Özel Altın Eğitim Okulları Mayıs Ayı Bültenİ

Altın Eğitim güler yüzlü, mutlu, başarılı çocuklar demektir.

Sevgili Velilerimiz,

Yaz'a merhaba demek üzereyiz, eğitim öğretim yılının neredeyse sonuna geldik. Çocuklarımız ve bizler sene sonuna yaklaşırken çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Unutmadan Nisan ayı sonunda TEOG sınavına giren 8. sınıf öğrencilerimizi de gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etmek istiyorum. Ayrıca 12. sınıflarımızın da YGS'de gösterdikleri başarılarını LYS sınavlarında da göstererek emeklerinin ve emeklerimizin karşılıklarını alacaklarına yürekten inanıyorum.

Önümüzdeki bir buçuk ay içerisinde planladığımız etkinliklerimizi sizlerle paylaşmak isterim.

7 Mayıs Cumartesi Anasınıfı Günü

11 Mayıs Çarşamba Güzel Sanatlar Lisesi Sergi & Konseri
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

25 Mayıs Ortaokul MTA Müzesi ve enerji parkı gezisi

28 Mayıs Mezuniyet Töreni ve Balosu

3 Haziran Cuma Bilim Fuarı ve Bahar Şenliği

Her yaş grubu bizlere ayrı bir heyecan yaşatıyor. 1. sınıf öğrencilerimizin Okuma Bayramı gösterisinde sergiledikleri performanslarını gururla ve beğeni ile izledik. Minik yüreklerinden kocaman sevgi çıkartan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

23 Nisan'lar öğrencilerimiz ile kutladığımız en keyifli bayramlar oluyor her sene. Bu sene de, birbirinden güzel çocuklarımız ile coşkuyla bir bayram yaşadık. Onların geleceğe, Atamızın açtığı aydınlık yolda emin adımlarla yürüdüklerini görmekten ve arkadaşlarım ile bunda pay sahibi olmaktan onur duyduğumu eklemek isterim.

Bilimde ve Sanatta üretkenlik ilkesi ile 20. Yaşımıza doğru ilerlerken, yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin her alanda üretkenliklerini, sosyal ve kültürel ortamlara taşımaya gayret ediyoruz. Bunlardan biri de CEPA'da gerçekleştirdiğimiz Resim Sergisi ve Konser etkinliği idi. Yoğun ilgi gören sergi de toplam 80 eser ve mini konserimiz beğeni ile izlendi.

Sanatta Üretkenlik

Ortaokul ve Liselerimizde de eğitim öğretim faaliyetleri son hızla devam ediyor. Öğrencilerimizin yabancı dil gelişimleri için düzenlediğimiz İngilizce Günü'nde yarışmalar ve etkinlikler ile keyifli saatler geçirdik.

Çocuklarımızın doğa, çevre ve hayvan sevgisi ile büyümeleri ve bilinçlenmeleri için sayısız çalışmalar yapmaktayız. Bildiğiniz gibi Yeşil Bayrak ve Beyaz Bayrak sahibi olan okullarımızda sadece kağıt üstünde değil sahada da proje çalışmaları yürütülüyor. Liselerimiz öğrencileri bu kapsamda Eryaman Köpek Barınağını ziyaret edip, kampanya düzenleyerek aldıkları yiyecekleri barınakta ki hayvanlara götürdüler. Bu duyarlılıkları için tüm öğrencilerimize teşekkür ederim.

Sosyal Sorumluluk

Bir taraftan da yurtdışı proje çalışmalarımız devam ediyor. Erasmus Projemiz çerçevesinde Macaristan ortak okulumuz Szant Istvan Gimnasium öğrencisi Tundi okulumuzu ziyaret etti. Öğrencilerimize Macar dili öğretti. Macar ve Türk kültürlerinin ortak noktalarını, iki ülkenin tarihsel ilişkilerini farklı sınıflarımızdan öğrencilerimiz ile paylaştılar. Ankara'da kaldığı süre içerisinde onu en iyi şekilde ağırlayan Velilerimiz Yılmaz ailesine de teşekkür ediyoruz. 2016-2017 yılı için de Avrupa'da çeşitli ülkelerden ortaklarımız ile yeni bir proje için başvurumuzu yaptık. Kabul edilmesi halinde öğrenci değişim programlarımıza da kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Sosyal Sorumluluk projelerimiz ile, çevremize de faydalı olmak için Eryaman Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerini, öğretmenlerini ve ailelerini okulumuzda ağırladık. Engellerini kaldırdık ve onlara sanat, müzik ve dans uzattık. Birlikte şarkılar söyledik, dans ettik, unutulmaz dakikalar yaşadık. Emeği geçen tüm Güzel Sanatlar Lisesi ekibine bu keyfi, mutluluğu ve gururu bize yaşattıkları için teşekkür ediyorum.

Anadolu Güzel Sanatlar Lisemiz Müzik Bölümü öğrencileri, Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulu öğrencilerine müzik ziyafeti verdiler. Solo, koro ve orkestra eserlerinin seslendirildiği konserimiz büyük beğeni ve ilgi ile dinlendi. Okulumuz olarak ülkemizin ve gençlerimizin sanata olan ilgilerini arttırmak ve onları sanata yönlendirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Aşağıdaki linke tıklayarak konserimizden bir bölüm, siz de dinleyebilirsiniz.

Ve en minikler Anasınıfı öğrencilerimiz 7 Mayıs'ta yıl sonu gösterilerini ailelerine sunacaklar. Nisan ayında birbirinden güzel kostümleri ile katıldıkları kostüm partisinde ki mutluluk ve heyecanlarını görmenizi isterdim.

Psikolojik Danışman ve rehber öğretmenimiz F. Bilgen KOCATÜRK tarafından 7-19 Yaş arası çocuğu olan velilerimize Aile Eğitim Seminerlerinin sonuna yaklaştık. Seminerlere katılan Velilerimizden aldığımız çok olumlu geri bildirimler bizleri memnun ediyor. Hafta içi ve hafta sonu iki grup halinde sürdürdüğümüz seminerlerimizi, bu yıl katılamayan Velilerimiz için önümüzde ki yıl ilk dönem tekrar düzenlemeyi planlamaktayız.

Yıllarımızı birlikte geçirdiğimiz değerli velilerim, sevgili öğrenciler ve birlikte çalışmaktan onur duyduğum çok değerli arkadaşlarım, okulumuzun 20. Yaşını sizlerle yaşayacak olmaktan heyecan, gurur ve mutluluk duyuyorum. Altın Eğitim 19 yıldır olduğu gibi, ilkeli, dürüst, üretken olmaya devam edecek, öğrenci toplayarak değil öğrenci yetiştirerek ülkemize çağdaş, laik, demokrat, özgürlükçü, adaletli ve her şeyden önemlisi vicdanlı insanlar kazandıracaktır.

Saygılarımla,

Created By
Tolga OZDEMIR
Appreciate

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.