Loading

MajOSTaszki z Big Cycem Największy miejski festyn uczcił jubileusz ostrowskiego zespołu

Specjalny koncert z okazji 30-lecia Big Cyca zdominował tegoroczne majOSTaszki. Koncerty pozostałych gwiazd: Piersi i Anny Wyszkoni pozostały głęboko w cieniu urodzinowego koncertu z okazji jubileuszu najpopularniejszego ostrowskiego wykonawcy. Podczas największego miejskiego festynu nie zabrakło też wielu innych atrakcji.

Kolejny raz majOStaszki organizowano na Piaskach. Festynowe atrakcje zajmowały niemal cały jeden brzeg zalewu, od ulicy Limanowskiego, aż po restaurację przy kortach tenisowych.

Przy parkingach rozlokowało się wesołe miasteczko z olbrzymimi karuzelami i „diabelskim młynem”. Pod namiotami dawnej „Zielonej Laguny” zorganizowano strefę gier i zabaw dla dzieci. Choć pod inną nazwą, doskonale odpowiadała sprawdzonej i cieszącej się wielkim powodzeniem formule „Poziomkowej doliny”, o którą było tyle szumu na sesji Rady Miejskiej. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie, bo na całe szczęście dzieci miały mnóstwo atrakcji, w tym samym miejscu i podobnie dobrze zorganizowanych.

Nowością była wizyta związanych z grupą Litexu firm wraz z taborem organizacji „Fajny Kraków”, prezentującej walory tego miasta oraz nowocześnie i efektownie przygotowana przestrzeń gastronomiczna.

Tradycyjnie, wzdłuż ścieżek rowerowych aż gęsto było od drobnych stoisk gastronomicznych i z różnymi festynowymi atrakcjami, głównie dla dzieci.

Główna scena była usytuowana na plaży, na piasku. Starannie przygotowana strefa koncertowa, profesjonalnie postawiona i nagłośniona scena sprzyjała dobrym koncertom.

Na dużej scenie rozstrzygnięto również konkursy ekologiczne przygotowane przez Miejski Zakład Zagospodarowania Odpadów i Zieleni.

Po prezentacji dziecięcych zespołów wokalnych, w sobotę jako pierwszy wystąpił zespół Traffic Junkies, znany w Ostrowie z Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo.

Efektownie wypadł pokaz akcji ratunkowej z udziałem ostrowskich ratowników WOPR i Straży Pożarnej. W trakcie akcji po raz pierwszy zaprezentowano szerokiej publiczności nowy nabytek WOPR: nowoczesną łódź ratunkową, zakupioną dzięki wzorowej współpracy samorządu miejskiego, powiatowego i wojewódzkiego.

Po tych atrakcjach scenę opanowali muzycy z zespołu Piersi, w wersji bez Pawła Kukiza. Ich udział był oczywiście nieprzypadkowy, bo - być może adekwatnie do nazw zespołów – Piersi to dobrzy przyjaciele Big Cyca. Zespół z wokalistą Asamem Asanovem to już dawno nie jest kapela z punkowym czy rockowym pazurem. Dziś grają znacznie bardziej taneczne, imprezowe rytmy, co dobrze sprawdza się w warunkach festynowych, ale niekoniecznie zadowala zwłaszcza starszych fanów zespołu.

W Ostrowie najbardziej chodziło jednak głównie o dobrą zabawę. W jednym z utworów Piersi wsparł wokalnie Jacek Jędrzejak z Big Cyca. Co ciekawe, ani jeden, ani drugi zespół nie zagrał wspólnie nagranego przez Piersi i Big Cyca utworu „Słuchawki”, do którego nawet zrealizowano w Ostrowie teledysk.

Punktem kulminacyjnym sobotniego wieczoru, jak i całych tegorocznych majOSTaszków, był specjalny urodzinowy koncert Big Cyca. Publiczność usłyszała ze sceny mnóstwo starych i nowych hitów zespołu; od „Makumby” i „Berlina Zachodniego”, po „Antoniego” i „San Escobar” z najnowszej płyty.

Urodzinowy koncert Big Cyca wsparło mnóstwo zaproszonych gości i przyjaciół zespołu. W kilku utworach z zespołem zagrała specjalna sekcja dęta z muzykiem ostrowskiej orkiestry koncertowej i big bandu Norbertem Wardawym i Szymonem Klekowickim, wspierającymi od niedawna Czarno Czarnych. W poszczególnych utworach z Big Cycem wystąpili także: Marek i Agnieszka Kurzawa oraz Robert Zawadzki.

Na koniec zespół czekała trzymana do końca w tajemnicy niespodzianka. Stowarzyszenie Strefa Kultury, które 10 lat temu wydało książkę o Big Cycu, tym razem przygotowało specjalny komiks o historii zespołu, ze znakomitymi ilustracjami ostrowskiego grafika Konrada Muszyńskiego. Zespół otrzymał także do użytkowania nowe auto Hundai Autokomis Lis z Kalisza.

W niedzielę ostrowianie mieli okazję zobaczyć z bliska pojazdy i wyposażenie straży pożarnej i policji oraz specjalnej jednostki saperskiej. Gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni.

Tekst i foto: Jarosław Wardawy

Czytaj równiez w papierowym wydaniu GAZETY OSTROWSKIEJ

Created By
Jarosław Wardawy
Appreciate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.