Loading

MNICHOV a dachau ZAVÍTEJTE DO HLAVNÍHO MĚSTA BAVORSKA – MNICHOVA A UPROSTŘED HISTORICKÉHO CENTRA A JEHO PAMÁTEK ZAPOMEŇTE NA MODERNÍ RUCH TŘETÍHO NEJVĚTŠÍHO NĚMECKÉHO VELKOMĚSTA. Současně si připomeňte na místě bývalého koncentračního tábora hrůzy 2. světové války.

1.DEN

Návštěvu bavorské metropole zaměříme nejen na její historické krásy a divy současnosti, ale připomeneme si i smutnou historii 2. světové války.

Návštěvu města zahájíme v Olympijském parku, kde se v roce 1972 konaly XX.letní olympijské hry. V rozsáhlém parku kromě olympijského stadionu, sportovních hal a jiných zařízení stojí Olympijská věž s výškou 290 m a ta nás pozve na vyhlídkovou plošinu a do otáčivé restaurace.

Poté přejedeme k hlavní budově Deutsches Museum, která stojí na ostrově Museumsinsel na řece Isar. Toto muzeum patří k největším muzeím vědy a techniky na světě a vy si můžete prohlédnout spoustu předmětů z asi 50 oblastí věd a techniky.

Na závěr dne navštívíme tradiční centrum města, kterým je náměstí Marienplatz s Rybí kašnou a barokním mariánským sloupem. Stojí zde bohatě zdobená novogotická Nová radnice se zvonkohrou. Nedaleko náměstí najdeme symbol Mnichova – jeden z největších halových chrámů v Německu dóm P. Marie, tržnici Viktualienmarkt a podíváme se i ke komplexu wittlsbašské rezidence, v jehož areálu je divadlo a mnoho muzejních sbírek. Osobní volno a přejezd na ubytování.

2.den

Po snídani se vydáme do asi 17 km vzdáleného města Dachau. Nepříliš velké město se zbytkem zámku a farním kostelem neblaze proslulo v historii Německa, neboť v bažinách na okraji města vznikl v r. 1933 jeden z prvních koncentračních táborů. Prošlo tudy přes 200 000 osob různých národností a my si tu můžeme prohlédnout památník s malým muzeem, kterým nás provede místní průvodce. Památník i muzeum připomíná nedávnou, ale stále živou historii.

Poté nás čeká přejezd do areálu firmy BMW. Nedaleko Olympijského parku se tyčí budova koncernu BMW, která je jednou z nejvyšších mnichovských staveb – 99 m. Pavilon muzea připomíná uzávěr benzínové nádrže a zde si prohlédneme zajímavé muzeum aut a motocyklů. Toto muzeum provází celou historií vývoje automobilů BMW, uvidíme tedy jak veterány, tak současné modely. Poté nahlédneme do expozice BMW Welt, kde jsou vystaveny různé modely současné výroby této značky automobilů.

Po prohlídce odjezd zpět do ČR.

Created By
Ján Husár
Appreciate