MEF KÜTÜPHANE AYLIK BÜLTEN SAYI 7 MART 2016

Değerli Mensuplarımız, Sevgili Öğrencilerimiz,

Kütüphane Bülteni’nin yeni sayısını sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bülten’in bu sayısında yer bulan en önemli gelişme tamamen yenilenen Kütüphane web sayfası. Özel olarak yapılan tasarımla çok daha kullanışlı, bilgi ve kaynaklara erişimin çok daha kolay olduğu, görselliğin ön plana çıktığı Kütüphane web sayfasına www.mef.edu.tr adresinde yer alan Kütüphane linkini kullanarak ya da doğrudan http://library.mef.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayın yazarları bölümünde geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Umberto Eco’nun yanı sıra Türk Edebiyatı’nın en önde gelen isimlerinden olan Kemal Tahir’e yer verdik. Her iki önemli edebiyat insanı hakkında paylaştığımız kısa bilgilerin ilginizi çekeceğini umuyorum.

Kütüphane tarafından önerilen kitaplar, Mart 2016 başında erişime açılan ve milyonlarca kaynağa erişim olanağı sunan Econbiz veritabanı, ayın etkinlikleri ilginizi çekeceğini umduğum diğer konular.

Kütüphane Bülteni’nin yeni sayısını keyifle okuyacağınızı umuyorum.

Saygılarımla,

Ertuğrul Çimen, Kütüphane Direktörü

AYIN YAZARLARI

MEF Kütüphane '16 Ocak Ayı

MEF KÜTÜPHANE'NİN ÖNERİLERİ

Edited By H. Anna Suh
Peter L. Bernstein

Kütüphane Web Sayfamızı Yenİledİk!

MEF Kütüphane Şubat'16
MEF Kütüphane Şubat'16

MART AYI ETKİNLİKLERİ

Günlük Sesler

Everyday Sunday

“Birey içinde bulunduğu ses ortamını nasıl algılar?” sorusu ile başlayarak, günün temposunda duymamaya başladığımız seslerin ayrıştırıldığı etkileşimli bir yerleştirmeyle devam ediyor. Bir sonraki bölümde senaryo ve kurgusu Vassilis Danellis’e, hareketli görselleri Hürcan Emre Yılmazer’e ait olan “Şehirde Başka Bir Gün Daha” adlı ses yerleştirmesinde ise sokakta kaydedilen ses ve efektlerden oluşan bir hikaye ziyaretçilerle buluşturuluyor. Bu bölümde, Dolby Atmos, Extreme Audio ve Pana Film Stüdyoları’nın sponsorluğunda ziyaretçiye gerçekçi ve eşsiz bir soundscape (ses alanı) deneyimi sunuluyor. Sesin üç boyutlu ve dinamik olarak mekânda deneyimlenmesini sağlayan Dolby Atmos teknolojisi Türkiye’de ilk kez bir sergide kullanılıyor.

SESSİZLİKTE DİYALOG

DIOLOGUE ın SILENCE

Özel bir alana kurulmuş sergide işitme engelli rehberleriniz ile birlikte, tamamen sessiz bir ortamda sözsüz iletişimi keşfedeceksiniz. Empati kurma yeteneğiniz ile birlikte farkındalığınızın da artmasını sağlayacak bu sergi, hayatınız boyunca yaşabileceğiniz en olağanüstü deneyimlerden biri olacak!

Özel bölümlerden oluşan sergide; yüz ifadelerinizi ve vücut dilinizi nasıl etkin kullanabileceğinizi, işitme dışındaki duyularınızla neler başarabileceğinizi göreceksiniz.

Zorlukları fırsata dönüştürme yeteneğiniz güçlenirken, kendiniz ve çevrenizle ilgili tüm önyargılarınızı sonsuza dek geride bırakacaksınız.

Mutlaka deneyimlenmesi gerekenler listenizde yerini alacak Sessizlikte Diyalog sergisi ile hayata bakış açınız değişecek!

ARET VARTANYAN

Aret Vartanyan “Gizli Oturum” ismindeki özel gösterisiyle 20 Mart’ta BKM Mutfak Sahne izleyicisinin karşısına çıkıyor!..

Burada olan burada kalır… Avatarlarınızı, maskelerinizi bırakarak geliniz… Müzik, kahkaha, gözyaşı, geçmiş, gelecek, aşk meşk, kariyer , yaşam, insan, ortaya karışık…

Created By
MEF Kütüphane
Appreciate

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.