#naroguDekerta Prezentacja SEO/SEM

Nasza inicjatywa:

Chcielibyśmy zazielenić cały Kraków, bo wiemy, że Kraków korporacjami stoi,a o zieleń naprawdę trudno jest zadbać. W naszym mieście powstaje wiele ciekawych inwestycji na większą skalę, a my – zachęcając do pomocy wszystkich obywateli – postanowiliśmy zrobić coś dla lokalnej społeczności Zabłocia.

Park kieszonkowy – czy wiesz o czym mowa?

Park kieszonkowy to mała przestrzeń miejska schowana pomiędzy budynkami i wypełniona zielenią. Stanowi idealne miejsce do codziennego relaksu i spotkań towarzyskich.

W Krakowie wciąż są punkty, które można ciekawie zagospodarować. Nasz projekt koncentruje się wokół małego skweru przy zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego, który planujemy wziąć w nasze ręce, by stworzyć niecodzienną przestrzeń z motywem przewodnim ogrodu motyli.

Zainteresowany?

Jesteśmy grupą studentów, która chce zainspirować mieszkańców Krakowa do polubienia zmian i zaangażowania się w lokalne inicjatywy. Działamy w oparciu o ideę crowdsourcingu, czyli współpracy przynoszącej sukces jedynie dzięki pomocy społeczności. Dołącz do nas w dowolny sposób – powiedz znajomym o akcji, wesprzyj finansowo lub angażuj się w wydarzenia. Liczymy na Ciebie!

Kto podejmuje decyzje/wyznacza kierunki?

O nas:

Zwróć uwagę jak zatytułowana jest ta zakładka: „O nas”. I wiesz co? Powinniśmy zacząć ten tekst od opisu Ciebie. Dlaczego? Bo tak naprawdę każdy z nas może się zaangażować w akcję Na Rogu Dekerta. Zanim jednak poznamy Ciebie, przedstawimy się, żebyś mógł nam zaufać. Jesteśmy grupą 50-ciu studentów, ale nie do końca zwyczajnych. My chcemy dobrych zmian. Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczymy się o mediach społecznościowych w zarządzaniu. Mógłbyś więc pomyśleć o nas jako o maniakach Internetu, zamkniętych w czterech ścianach ze swoim komputerem. Nic bardziej mylnego!

#naroguDekeRta to również cała gamma partnerów!

Jakie wyzwania stoją przed organizacją?

 • Stworzenie społeczności popierającej inicjatywę;
 • Zbiórka kwoty minimalnej do realizacji projektu;
 • Rozgłos w mediach !

Grupa docelowa:

 • mieszkańcy Zabłocia, pracownicy lokalnych firm, przedsiębiorstwa z Zabłocia, aktywiści inicjatyw społecznych;
 • grupa wiekowa: 18 - 90+ lat;
 • przykładowa persona: młoda mama Zosi - dziewczynki chodzącej do przedszkola nieopodal skweru. Mama po odebraniu córki poszukuje ciekawych miejsc do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem;
 • firmy znajdujące się na Zabłociu; pracownicy korporacji, którzy nie maja gdzie zjeść swojego lunchu.

Z jakich narzędzi marketingowych korzystają?

 • Social media (FB, Instagram, Twitter);
 • Landing Page.

Kto nas wspiera?

Jakie środki mogą przeznaczyć na SEO/CM?

 • Strona internetowa - WordPress;
 • Media społecznościowe - darmowo.

Działania w zakresie marketingu nie wymagają ponoszenia kosztów na tym etapie (marketing szeptany + darmowe działania w internecie). Dodatkowo patronat medialny RMFMAXXX i zainteresowanie prasy wciąż poszerzają grono odbiorców.

Działania prowadzone są samodzielnie przez zespół studentów kierunku Media Społecznościowe w Zarządzaniu :)

Słowa kluczowe:

 • park kraków;
 • dekerta kraków;
 • atrakcje kraków;
 • Zabłocie;
 • zielony kraków.

Grupy reklam AdWords:

Kraków atrakcje

Zwiedzanie Krakowa

Atrakcje

Kraków Dekerta

Analiza Facebook inSights:

Persony:

Turystka

KIM JESTEM: 24 letnia studentka archeologii, która widzi potencjał turystyczny nie tylko na świecie, ale i w Polsce. Uwielbia obcowanie z naturą, kocha wspinaczki górskie i świeże powietrze. Poszukuje w każdym odwiedzanym mieście rekreacyjnego, wyjątkowego i szczególnego miejsca miłego dla oka. Fotografuje, szczególnie przyrodę, jej ulubionym narzędziem pracy jest aparat z makro obiektywem.

