Loading
“Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości. Niech miłość Chrystusa rozszerzy się dzięki wam na wasze otoczenie, na wasze rodziny i na cały świat”. Jan Paweł II

Rok 2020 ogłoszony został Rokiem Jana Pawła II. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filiami w Chrzanowie, Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach oraz Słomnikach zorganizowała konkurs na wykonanie lapbooka o Janie Pawle II.

Na konkurs wpłynęło 79 prac z 22 małopolskich szkół. Z miasta i gminy Kraków nadesłano 23 prace z 6 szkół: Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach, Szkoły Podstawowej nr 91 im. Janusza Kusocińskiego w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 82 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 85 im. Ks. Kazimierza Jancarza w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 126 im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 130 im. Jana Brzechwy w Krakowie. Podczas eliminacji powiatowych wybrano 5 najlepszych prac, reprezentujących Filie na etapie drugim - wojewódzkim. W finale pośród 30 prac wybrano najlepsze lapbooki.

Wyróżnienie w finale zdobył Jan Sokół ze Szkoły Podstawowej nr 91 im. Janusza Kusocińskiego w Krakowie

Do finału zakwalifikowały się również prace Maksymiliana Bąbki (Szkoła Podstawowa nr 85), Natalii Kowalczyk (Szkoła Podstawowa nr 130), Wiktorii Wilk (Szkoła Podstawowa w Piekarach) oraz Natalii Zychal (Szkoła Podstawowa nr 82)

Poniżej przedstawiamy pozostałe prace nadesłane na konkurs. Wszystkie wykonane prace przedstawiały sylwetkę Jana Pawła II w różnych aspektach: jako papieża-pielgrzyma, aktora, miłośnika sportu, gór, przyjaciela dzieci i młodzieży. Z lapbooków można było dowiedzieć się wielu ciekawostek i poznać bliżej sylwetkę Ojca Świętego.

Created By
Aldona Kruk
Appreciate