Seo Seo çalışması

Seo

Seo kelimesinin arama motoru optimizasyonu olarak ülkemizde çok yaygın olarak bilinmese de arama motorlarına yönelik yapılmakta olan bir takım kuralları olan çalışmaların sistematik yapılmasına denilmektedir. Sistematik anlamı denilmesinin nedeni yapılan seo olması için web sitesine, web sitesi içinde yapılan ayarlara ve anahtar kelime belirlenmesinde aynı zamanda belirlenen kelime üzerinden diğer sitelerden link alınarak yükselmeyi sağlayacak şekilde yapılmasına dayanmaktadır.

Seo önce site içi ile başlar. Çünkü sahip olunan web sitesinin girilen içerik üzerinden her içeriğin ve ana sayfanın meta tag dediğimiz ayarının yapılması gerekir. Öncelikle ama özellikle Google aram motorunun olmazsa olmazlar arasında saydığı kurallardan biri olan özgün içerikler şeklinde olmasıdır. Çünkü kullanıcıyı önemseyen algoritma üzerine kurulan sistemde arama yapan kişiye olmayanı sunmak için algoritma arama çekirdeği bu şekilde işlenmekte ve kopya içerikleri dahil etmemektedir. İlk sayfalara çıkmanız olmamaktadır. Aynı şekilde bu tür içerikleri spam içerik olarak kabul ettiği için son Penguen güncellemesi ile anında ceza verilmektedir.

seo

Bir diğer dikkat edilmesi gereken şey ise meta tagların girilen şekilde oluşturulması ve içerik ile alakalı olması gerekir. Çünkü bu meta tag arama motorları robotlarının anlayacağı kod yapılarıdır. Diğer bir husus ise site dışı backlink adı verilen başka sitelerin size link vermesi ile olmaktadır. Alınan linkler ne kadar kaliteli siteler üzerinden olursa yükselmeniz aynı şekilde hızlı olmaktadır. Çünkü backlink diğer sitenin size referans olmasıdır. Referans olunan ne kadar kaliteli olursa arama motorları bunu fark edeceği için sizin sıralamanızı ona göre yüksek tutacaktır.

Seo Çalışması

Seo yapılmasının yani çalışması son zamanlarda ilk zamana göre daha zor olmaya başlamıştır. çünkü rekabetin artmasına bağlı olarak herkes bu çalışmayı yaptırmak istediği için bir zamandan sonra rekabet hızla artmaya başlamıştır.

seo çalışması

Seo çalışması zor olmasının bir diğer nedeni ise internet kullanımı çok yaygın olarak mobil cihazlardan çok kullanılması ile herkes aradığını sokak veya cadde gezerek değil direk arama motorları üzerinden bulmaktadır. Bu durum zaman açısından ve kişilerin çeşitlilik açısından daha fazla siteye ulaşarak bilgi almasına adına tercih sebebinin fazla olmasının nedenlerinden biridir. Çünkü bir kaç tıklama ile kişi aradığını çok rahatlıkla bulabilmektedir. Bunda Google gibi sitelerin daha iyi duruma getirmek için sürekli yenilik yaptığı arama sonuç güncellemeleri ile daha iyi sonuçları getirmesinin etkisi oldukça fazladır.

Seo çalışması yapılırken kesinlikle arama motorlarını kandırma yönelik ve bir an önce ilk sıralara çıkmak için yapılan bir çalışma olmaması gereklidir. Çünkü sizinle aynı işi yapan bir çok web sitesi olduğu için onlardan biraz daha önde olmak için zamana ihtiyacınız olmaktadır. Özellikle sizden çok önce seo yapmaya başlamış siteleri yakalamak için kaliteli ve uzman tarafından çalışma yapılması gereklidir.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.