Gebelik ve Annelik Hafta hafta, ay ay gebelik rehberiniz, Bebek ve annelere özel kadın sitesi.

Gebelik ve Annelik için Her Şey gebelik ve annelik.com' da

Anne olmak her kadının içgüdüsel ve karşı konulmaz isteğidir ancak gebe kalmak otomatik olarak her şeyi bildiğiniz anlamına gelmez; aynı zamanda öğrenci ve öğretmen olmak istersiniz, çünkü her yeni günde yeni bir şeyle karşı karşıya kalınır. Hamilelik dönemi ve doğum sizi yeni bir hayata geçiren köprüdür, bu dönemde gebelik ve annelik.com bir başucu rehberiniz olarak yanınızda yer alacaktır.

Hafta Hafta Gebelik Takibi

Hamileliğin her haftası yeni gelişmelere gebedir. Hafta hafta gebelik; hamilelik boyunca vücudunuzdaki ve bebeğinizdeki gelişmeleri takip etmenizde en önemli kaynağınız olacaktır. Anne adayı iseniz, her şeye hazırlıklı olmanız için gebelikveannelik.com adresinde yer alan bilgilerden değişimlerinizin nedenlerini öğrenip, hamileliğinizi keyifle takip edebilirsiniz.

Gebelik Süreci ve Erken Doğum

Gebelik dönemi normal olarak 40 hafta yani 280 gün sürer. Anne karnındaki bir bebeğin 37. haftasını doldurmadan doğması halinde bebek prematüre olarak kabul edilir. Bir bebeğin erken (prematüre) doğumu ebeveynlerin yeni insanlar, yeni teknolojiler ve yeni davranış biçimleri ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Bu stres yaratan yenilikler şüphesiz ki anne ve babalar için kolay olmayabilir, ancak bu süreçte herkes ve her şey bebeğin iyi olması için çalışır.

Planlı Gebelikler için Çin Takvimi

Geleneksel Çin takvimi bebek cinsiyeti belirlemede çok yaygın ve bilinen bir uygulamadır. Planlı bir gebelik dönemi kurgulamak istiyorsanız, Çin takviminden bebeğinizin cinsiyetini de belirlemeniz mümkündür ve ayrıca sürpriz bir hamilelikte cinsiyet tahminine yardımcı olabilir. Çin takviminde öncelikle yaş hesaplaması yapmanız gerekiyor. Yaşınızı hesapladıktan sonra da cinsel ilişki tarihi ve yaş tablonuza bakarak gebelik ve annelik.com içeriğinde yer alan Çin takvimi ile doğacak bebeğinizin cinsiyetini önceden öğrenebilirsiniz.

Bebeğinizin Burcu Ne Olacak?

Bebeğinizin doğum tarihini planladığınızda artık onun burç özelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Gebelik ve doğum planlı olsa da her zaman sürprizler olabilir ve çoğu zaman bir günün hatta 1 saatin bile bebeğin burcunun değişmesine sebep olabilir. Bebeğinizin burcu ve yükselen burcu hakkında öğrendiklerinizin gelişim sürecinde eşleşmesi sizi şaşırtabilir.

Doğum Hikâyenizi Yazın

Her doğum hikâyesi çok özeldir ve aylar süren gebelik süreci sonunda anne olmak; benzersiz bir deneyimdir. Gebeliğin sıkıntılarının sona erdiği anneliğin ilk günlerinde doğumun getirdiği problemler, ağrıların yanında psikolojik olarak bebeğinize alışmanın zorluklarını yaşayabilirsiniz. Duygularınızı, heyecanlarınızı doğum hikâyelerinizi gebelikveannelik.com portalında içtenlikle paylaşabileceğiniz özel bir bölüm yer alıyor.

Anne Olmak...

Bir anne olmak, sizi eğlenceli, sevgi dolu, yetkili ve yenilmez hissettirir. Vücudunuzdan başka bir insanı itmişsinizdir ve çok hızlı gelişen her şey için hazırlıksızsınızdır. Deneyimin yeniliğinden ötürü heyecan verici, ancak aynı zamanda büyük belirsizliklerin yaşandığı bir zamandır. Birini o kadar çok sevmenin mümkün olduğunu fark ettiğiniz ilk şey budur. Bir anne olmak, sevginin parametrelerini kalbinizden bir kısmını açarak, var olduğunu bilmediğiniz şekilde genişletir. Bu aşk, ebeveynleriniz ya da eşinizdeki gibi bir sevgiden tamamen farklıdır.

Bir anne olmak, yetersizlik duyguları ile birlikte gelebilir, çünkü bir öğrenme eğrisi söz konusudur. Annelik haline geçiş hakkında gerçekçi olmak önemlidir, bu konuda gerçekçi iseniz, o zor süreçten geçilmesi daha kolaydır. Aniden bebeğinize bakmak, ağlamak, önceki özgürlüklerini kaybetmek, yardım ihtiyacı ve diğer ayarlamaları yapmak için bütün gece uyanık kalmak gibi deneyimler yaşarsınız. Hayatınız tamamen farklıdır ve o kadar yorgun olduğunuzda dahi her şeyi nasıl adapte edeceğinizi öğreneceksiniz.

Fark etmeniz gereken önemli şey, yalnız olmadığınızdır. Bütün anneler aynı işlemi tecrübe eder ve bunu yaşar. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz, annelikte hata yapmakta sorun olmadığını anlamalısınız. Anneler hata yapar...

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.