Loading

CÍSAŘSKÁ VÍDEŇ NAVŠTÍVÍME KLENOT MĚST – VÍDEŇ. V OBOU DNECH NÁS ČEKÁ NAHLÉDNUTÍ DO DOB RAKOUSKÉ MONARCHIE. SOUČASNĚ SE VŠAK NEOPOMENEME ZASTAVIT U LÁKADEL DNEŠNÍ DOBY.

1.DEN

Prohlídku Vídně zahájíme na náměstí Marie Terezie. Projdeme nádvořími Hofburgu, kde přes 600 let sídlila habsburská dynastie. Prohlédneme si Císařské apartmány, které nabízí autentický vhled do dvorské tradice a denního života Habsburků, Sisi Museum věnované této zajímavé ženě i rozsáhlou sbírku každodenních předmětů v Silberkammer.

Kolem podzemní hrobky Habsburků se dostaneme až na Štěpánské náměstí s gotickým chrámem sv. Štěpána a obchodním domem Haas Haus. Tady můžete ochutnat slavný Sachrův dort.

Sachertorte

Luxusními vídeňskými ulicemi se dostaneme na Ringstrasse, kde uvidíme vídeňskou radnici, rakouský parlament či Burgtheater. Poté dojezd na ubytování na okraji Vídně.

vídeňská radnice

2.DEN

Po snídani nás čeká návštěva areálu zámku Schönbrunn. Uvidíme nejen zámecký park s Neptunovou kašnou a Gloriettem, ale prohlédneme si i zámecké interiéry.

palmenhaus

Odpoledne přejedeme k expresionistickému Hundertwasserově domu a dále do Prateru - zábavního a přírodního parku. Ve volném čase vyzkoušíte atrakce včetně Obřího kola - Riesenrad, jedné z dominant Vídně.

Hundertwasserhaus

Zastavíme se i na Dunajském ostrově s vyhlídkovou věží Donauturm (252 m), z níž je krásný panoramatický výhled na město a Vídeňský les. Poté odjezd zpět do ČR, návrat domů v pozdních nočních hodinách.

Created By
Ján Husár
Appreciate