Harry Potter ve Sırlar Odası Pdf Dursley'ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts'a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwarts'a dönerse, bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwarts'takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Oda'nın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz. Harry Potter'ın okuldaki ikinci yılını anlatan Harry Potter ve Sırlar Odası'nda J.K. Rowling, bildik öğrenci sorunlarını -kıskançlıklar, rekabetler, çekingenlikler- yer yer ürkütücü, yer yer komik düşsel öğelerle ustaca iç içe geçiriyor. Dizinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı kadar sürükleyici olan bu ikinci kitabı heyecandan soluğunuzu tutarak okuyacaksınız.

Harry Potter ve Sırlar Odası Pdf

Dursley'ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts'a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwarts'a dönerse, bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwarts'takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Oda'nın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz.

Harry Potter'ın okuldaki ikinci yılını anlatan Harry Potter ve Sırlar Odası'nda J.K. Rowling, bildik öğrenci sorunlarını -kıskançlıklar, rekabetler, çekingenlikler- yer yer ürkütücü, yer yer komik düşsel öğelerle ustaca iç içe geçiriyor. Dizinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı kadar sürükleyici olan bu ikinci kitabı heyecandan soluğunuzu tutarak okuyacaksınız.

Harry Potter ve Sırlar Odası - 2.kitap kitabı Beyaz perdeye aktarılan kitaplar listesinde yer almaktadır.

Harry Potter ve Sırlar Odası kitabını aşağıdaki linkten pdf olarak indirebilirsiniz.

http://www.pdfkitaplariindir.com/harry-potter-ve-sirlar-odasi-2-pdf-indir.html

Harry Potter ve Sırlar Odası Kitabı Okuyucu Yorumları

Yorum-1

Buraya yazacağım ilk satırların Harry Potter ile ilgili olması heyecanıyla duygularımı ve düşüncelerimi aktarmaya geçiyorum.

Harry Potter sıkça duyduğum şekilde "çocuk kitabı " olarak anılsada bence her yaş kesimi okuyabilir .Hemde her zaman...

Harry Potter çoğumuza göre "çocuk kitabı"değil hatta birnevi çocukluğumuzun kitabı .

Zihnimin en genç kısmı Harry Potter serisi ile kaplı .

En köşeler oynadığımız Harry Potter oyunları ile süslenmiş durumda .

Böyle olunca da Harry Potter "çocuk kitabı"değil de çocukluğumun ve her zaman geleceğimin bir kitabı olacak .

Biraz ciddi bir cümle kurmuş olsamda konu bu seri ile ilgili olunca cidden böyle cümleler gerekiyor bazen.

J.K Rowling bize sadece bir kitap serisi bırakmadı aslında.Bize Hogwarts'ın içine götürdü .Hepimiz büyücülük okulundaydık hayal dünyamızda. Bazılarımız aynı tarafta bazılarımız karşı taraftaydık ama ne olursa olsun hepimiz yine Hogwartsdaydık.

Hayal dünyamız büyülerle dolup taşarken biz bu büyülerle büyüdük ve birçok şeyi öğrendik .

Harry bize her zorlukta pes etmemeyi ve her zaman güçlu durmamızı öğretti .

Hermione zekiliği ve ders çalışmanın yararlarını gözler önüne sundu .

Ron ise her zaman sevinç kaynağımızdı.

İçimizde bulunan bazı şeylerin temsiliydi.

J.K.Rowling bu ve bundan daha fazlasını kattı her zaman bize .

İşte bu yüzden bu satırları yazıyorum .

Hala okumayanlar için ,bu seriye ön yargılı davrananlar için ,kitabı okumayı geç filmini bile izlemeyip anlamsız konuşanlar için ve bunun gibi birçok kişi için yazıyorum .

Umarım birgün bizim gibi Hogwarts'a katılırsınız.

Herkese yerimiz var .

Belki birkaç kişi hariç ...

Lumos

Yorum-2

Ve yine mükemmel soluk aldırmaz bir macera. Bence muazzam bir üsluba sahip. Kitabı elinizden bırakmanız mümkün değil. Kitabın sonunu hiç merak etmeye fırsatım olmadı çünkü düşündüğüm sadece bir sonraki paragraftı.

