SEO İlk Sayfa Seo,Garantili İlk Sayfa SEO en iyi seo firması, güvenilir seo firmaları, ilk sıra seo, kalıcı seo yöntemleri, domain yaşının seo'ya etkisi,garantili seo, kurumsal seo, seo, seo fiyatları

Doğru SEO ile Hedef Kitleye Ulaşmak

Web sitenize ziyaretçi ve müşteri çekmek isteyen herkes bu reklam çalışmalarını yaptırıyor, peki ne kadar doğru çalışmalar yapıyorsunuz ? Günümüzde müşteri çevresini genişletmek isteyen işletmeler & web siteler internet reklamlarını kullanıyor.

Farklı internet sitelerine görsel reklam vermek, arama motorlarının reklam servislerini kullanmak web sitenizin trafiğine ne kadar etki ediyor ? Hiç şüphesiz bu çalışmaların faydasını göreceksiniz. Fakat kalıcılığı olmayan bu çalışmalar sizi ne kadar ileriye götürebilir ?

SEM ile arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istiyorsanız; reklam ve SEM uzmanı için bütçe ayırmalısnız. Bu sizin için 2 farklı gider olacaktır.

Eğer sezonsal bir hizmetiniz veya ürününüz varsa SEM gibi reklam türlerini kullanabilirsiniz. Bu size o sezon için müşteri ve ziyaretçi çekmeye yarayacaktır. Fakat diğer sezon müşterilerinize ulaşmak için aynı reklam türünü kullanmak zorunda kalacaksınız. Kalıcılığı olmayan ve işletmeniz için sürekli gider konumunda olan reklam türüdür.

Ziyaretçi sayısı fazla olan ve işletmenizin verdiği hizmete ilgi duyabilecek web sitelerine görsel reklam(banner) verebilirsiniz. Fakat reklam verdiğiniz sürece web sitenize ziyaretçi sağlayabilirsiniz. Ve sadece reklam verdiğiniz sitelerde ki kullanıcılar tarafından görülebilir. Kısıtlı ziyaretçi dönüşü olan bu reklam türü, işletmeler için büyük maddi gidere yol açabiliyor. Eğer doğru analiz edilmediyse geri dönüşü minumum olan reklam çalışması olabilir.

İşletmeler için doğal, kalıcı ve maddi gideri en uygun reklam türü SEO’dur. SEM gibi; hem reklam bütçesi hem de SEM uzmanı için bütçe ayırmak zorunda değilsiniz. SEO kitapları ile kendiniz öğrenebilir veya bir SEO uzmanı ile anlaşarak en iyi seo firması web siteniz için çalışmalara başlayabilirsiniz. Burada önemli olan doğru seo çalışması yaptırmak.

Örnek bir site için seo çalışması planlayacak olursak; örneğin fotoğraf makinesi ürünleri satışı yaptığınız bir web siteniz var.’ fotoğraf makinesi’ kelimesinin aylık ortalama aranma hacmi 18.100 Google aranma sonucunda çıkan 1.100.000 sayfa var.

Sizin web sitenizin henüz yeni olduğunu düşünürsek ’fotoğraf makinesi’ kelimesinde hemen ilk sayfada çıkmanız süre alabilir. Fakat ürünlerinizden olan ‘nikon fotoğraf makinesi’ kelimesinde daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Öncelikli olarak nikon fotoğraf makinesi kelimesine çalışma yaparak hem kategorinize hem de o kategoride ki ürünleriniz için SEO çalışması yaptırmış olursunuz.

Seo'ya Domain Yaşının Etkileri Nelerdir

Evet arkadaşlar bu yazımızda Domain Yaşının SEO'ya Etkisi veya Domain Uzantılarının SEO'ya Etkisi üzerinde duracağız. Seo’da önemli kriterlerden bir tanesi durumunda olan domain’in uzunluğu, domainde anahtar kelimenin geçmesi, domain uzantısı (com,net,org) ve tescil süresi seo için önem arz etmektedir. Bu yazımızda seo’da domain yaşının ne olduğunu, ne işe yaradığını ve seo’ya etkilerini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Alan adları tescil edilirken, tescil süresi belirlenerek bu işlem yapılır. Minumum tescil süresi her domain için 1 yıldır. Bu nedenden dolayı tescil edilen domainler en az 1 yıl tescil edilir ve istenildiği durumlarda daha uzun yıllar tescil edilebilmektedir.

