Yarka Yarka Tavuk

Yarka Tavuk Nedir ?

Tavukçuluk piyasasında en fazla bahsi edilen tavuklardan biride yarkadır. Şimdi bu yazımızda tavukçulukta bukadar öneme sahip yarka tavuğunun özelliklerinin ve önemini açıklmaya çalışacağız.

Yarka yumurta tavuklarının yumurtlama periyoduna başlamadan önceki durumudur. Kanatlı hayvanlar türü olan Tavuklara yetişkin diyebilmemiz için 140 günlük bir gelişim sürecini tamamlaması gerekmektedir. Ninova Yarka olarak sağlıklı koşullarda üretimini yapmış olduğumuz yarkaların yetişme sürecinde konusunda uzman veteriner hekimlerimiz tarafından kontrollü bir şekilde gelişmelerini sağlamak amacıyla yeterli araç ve materyale sahip üretim çiftlikleri ile isminden sıkılıkla söz ettirmektedir. Asıl Konumuza dönüş yapacak olursak Civciv olarak hayata gözlerini açan kanatlı form canlılar 117 günlük bir gelişim sürecinin sonrasında adını yarka olarak güncellemekte ve yarka pozisyonundaki gelişim sürecine ilk adımlarını atmaktadır.

Yarka Anlamı

Yumurta tavuklarının, yumurtlama periyoduna başlamadığı, 117 günlükten ilk yumurtlama yaşı olan 140 günlük yaşa kadar olan periyoduna yarka denir.

Yani demek oluyor ki Kanatlı Form canlılarımızın en temel üyesi olan tavuklar ilk önce Civciv olarak olarak hayata gözlerini açarlar, 117 günlük gelişimlerini tamamlayanlar yarka olarak adlandırılmak ta, 140 günlük gelişim sürecinden geçen Tavuklarımız ise Yumurta tavuğu olarak adlandırılmaktadır. Yani Yarka 117 günlük ile 140 günlük arasında Kanatlı form Hayvanların yaşamış oldukları tekâmül sürecinden ibaret olmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Yarka, Ninova Yarka, Yarka Tavuk, Yarka Nedir, Yarka Satışı

Dünya üzerinde en çok tüketilen hayvan özelliğini tavuklar taşımakta. Fakat ne yazık ki eskisi kadar ne lezzetli nede sağlıklı. Eskiden bir tavuk yaklaşık 70 ile 80 gün arasında olgunlaşmaktaydı. Günümüzde ise çeşitli kimyasallar ve büyüme hormonunun salgılanmasını arttıran özel tavuk yemleri kullanarak 20 günde kesilmeye uygun büyüklüğe gelmekteler. Tam bu noktada sizlere eski o özlediğiniz tavuk lezzetini ve yumurtaları ulaştırmak üzere biz devreye giriyoruz. Kanatlı hayvan sektörüne 1990 yılında Konya’nın Karatay ilçesinde giriş yapan firmamız sizlere o özlediğiniz doğal tavuk ve yumurta tadını hatırlatacak. Sağlıklı hayvan yetiştirmek ve müşterilerimizi memnun etmek ilkelerini rehber edindiğimiz bu yolda son derece emin adımlarla ilerlemekteyiz. Veterinerlerimizden gıda mühendislerimize kadar son derece profesyonel olan ekibimiz ile birlikte sizleri memnun etmek için çalışmalarımız devam etmekte. Günümüz ihtiyaçlarını gidermek amacıyla hindi üretimi ve yetiştirme faaliyetlerimiz de başlamış bulunmakta. Eğer sizde özlediğiniz o eski tavuk lezzetini arıyorsanız eskiden yediğiniz yumurtaların tadı hala damağınızda ise iletişim kısmından bizimle iletişim kurabilir ve o lezzetleri tekrar tadabilirsiniz.

Eğer ki amacınız yeni bir uğraş veya yeni bir yatırımsa. Ve kafanızda ki fikir tavuk çiftliği veyahut yetiştiriciliği ise yine doğru adrestesiniz. Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde profesyonel bir marka olan firmamızdan istediğiniz cins tavuğu sipariş edebilir istediğiniz adette siparişte bulunabilirsiniz.

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.