Yorum-3

''Macera başlıyor kemerlerinizi sıkıca bağlayın.'' diyor adeta. Akıcılığı ilk kitapta olduğu gibi oldukça güzel. Nedendir bilmem fakat, ilk kitaptan daha güzel bulduğum kitaptır kendisi. Hayal gücünün olanakları sahiden çok güzel ve yazar sonuna kadar göstermiş tıpkı diğer kitaplarda olduğu gibi.

Yorum-4

Serinin oldukça güzel ikinci romanı. Harry, Hogwarts'ta ikinci senesindedir. Ancak Dobby adlı bir ev cini onun okula gitmesi engellemeye çalışmaktadır. Çünkü aleyhine kurulmuş bir komplo mevcuttur. Her şeye rağmen okula gider ancak öğrencilere saldırılar başlar. Sırlar Odası açılmıştır ve odadaki bir şey öğrencilere saldırmaktadır. Harry okulun büyük kısmı tarafından Sırlar Odası'nı açan, varis olarak görünmektedir. Sırlar Odası en son 50 yıl önce açılmış ve Hagrid bu yüzden okuldan kovulmuştur. Ancak bu sefer açan kimdir ve bu güncenin bu işteki rolü nedir? Voldemort, Harry'nin peşine düşmeyi bırakmış mıdır? Harry bu ölüm kalım mücadelesinden sağ olarak kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman daha.

Yorum-5

Kitap arsızlığım nedeniyle her zaman okunmayı bekleyen çok kitabım olur.Yine bu durumdayken kızım"Anne Harry Potter'ları sen de oku,ben seninle bu kitaptakileri paylaşmak istiyorum" dedi.Zaman israfı olarak düşünsem de , kırk yılda bir kızımla birşey paylaşacağım diye 7 kitabı da okudum.İyi ki okumuşum..Büyücülük okulu,iyiler,kötüler,kötü sanılan iyiler..Ne hayal gücü...Gerçeklerden sıyrılıp herşeyin gerçekleşebileceği ve sonunda hep iyilerin kazanacağı bir dünyayı keşfetmek istiyorsanız okuyun..Sevdiğim ama öldüğüne hala inanamadığım insanlar olduğu için, bu kitapta ölen kahramanların sevdikleriyle bir şekilde iletişim kurabilmesi Harry Potter serisinde en çok sevdiğim kısımlar oldu.

Yorum-6

Büyülü evrenin ikinci basamağında yine etkileyici olaylar devam ediyor. Satranç sahnesi, uçan anahtar sinekler ve sırlar odası... J. K. yine hayal dünyasının çeşmelerini sonuna kadar açmış ve etkileyici kalemiyle döktürmüş. Kitabın aşırı sempatik havası vardı ve gözümde bir önceki kadar güzel olmasa da mekan tasvirlerine bayıldım.

Yorum-7

Sırlar Odası, Felsefe Taşı gibi çok akıcı bir kitaptı. J. K. Rowling'in hayal gücüne hayranlığım H. P. serisinin ikinci kitabıyla biraz daha arttı. Sanırım H. P. serisini bitirene kadar okuyacağım her kitapta hayranlığım daha da artacak. Müthiş bir hayal gücü ve kurgu. Gerçekten etkilendim. Ne zaman elime alıp okusam sayfaların nasıl çevirdiğimi, kaç sayfa okuduğumu ancak gözlerim yorulunca veya bir işim olduğu zaman kitabı bırakmak zorunda kaldığım zaman fark ediyorum. O derece sürükleyici bir kitaptı. Fantastik - macera türlerinden en iyilerinden biri Harry Potter. Tavsiye ederim...

Yorum-8

J.K. Rowling,Harry Porter ve Felsefe Taşı'ndaki acemiliğini Harry Potter ve Sırlar Odası'nda biraz olsun kırmış.Ama tabiki roman çok güzeldi.Bu kitabı okumak isteyenlere ise cevabım:

"Eğer bu kitabı okumak istiyorsanız ilk önce Felsefe Taşı'nı okumanıza gerek yok.Çünkü J.K. Rowling yine bir acemilik yaparak Felsefe Taşı'nın özetini Sırlar Odası'nın başlangıcında yer verdi.Amacım ukalalık yapmak değil.Ama son kitaplarına göre biraz acemilik var ilk kitaplarında.Olay akışı gayet güzel ve olaylar bilmece gibi.İnsanı sarıyor."

