Loading

SALZBURG A BERCHTESGADENSKO SALZBURG A JEHO PAMÁTKY, ZELENOSMARAGDOVÉ JEZERO KÖNIGSEE I LÉČIVÁ SÍLA PANENSKÉ PŘÍRODY BERCHTESGADENSKÉHO KRAJE ČINÍ TUTO OBLAST MAGNETEM PRO CESTOVATELE.

1.DEN

V brzkých ranních hodinách vyrazíme do Salzburgu. Prohlídku centra Solnohradska začneme u zámku Mirabell, jehož zahrady jsou plné soch, plastik a květinových motivů.

Poté přejdeme k rodnému domu W.A.Mozarta, který skrývá jedno z nejnavštěvovanějších muzeí v Rakousku. Tady se slavný skladatel narodil a velkou část života i prožil. Ve zrekonstruovaném měšťanském domě najdeme významné exponáty z jeho života, k nejslavnějším patří Mozartovy dětské housle či klavichord.

rodný dům w. mozarta

Následně se přesuneme k lanovce, která nás vyveze k dominantě historického centra - pevnosti Hohensalzburg, odkud je krásný výhled nejen na celé město, ale i na okolní hory.

pevnost hohensalzburg

Odpolední program pro děti a studenty završíme návštěvou HAUS DER NATUR - Domu přírody, muzea se 40 akvárii – jedny z nejkrásnějších v Evropě. Poté osobní volno a odjezd na ubytování na předměstí Salzburgu.

2.den

Po snídani se vydáme k solnému dolu v Berchtesgadenu. Tam na nás čeká jízda po dřevěné skluzavce, projížďka po podzemním solném jezeře a přednáška o vzniku soli a její těžbě před 500 lety a dnes.

solný důl v berchtesgadenu

Po prohlídce vyjedeme k Hitlerovu "Orlímu hnízdu", které se nachází na vrcholu hory Kehlstein ve výšce 1 837 m. n. m.. Dostaneme se sem autobusy po 6 km dlouhé vysokohorské silnici s 5 tunely. Z terasy se nám otevře výhled na alpské velikány a za jasného počasí dohlédneme na celé blízké jezero Königsee.

kehlsteinhaus

Toto jezero ledovcového původu se značně podobá norským fjordům. Svojí hloubkou 195 m je jedno z nejhlubších jezer Německa a my se projdeme po jeho břehu až k “Malířské vyhlídce” nebo se můžeme projet motorovým člunem. Odjezd do ČR.