Loading

macchiva sportina POJĎME SE PODÍVAT na ZÁVODNÍ OKRUH V MONZE, VÝROBNÍ ZÁVODY A MUZEA AUTOMOBILŮ FERRARI, MASERATI, LAMBORGHINI ČI MOTOREK DUCATI. CHUŤ ITÁLIE ZAVRŠÍME V UNIVERZITĚ VÝROBY ZMRZLINY CARPIGIANI V BOLOGNI.

1.den

Na cestu se vydáme v podvečer, abychom se probudili co nejdříve ve slunné Itálii a zanechali za sebou zrádné alpské průsmyky.

2.den

První zastávkou našeho putování bude ctihodný Milán - centrum Lombardie. Vzpomeneme na jeho slavnou historii v centru města, kde se připomene i honosná současnost v podobě galerie Viktora Emanuella II. s nejluxusnějšími obchody s oděvy. Hned za rohem zjistíme, kde poprvé zazněly tóny slavných Verdiho oper - La Scale a rychlou exkurzi do historie města zakončíme u katedrály Narození Panny Marie.

Následně přejedeme k San Siru, domácímu stadionu milánských velkoklubů AC Milán a Inter Milán, kde můžeme zhlédnout zajímavou expozici o historii obou klubů.

Závěr dne obstará slavný závodní okruh F1 v Monze, ke kterému se vydáme ještě před odjezdem na ubytování.

3.den

Budeme se věnovat poznávání značky Ferrari. V městečku Maranello se podíváme do expozice, která se zaměřuje na současnost a budoucnost těchto automobilů. Dle zájmu lze autobusem a místním průvodcem navštívit místní výrobní závody a zkušební okruh.

Poté se přesuneme do Modeny, kde se nachází futuristická stavba muzea Enza Ferrariho, kterou postavil Jan Kaplický. V něm poznáme příběh zakladatele této fenomenální značky a její historii. Ve zbytku času se projdeme historickým centrem Modeny, která je na seznamu UNESCO, nebo lze navštívit soukromou sbírku vozů Maserati – „The Umberto Panini Collection“. Dojezd zpět na ubytování.

4.den

Poslední den v Itálii se přesuneme do výrobního závodu Lamborghini jen kousek od Modeny. Čeká nás zajímavé muzeum této luxusní značky, kde si každý obdivovatel sportovních vozů přijde na své - pro zájemce je možná i prohlídka výroby.

Odpoledne se podíváme do továrny výrobce motorek Ducati, kde s místním průvodcem uvidíme nejen výrobu, ale také expozici historických i současných modelů. Ve zbytku času dle zájmu navštívíme historické centrum Bologně. Poté odjezd zpět do ČR.

5.den

Příjezd zpět domů v dopoledních hodinách.

Credits:

Created with an image by Toby_Parsons - "ferrari 458 spider ferrari 458 supercar"