ZAINTERESOWANIA: natura, podróże, dzikie zwierzęta, fauna i flora.

Aktywność Online:

Instagram: regularnie zamieszcza zdjęcia z podróży, zdjęcia obiektów i zwierząt, które przykuły jej szczególną uwagę. Każda fotografia przedstawia ujęcia zapadające jej na pamięć.

Facebook: bardzo aktywna na facebooku, średnio 50 zdjęć na wycieczkę, osobne albumy, w których informuje swoich znajomych o kolejnych odkrytych miejscach. Używa geolokalizacji.

Snapchat: codzienne posty na „my story”, w który opowiada o dniu spędzonym w nowym miejscu.

Turysta, a park:

Wzbudzenie zainteresowania: Warsztaty z fotografii makro – motyle tematem przewodnim

Facebook: wydarzenie otwierające park, w którym opisane jest co znajduje się w parku, atrakcje, zwrócenie uwagi na faunę i florę.

Słowa kluczowe: Zielony kraków, Park Kraków, Ciekawe miejsca kraków, Atrakcje kraków.

Zabłocianin - Zbigniew

KIM JESTEM: 65 letni emeryt, od urodzenia mieszka na Zabłociu, jest stałym widzem zmian jakie mają miejsce w jego dzielnicy, od pokoleń mieszka na Zabłociu, z niepokojem obserwował na urbanizację Zabłocia, jest przerażony wizją Zabłocia bez terenów zielonych. Interesuje się historią, ma wnuków, z którymi często chodzi na spacery. Sam chętnie spaceruje wraz z małżonką w niedzielne popołudnia.

ZAINTERESOWANIA: historia, lubi robić nalewki, filmy, życie codzienne Zabłocia.

Aktywność Offline:

Ponieważ Pan Zbigniew nie używa na co dzień Internetu, nie możemy opisać jego aktywności w sieci. Wiemy za to, że jest aktywnym działaczem na rzecz zmian na swoim terenie. Regularnie czyta gazety informujące zarówno o Krakowie jak i Zabłociu, rozmawia z innymi ludźmi (marketing szeptany), czyta ulotki, chodzi na spotkania społeczności Podgórza, jest aktywistą w tych dziedzinach.

Zbigniew, a park:

Ulotki, sponsorowany artykuł w gazecie krakowskiej, wszelkie zmiany na spotkaniach mieszkańców Zabłocia. Bezpośrednie spotkania z twórcami Parku. Grządka - informacje w sklepie na temat projektu

Korpo-człek

KIM JESTEM: 33-letni mężczyzna, singiel poszukujący wybranki życia, na Zabłociu nieopodal parku ma miejsce siedziba korporacji, w której pracuje od dwóch lat; Bardzo zapracowany, nie ma czasu na chwilę relaksu; pracuje w dziale logistyki; z powodu siedzącego trybu pracy jest na dobrej drodze do nadwagi i chorób z nią związanych; większość swojego dnia spędza w klimatyzowanych pomieszczeniach; nie odżywia się zdrowo i pije dużo kawy.

ZAINTERESOWANIA: rozwój osobisty, nowinki technologiczne, zagadnienia związane z jego branżą, seriale

Aktywność Online:

Facebook: bardzo dużo znajomych, częste posty dotyczące branży logistycznej, zdjęcia z każdego „motywującego” spotkania ze współpracownikami, pokazuje życie korporacji od kuchni, chwali się wystąpieniami na konferencjach.

Instagram: większość zdjęć w garniturze/koszuli, stanowiska pracy; fotki wrzuca rzadko.

Twitter: często wypowiada się na tematy polityczne, reaguje na komunikaty o zmianach na terenie Krakowa, codzienna aktywność.

Korpuś, a park:

kawa za wsparcie – akcja w chłodny dzień, rozdawanie kawy z bitą śmietaną i posypką zrobioną przesz szablon motyl w zamian za datek na rzecz parku.

okulary Samsung – zima, śnieg i ludzie idący do pracy z przystanku nieopodal, w okularach wyświetlana jest łąka z trawami, fruwające motyle, cisza, lekki szum.