Kitap genel olarak güzel tavsiye ederim

Yorum-9

Kitaplarım arasında durduğu ve o yaştaki hevesim ile okuduğum güzel kitaplardan olduğu için yazmak istedim. Halen aynı fantastik öykülerin olduğu kitaplar arıyoruz. Okumayanlara kesinlikle tüm seriyi okumalarını tavsiye ediyorum.

Yorum-10

Harry Potter serisinin ikinci kitabı olan bu kitap çok iyidir.Harry'nin cesaretinin test edildiği anlarda biridir.Harry Ron Hermione üçlüsü efsanesi.

Harry Potter ve Sırlar Odası Pdf

Harry Potter ve Sırlar Odası Kitabından Alıntılar

Alıntı-1

Harry, "Dur bakalım..." diye mırıldandı Ron'a. "Öğretmenlerin masasında boş bir iskemle var... Snape nerede?

...

Ron umutla, "Belki de hastadır!" dedi.

"Belki de ayrılmıştır. Biliyorsun, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Dersini gene elden kaçırdı!"

Ron coşkuyla, "Hatta kovulmuş bile olabilir," dedi. "Yani, herkes ondan nefret ediyor ve..."

"Ya da," dedi arkalarından gelen buz gibi bir ses, "ikinizin neden okul treniyle gelmediğini duymayı bekliyordur."

Harry hızla arkasını döndü. Orada, kara cüppesi soğuk bir esintiyle dalgalanarak, Severus Snape duruyordu.

Alıntı-2

Salonun ortasında telaş içinde durarak, "Ben en iyisi size dostça olmayan büyüleri nasıl engelleyeceğinizi öğreteyim," dedi. Kara gözleri parlayan Snape'e baktı, sonra da hemen gözlerini kaçırdı. "Gönüllü bir çift alalım-

Alıntı-3

Wood, "Slytherin'in bizimkilerden daha iyi süpürgeleri var," diye söze başladı, "bunu inkâra gerek yok. Ama bizim süpürgelerimizin üstünde daha iyi adamlar var..."

Alıntı-4

Harry, Malfoy'a bir Gıdıklanma Büyüsü yapmıştı, o da gülmesini kesemiyordu bir türlü. Harry geriye çekildi, içinde sanki o yerde yatarken Malfoy'u büyülemek sportmence olmazmış gibisinden belli belirsiz bir duygu vardı. Hataydı tabii. Malfoy, soluk almaya çalışarak asasını Harry'nin dizlerine tuttu, soluğu kesilerek, "Tarantallegra!" diye bağırdı. Bir saniye sonra Harry'nin bacakları onun kontrolü dışında bir tür step yaparak dans etmeye koyuldular.

"Durun! Durun!" diye bağırdı Lockhart, ama Snape idareyi ele aldı,

"Finite Incantatem!" diye bağırdı. Harry'nin ayakları dans etmeyi bıraktı, Malfoy gülmeyi kesti, kafalarını kaldırıp bakabildiler.

Alıntı-5

Tılsım dersinde Colin Creevey'in yanında duran Ginny Weasley perişan olmuştu. Harry ise, Fred ve George'un onu neşelendirmek için yanlış bir yöntem izlediklerini düşünüyordu. Sırayla ya kürklere ya çıbanlara bürünüyorlar, heykellerin arkasından onun önüne atlıyorlardı. Ancak hiddetten saralı gibi titreyen Percy, onlara, Mrs Weasley'ye yazıp Ginny'nin kabus gördüğünü bildireceğini söyleyince durdular.

Alıntı-6

Bir komplo var, Harry Potter. Bu yıl Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda dehşet verici şeyler yapmak için bir komplo.

Alıntı-7

"Ah Potter, seni katır, ah sen neler yaptın?

Öğrencileri öldürdün de bunu marifet sandın..."

Alıntı-8

"Ün, gelgeç gönüllü bir dosttur, Harry"

Alıntı-9

Efsanelerin temeli hep olgularda değil midir?

Alıntı-10

"Şöhretin sağı solu belli olmaz, unutma bunu."

Harry Potter ve Sırlar Odası Pdf indir

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.