Yeni domain’ler yayın hayatına girdiğinde arama motorları tarafından bir takım değerlendirmelere tabii tutulurlar. Bu değerlendirmede sitenin kod yapısı, içeriğinin kalitesi, içeriklerin özgünlük durumları, sayfa içi link çıkışları ve benzeri bir çok değerlendirmeden geçerler. Google “güvenilirlik” faktörüne göre işleri yürütmektedir. Kendini kanıtlayamamış, ne olduğu belli olmayan web siteleri iyi bir konuma gelemez. Bu nedenden dolayı yeni web siteleri, ilk aşamalarda iyi bir sıralama, değer elde edemezler.

Yeni sitelerin değer, sıralama ve hit gibi önemli faktörleri alabilmesi için, yeni sitenin düzenli, doğal bir şekilde özgün makaleler yayınlaması ve bunu arama motorlarına indexletmesi gerekmektedir. İş bununla sınırlıda değildir, yeni web siteleri hızlı backlinkler alamazlar.

Aykırı durumlarda filtre cezasını çok kısa zamanda çarptırılabilirler. Yeni domain’lerde yapılacak çalışmalar genel olarak özgün makale tanıtımları, sosyal medya paylaşımları şeklinde gerçekleşmelidir. Zaman geçtikçe bu çalışmalar sonucunda domain’in “seo trustrank” değeri artacak ve Google güvenilirliği yükselecektir. Yeni domain’lerde backlinkler 3 ay sonunda yavaş yavaş ve zamana yayılarak alınmalıdır.

Google, domain yaşı oturmuş, kendini kanıtlamış web sitelerine önem vermektedir. Yeni ne olduğu belli olmayan web siteler yerine, yıllardır sıralamada olan, özgün paylaşımlar sunan, belirli bir kutlanıcı kitlesi olan, kaliteli Backlinkler ile önerilen web sitelerine büyük önem vermiştir. Seo trustrank gibi bir kriter seo’da işleri şimdilik yoluna sokmuş gibi duruyor.

Yeni domain’ler yayın hayatına girdiğinde seo trustrank değerini sorgulattığınızda her hangi bir değeri olmadığı görülür. Buda gayet doğaldır. Seo trustrank değeri yüksek olan web siteleri Google gözünde daha güvenilir ve otoriter’dir. Bu nedenden dolayı eski domainler seo trustrank değerine mutlaka sahiptirler. Buda yeni domain’lerden çok daha fazla iyimser göründüğüne bir işarettir.

Tescil Sürenizi Uzatın

Domain tescil ederken veya hazırda tescil edilmiş domainleriniz var ise, bu domainler ile ileriye yönelik hayalleriniz var ise, domain süresini şimdiden uzatın. Domain’iniz 2 yıllık ise, 3 yıl daha uzatabilir ve arama motorlarına “benim sitem kalıcıdır” mesajı verebilirsiniz. Buda günübirlik bir site olmayacağına ve internet ortamında çalışmalar yapmak istediğinize bir işarettir.

Yeni domain kayıt işleminde ise 1 yıllık domain tescil edeceğinizde 3 yıllık tescil ile işe başlayabilirsiniz. Buda sizi rakiplerinizin 1 adım önünde olmanızı sağlayacaktır.

Seo Paketleri İle Kurumsal Seo İlişkisi

Seo paketleri kurumsal firmalar için gün geçtikçe önemli bir hale gelen bir iştir. Seo paketleri birçok kurumsal seo danışmanlığı hizmeti sunan kurumlar tarafından müşterilerine sunulan bir paket sistemidir. Bu paketlerdeki çalışmalar sayesinde web site anahtar kelimelerde yükselişler gösterebiliyor. Paket’in özelliklerinde bulunan anahtar kelime sayısı, yapılacak olan çalışma teknikleri doğrultusunda seo çalışmaları yapılmaktadır.

