Katlanır Çatı Merdivenleri çatı merdivenleri nerelerde kullanılır?

Aytürk Mimarlık

Adres : Ahmetyesevi Mahallesi Çamlık Caddesi Sema Sokak No: 9 SULTANBEYLİ / İSTANBUL

Telefon 1: 0216 398 27 48

Telefon 2: 0216 498 89 81

GSM1: 0533 466 23 90

GSM2: 0535 356 37 25

Çatı merdivenleri, çatı katına, tavan arasına veya direkt olarak çatıya çıkış amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin son zamanlarda çok fazla popüler olmasının nedenleri arasında, birçok yeni mimari dekorasyonda tercih edilmeleri olmuştur. Özellikle kolay kullanımları ve estetik görünümleri ile mimaride bir bütünlük oluşturabilecek bu merdivenler, evler veya iş yerlerinde veya birçok farklı mekanda kullanılabilmektedir. Bu tür çatı merdivenleri, farklı renklerde, modellerde, farklı malzemelerden hatta farklı markalarda üretilebilir. Bunun için profesyonel üretim gerçekleştiren firmalarla iletişim kurulması yeterli olacaktır. Günümüzde birkaç marka adıyla bütünleşmiş model mevcuttur. Bunlar arasında fakro çatı merdivenleri, roto çatı merdivenleri veya ismini malzemesinden alan ahşap çatı merdivenleri yer almaktadır.

Fakro Çatı Merdivenleri: Bu isme sahip olan çatı merdiveni, kolay ve güvenli bir erişim sunar. Montajının ardından basit bir şekilde katlanarak tavana kaldırılabilen bu çatı merdiveni, yerden de tasarruf sağlamaktadır. LWK çatı katı merdiveni çamdan imal edilmektedir. Bu çatı merdivenleri üç ya da dört kat açılabilmektedir. Şık bir biçimde hazırlanan kapağı sayesinde dekoratif bir görünüm sağlayabilir. Dayanıklı ve işlevsel olan bu merdivenler, çatı katına ulaşımı sağlamaktadır.

Bu merdivenlerin özellikleri arasında; hızlı sabitleme sistemi sayesinde iki kişi tarafından kolayca kurulabilen ve yüksekliği ayarlanabilen bir merdiven olması yer alır. 3,6 cm kalınlığında bej bir yalıtılmış kapı bulunmaktadır. Basamaklar kesinlikle kaygan değildir ve güvenli geçişi sağlar. Merdiven basamaklarının dış yüzeylerinde çıkıntı yoktur. Herhangi bir ön yükleme istemez.

Roto Çatı Merdivenleri: Son zamanların modern mimarisinde sıkça tercih edilen çatı merdivenleridir. İstenen kasa ölçüsünde üretilebilen roto çatı merdivenleri, farklı kasa ölçülerinde ve farklı modellerde yapılabilir. Korkuluklar merdivenin en üst tarafına yerleştirilmiştir. Açma çubuğu, kolay montajlı beyaz kenarları bulunmaktadır. Ayrıca merdiven ayaklarında da koruma plastikleri bulunmakta ve güvenli bir montaj ve kullanım sağlamaktadır. Bu çatı merdiveninde 6 adet mesafe ayarlama vidalı montaj kiti bulunmaktadır.

Ahşap Çatı Merdivenleri: Bu tür çatı merdivenleri, çatı katına kolay ve güvenli bir erişim sağlamaktadır. Montajının bitmesinin ardından kaldırılarak tavana kaldırılabilen bu tür merdivenler, yerden tasarruf sağlamakta ve ahşap görüntüsü ile dekorasyona bütünlük katmaktadır. Katlanabilen bu merdivenler, şık bir şekilde hazırlanmıştır ve cila gerektirmez. Ahşap merdivenler, aynı zamanda dayanıklı olabilmektedir.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.