Loading

Magazyn WMS.net SoftwareStudio 2020

Spółka SoftwareStudio zajmuje się produkcją i dostarczaniem oprogramowania bazodanowego.

Siedzibą spółki jest Poznań, posiadamy biura regionalne mazowieckie, lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie.

Obsługujemy firmy w Polsce i Europie.

Spółka SoftwareStudio dostarcza rozwiązania dla magazynów wysokiego składowania od 2008 roku.

SoftwareStudio posiada własną chmurę prywatną w jednym z największych DataCenter w Polsce ATM Warszawa. Codziennie z naszych serwerów korzysta ponad 10 000 osób.

Tworzymy systemy bazodanowe, dostarczamy nowoczesne i bezkonkurencyjne rozwiązania informatyczne, stosując nowatorskie technologie webowe oraz kolektory z systemem Android.

Aplikacje SoftwareStudio zgodne są z najnowszymi standardami HTML5, CSS3, można je uruchamiać na różnych urządzeniach z systemem Windows, Apple lub Android (przeglądarki Chrome, FireFox, Safarii, Opera, Edge).

System magazynowy WMS.net

jest to oprogramowanie klasy WMS (Warehouse Management System), stanowi kompleksowe rozwiązanie informatyczne (oprogramowanie, urządzenia, usługi i serwis) pozwalające na zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalizujące wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Oprogramowanie magazynowe

Nowoczesna technologia wsparta kodami kreskowymi, terminalami radiowymi (kolektory danych) lub systemem Voice Picking (polecenia głosowe) pozwala na kontrolę pracy i przepływu towarów w magazynie.

Jest to także praktyczne narzędzie komunikacji pomiędzy magazynem, a nadrzędnym systemem ERP.

Miejsca składowania

Szczególnym zadaniem realizowanym w ramach systemów WMS jest bezbłędna lokalizacja towarów w magazynie oraz kontrola przebiegu obrotu magazynowego.

Stany magazynowe

System magazynowy dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów oraz umożliwia sprawną lokalizację każdej partii towaru i każdej pojedynczej przesyłki.

Etykiety logistyczne

Operator może wygenerować etykietę i oznaczyć nią jednostki logistyczne w momencie przyjmowania towaru do magazynu.

Historia

Historię tworzą wszystkie ewidencjonowane dokumenty magazynowe oraz operacje wykonywane przez magazynierów. Możemy przeglądać historię wg kontrahentów, asortymentu czy miejsc składowania.

Magazyn Wysokiego Składowania

Program pozwala definiować w dowolny sposób strefy i miejsca składowania, w których będą przechowywane pozycje magazynowe. Przykładowo: strefa przyjęć, strefa składowania, strefa kompletacji, strefa wydań, strefa reklamacji.

Każda ze stref może mieć szczegółowo oznakowane miejsce składowania określające dokładne położenie w magazynie za pomocą współrzędnych X, Y i Z. Współrzędne kodowane są w postaci tzw adresu lokacji.

Kolektory danych i skanowanie

W ramach aplikacji dostępny jest moduł na radiowy terminal z systemem Android. Za pomocą terminala potwierdzane są dostawy oraz wydania z magazynu. Ponadto można wykorzystać je przy inwentaryzacji magazynu, weryfikacji i kontroli, szybkiej podpowiedzi co i gdzie się znajduje.

W firmach produkcyjnych posłużyć mogą do raportowania postępów prac zleceń.

Każdy ruch użytkownika jest automatycznie zapisywany w bazie danych systemu WMS, co można wykorzystać przy raportowaniu wydajności pracy i monitorowaniu pracy magazynierów.

Wizualizacja

Stany magazynowe mogą być prezentowane w rozlokowaniu przestrzeni magazynowej. Wizualizacja przestrzeni magazynowej wyświetla stany magazynowe w regałach wysokiego składowania.

Przyjęcia do magazynu

Przyjęcia mogą być realizowane jako dostawy bezpośrednie, przyjęcia z produkcji lub na podstawie awizacji, planu produkcji.

Dokumenty rejestruje się za pomocą komputera, importując z pliku lub za pomocą mobilnego kolektora.

Składowanie w magazynie

Wszystkim miejscom wyznaczonym w magazynie przyporządkowane zostają oznaczenia (miejsca adresowe) pozwalające na szybką lokalizację w ramach powierzchni magazynu wysokiego składowania.

Dodatkowo każde miejsce oznakowane jest etykietą zawierającą kod kreskowy jednoznacznie identyfikujący miejsce magazynowe w systemie.

Za pomocą terminala skanowane są z kodem kreskowym nośnika logistycznego oraz miejsce składowania, co skutkuje zapisem w bazie informacji potwierdzającej miejsce składowania

Kompletacja

Wysyłka towaru z magazynu towarów nie zawsze odbywa się na zasadzie całopaletowej. Najczęściej realizowane są wydania wg zleceń klienta na które składają się różnorodne pozycje magazynowe.

Wydanie

Transakcja wydań z magazynu na podstawie skanowania unikalnych kodów kreskowych znajdujących się na kartonach wyrobów gotowych ułatwia i przyśpiesza operacje związane z obsługą wydania. Jednoznacznie identyfikuje jaki wyrób gotowy został wydany do jakiego polecenia wydania – dokumentu Wz.

Program magazynowy on-line

Z programu można korzystać w sieci lokalnej, ale także przez Internet. Wykorzystując aplikację możemy wybranym firmom udostępnić moduł internetowy, za pomocą którego mogą sprawdzać dostępność stanów magazynowych, weryfikować dokumenty przyjęć i wydań z magazynu oraz wprowadzać awiza dostaw oraz zlecenia wysyłki (Web Ordering).

Przyjęcia do magazynu

Miejsca składowania

Wizualizacja

Mobilne kolektory Android

Terminale przenośne, z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych lub anteną RFiD, to urządzenia wspierające prace mobilnych pracowników w gospodarce magazynowej.

Terminale zapewniają optymalne metody zbierania, przetwarzania i wymiany informacji koniecznych do realizacji obsługiwanych procesów.

Kolektory Android działają OnLine, czyli wymagają dostępu przez WiFi lub LTE.

Zalety WMS.net

Nowoczesna technologia www + Android

Zgodność ze aktualnymi standardami

Stabilny i doświadczony dostawca

Integracja z systemem ERP, MRP, TMS, YMS, sklep Internetowy

Elastyczność systemu, możliwość personalizacji

Raporty Report Builder, SQL Reporting Services

Komunikacja e-mail, SMS

Wybór metod licencjonowania

SoftwareStudio Sp. z o.o.

ul. Innowatorów 8, 62-070 Dąbrowa k. Poznania

mail: kontakt@softwarestudio.com.pl

telefon: +48 533 322 626

https://demo.softwarestudio.com.pl/#MAGAZYN

Credits:

SoftwareStudio 2019