Grządka – propozycja pudełek bio/Eco dla zapracowanych ludzi.

SŁOWA KLUCZOWE: Dekerta Kraków, Zabłocie Kraków, atrakcje w Krakowie na weekend.

Biegacz

KIM JESTEM: zapalony sportowiec, któremu nie są straszne anomalia pogodowe, preferuje bieganie w godzinach porannych, jest mieszkańcem Zabłocia i szuka przyjemnych dla oka miejsc, chętnie bierze udział w organizowanych dla biegaczy wydarzeniach, stara się utrzymywać zdrowy tryb życia, zjada tylko Eco/bio produkty

ZAINTERESOWANIA: zdrowa żywność, sport.

Aktywność Online:

Facebook: profil zdominowały posty Endomondo z osiągnięciami, czasem oznaczany jest na zdjęciach z wydarzeń dla sportowców, sporadycznie sam wrzuca zdjęcia.

Biegacz, a park:

No to START ! bieg rozpoczynający i kończący się w parku; trasa biegnie przez ciekawe miejsca na Zabłociu, na starcie wspólna rozgrzewka; na mecie gadżety i zbiórka pieniędzy.

Targ śniadaniowy „be fit” organizowany ze sklepem „grządka”, można zaprosić jakiś ludzi, którzy opowiedzą jak poprawnie jeść, ćwiczyć i ubierać się na bieganie zimą.

SŁOWA KLUCZOWE: zielony Kraków, atrakcje Kraków, park Zabłocie, bieg Kraków.

Studentka I roku

KIM JESTEM: 19-latka z małej miejscowości pod Kielcami, studentka malarstwa na ASP, przyzwyczajona do zielonych masłowskich terenów - w Krakowie wyraźnie odczuwa ich brak, przyzwyczajona do obcowania z naturą, szuka ciekawych miejsc na spędzanie wolnego czasu, lubi po zajęciach wyskoczyć gdzieś ze znajomymi z uczelni.

ZAINTERESOWANIA: sztuka, piękno, natura, malarstwo, teatr.

Aktywność Online:

 • Facebook – często wrzuca zdjęcia z nowymi znajomymi z grupy;
 • Snapchat – codziennie uzupełnia my story, snapy z imprez;
 • Instagram – regularnie wrzuca zdjęcia posiłków, swoich stylizacji na uczelnię.

Student, a park:

Zachęcające wydarzenie na fb opublikowane na grupach działalności UJ Warsztaty „ulotne chwile, pomaluj motyle” we współpracy z kołem naukowym Wspomnienie dzieciństwa – studenckie gry w klasy!

SŁOWA KLUCZOWE: atrakcje w Krakowie, zwiedzanie Krakowa, zielony Kraków.

Mama z Zosią

KIM JESTEM: zalatana 30-letna mama Zosi; córeczka chodzi do przedszkola promyczek (Dekerta 18), mama codziennie o 7.30 odprowadza małą na zajęcia, próbuje pogodzić pracę z wychowaniem dziecka, stara się każdą wolną chwilę poświęcić córce zabierając ją w ciekawe miejsca, dba o kondycję swoją i dziecka – dużo spacerują na powietrzu, Zosia bardzo chce mieć w domu swojego zwierzaczka, ale mama wie, że jest to na tę chwilę niemożliwe.

ZAINTERESOWANIA: dziecko!

Aktywność Online:

Facebook: bardzo dużo zdjęć z Zosią, filmiki z zabaw, często udostępnia artykuły dotyczące młodych mam,

Aktywność Offline:

Czyta gazety miejskie poszukując atrakcji i wydarzeń dla rodzin z dziećmi.

Mama, a park:

Akcja-edukacja współpraca z przedszkolem Promyczek i warsztaty na temat ycia motyli, wspólne malowanki, wyklejanki.

SŁOWA KLUCZ: Kraków atrakcje dla dzieci, zwiedzanie Krakowa z dzieckiem, atrakcje w Krakowie dla dzieci

Wizualizacja Parku

Propozycje:

3x post na blogu:

profil na facebook'u: (minimum 10 wpisów, 5 odsyłających do własnych treści)

Videocontent:

Videoinfografika:

Audyt:

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.