Google ilk sayfada çıkmak google seo yapmak Google ilk sayfada çıkmak için seo yapmak gerekir

GOOGLE İLK SAYFA SEO TEKNİKLERİ

GOOGLE İLK SAYFA SEO

Google veya diğer arama motorlarında birinci sayfada çıkmak hemen hemen herkesin hayal ettiği bir zirvedir. Google birinci sayfada çıkmak için mutlaka yapılması gereken işlemler ve uyulması şart olan kurallar vardır. Bunlar 4 kısma ayrılır.

Proje Aşamasında Seo

Site içi seo

Site dışı seo

Bütünsellik (Kişisel Bütünlük) Aşağıda detaylı olarak anlatacağım. Önemle okumanızı tavsiye ediyorum.

Şimdiye kadar en çok bilinen yöntemler aslında site içi ve site dışı seo idi. Fakat son zamanlarda yeni kavram oluştu. Bu yeni kavram ise site içi ve site dışı seo dan oluşan üçüncü ve asıl amacı teşkil eden Seo da bütünsellik kavramıdır.

PROJE AŞAMASINDA SEO

Öncelikle belirtmeliyim ki proje aşamasında seo kavramı adını ben verdim. Proje aşamasında veya öncesinde seo nedir? açıklayalım. Mesela diyelim ki uçak bileti satış sitesi açacaksınız. Projemizin adı uçak bileti sitesidir. İşte seo bu noktadan itibaren başlar. Eğer uçak bileti satışı yapacaksak ve google birinci sayfada çıkmak istiyorsak. Satın alacağımız alan adı ile projemizin adının aynı olması çok büyük bir avantaj olacaktır.

Öncelikle google adwords yardımı ile uçak bileti ve alt kelimeler olan uçak bileti sorgulama, ucuz uçak bileti ve diğer kelimelerin aranma hacimlerini öğrenmemiz gerekir. Bu kelimelerden en çok aranan kelime eğer uçak bileti kelimesi ise içinde uçak bileti kelimesi geçen bir domain almamız en mantıklısı olacaktır. Yani seo açısından rekabet edeceğimiz kelime veya kelimelerin alan adında geçmesi gelecekte bu kelimede daha hızlı bir şekilde yükselmemizi sağlayacaktır.

PROJE AŞAMASINDA SEO İÇİN GEREKENLER

1- Proje ve anahtar kelimeleri içeren bir domain alınması

2- Domaini en az 3 ile 5 yıllık satın alınması

3- Projede kullanılacak altyapının önceden kontrol edilmesi ve seoya uygun olması (tema, script gibi)

4- Sunucu kesintilerinin yaşanmadığı bir hosting veya sunucu seçilmesi

5- Site kurulumu ile beraber ssl sertifikası alınması

Yukarıda saydığımız kriterler iyi bir başlangıç için çok önemlidir. Bu kriterlerle yola çıkılması zirveye varmanızı hem kolaylaştıracak hemde hızlandıracaktır.

Site içi ve site dışı seo ya çok kısa değinerek asıl maksat olan bütünsellik kavramını uzun uzun anlatacağım. Bütünsellik kavramını anlayan biri seo da çok iyi bir yer edinebilir diye düşünüyorum.

BİRİNCİ SAYFADA ÇIKMAK İÇİN SİTE İÇİ SEO AYARLARI

Site içi seo en başta gelen seo kriteridir. Bir nevi bir binanın temeli gibidir ki eğer temel sağlam olmazsa bina sağlam olamayacak ve hali ile bir süre sonra bina yıkılacaktır. Web de site içi seo ayarları hakkında yüzlerce konu mevcut. Bu nedenle tek tek üzerinde durmayacağım. Yinede site içi seo hakkında bilgi almak isteyenler için bu bağlantıyı paylaşıyorum http://seodersleri.xyz/site-ici-seo-on-page-seo/ . Dilerseniz seohaci.com sitesinden e kitabını indirerek http://www.seohocasi.com/seo-2015-kitabi/ site içi seo nasıl yapılır makalesini uygulayarak detaylı bir bilgi elde edebilirsiniz.

BİRİNCİ SAYFADA ÇIKMAK İÇİN SİTE DIŞI SEO AYARLARI

Google ve diğer arama motorlarında birinci sayfada çıkmak için site içi seo yaptıktan sonra site dışı seo da yapmak gerekmektedir. Site dışı seo hakkında teknik bilgiler çokça verildiği için bu konuyu es geçeceğim. Fakat site dışı seo tekniklerini öğrenmek isteyenler bu adresten http://www.seohocasi.com/site-disi-seo-kitabi/ site dışı seo kitabını indirip okuyabilirler.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.