUBA)

Office Netherlands:

Prinses Beatrixlaan 716

2595 BM The Hague

info@netuba.nl

Office Turkey:

Zorlu Center To D36

34340 Istanbul

istanbul@netuba.nl

Created By
Cemil Cakir
Appreciate

Credits:

Cemil Cakir, c.cakir@netuba.nl, cemil@itbpn.com. NETUBA, www.netuba.org

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.