Seo paketlerinde olmazsa olmazların başında gelen makale tanıtımları sitenin daha özgün, dinamik ve güncel görünmesini sağlamaktadır. Bu sayede arama motorları bu sitede yeni bir haber, duyuru var gibi algılama yapar ve site arama motorları tarafından değer görür.

Makale tanıtımları en az riskli kalıcı backlink elde etme yöntemlerinden bir tanesi olduğundan, en etkili sonuç olarak seo’da sizlere geri dönüş sağlanır. Makale tanıtımlarında en önemli konu ise hiç şüphesiz tanıtımları için yazılacak olan makalelerin özgünlük durumlarıdır. Özgün makaleler makale tanıtımları için büyük önemler arz etmekte ve sitenin kalıcı, istenilen bir backlink türünü elde etmesi anlamına geliyor.

Kurumsal seo ile seo paketlerinin birbiriyle ilişkisini incelediğimizde ise karşımıza yine “doğal bir seo” uygulaması sonucu çıkıyor. Kurumsal seo’da önemli bir konu var ise oda çalışmanın kurumsal çizgiye zarar vermeyecek, rakiplerden daha verimli bir çalışma yapılmasıdır.

Bu nedenle alınacak olan seo paketleri kurumsal firmanın çizgisine uyan seo paketleri olmalı buda paketin kurumsal seo paketi olarak lanse edilmesini sağlayacaktır. Kurumsal seo paketlerini incelediğimizde bu paketler genel olarak; özgün makale tanıtımları, sosyal medya çalışmaları, linkwheel teknikleri, wikipedia tanıtımları, forum tanıtımları gibi arama motorları tarafından tasvip edilen çalışmalar olmalıdır.

Bu tarz çalışmalar kurumsal firmalar tarafından genel olarak tercih edilirler. Bir diğer önemli husus ise black hat ilk sayfa seo tekniklerinden uzak durulmasıdır. Bu tarz teknikler ilk başlarda fayda sağlıyor gibi görünse de belirli bir zaman sonra siteyi ciddi sıralama düşüşleri, hatta filtre cezalarına bile maruz bırakabilir.

Sizde seo paketleri hizmetinden yararlanmak veya ilk aşamada paketleri, özelliklerini daha detaylı bir şekilde incelemek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Seo ilk sayfa paketlerimizde bulunan çalışmalar; tamamen doğal ve Google’da yükselme garantili paketlerdir. İş teslimi ise 1 hafta içerisinde sizlere teslim edilir ve raporlar sizlere mail yolu ile sunulur.

Popüler Seo Uygulamalarından Uzak Durun

Google algoritmasında yapılan birçok güncelleme ile son günlerde insanların aklında nasıl bir seo stratejisi izlemeliyiz sorusu gelmekte. Biz seocuk ekibi olarak google’ın verdiği bilgilerin doğru okunduğunda çok kaliteli seo tekniklerinin çıkacağını düşünmekteyiz. Bu yüzden çeşitli platformlarda açıklama yapan google mühendislerini takip etmekte ve onlardan alınan bilgiler eşliğinde yeni seo teknikleri geliştirmekteyiz.

Buradaki iki noktanında çok önemli olduğunu düşünüyorum. Her fırsatta google mühendisleri tarafından yapılan açıklamalarda google’ın artık algoritmasının dışında sıralamayı etkileyen bir manuel işlemler biriminin olduğunu söylüyorlar bize. Yani bilgisayarları başlarında siteleri inceleyen bir yada birden fazla ekipten oluşan insanlar internet sitelerini inceliyor manuel olarak sıralamaya müdahale ediyor.

Diğer önemli nokta ise popüler seo yöntemlerinden kaçınılması. Buda bize hayal gücümüzü geliştirerek farklı seo yöntemleri geliştirmemiz gerektiğini ima ediyor aslında. Tanıtım yazıları, footer linkler ve organik hit gibi popüler uygulamalar bir süre sonra google tarafından yakalanacak ve cezalandırılacaktır.

Kaynak: http://seoilksayfaseo.blogspot.com.tr/

Destekleyenler: https://tr.surveymonkey.com/r/3L56X9T

Dost Linkler: https://gitlab.com/seoilksayfaseo/ilk-sayfa-garantili-seo-hizmeti/issues/1

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.