Loading

MNICHOV ZAVÍTEJTE DO HLAVNÍHO MĚSTA BAVORSKA – MNICHOVA A UPROSTŘED HISTORICKÉHO CENTRA A JEHO PAMÁTEK ZAPOMEŇTE NA MODERNÍ RUCH TŘETÍHO NEJVĚTŠÍHO NĚMECKÉHO VELKOMĚSTA.

1.DEN

Z původní osady mnichů vzniklo postupem času moderní město s bohatou historií. Středisko Bavorska je jedním z nejdůležitějších hospodářských a kulturních center Německa i Evropy.

Středem historického centra je Marienplatz s novorenesanční Novou radnicí a dómem sv. P.Marie – jedním z největších chrámů v Německu, jehož věže měří 99 m. Dále Rezidenční palác, sídlo rodu Wittelsbachů, a krásná Vítězná brána připomínající účast v bojích proti Napoleonovi. Každoročně se zde koná největší pivní festival na světě – Oktoberfest, my si jeho atmosféru budeme moci představit v pivnici Hofbräuhaus, kam se vejde až 2000 hostů.

V roce 1972 se zde konaly XX.letní olympijské hry. V parku Oberwiesenfeld byl vybudován rozsáhlý Olympijský park, kde kromě olympijského stadionu, sportovních hal a jiných zařízení stojí Olympijská věž s výškou 290m, která nás pozve na vyhlídkovou plošinu a do otáčivé restaurace.

Nedaleko Olympijského parku se tyčí budova koncernu BMW, která je jednou z nejvyšších mnichovských staveb – 99 m. Pavilon muzea připomíná uzávěr benzínové nádrže a zde si prohlédneme zajímavé muzeum aut a motocyklů. Toto muzeum provází celou historií vývoje automobilů BMW, uvidíme tedy jak veterány, tak současné modely.

Created By
Ján Husár
Appreciate