Loading

NETUBA 25. Yıl Kutlaması ve Ticaret Ödülleri

Türk Ekonomi Bakanlığı Dış İlişkiler Kurulu (DEİK) Hollanda Partneri olan Hollanda Türkiye İş Konseyi NETUBA 8 Mart'da Hollanda'nın en görkemli Delliotte binasında 25. yılını kutladı.

Trade Award programını NETUBA Board üyesi AKD Hukuk firması ile ortaklaşa düzenlendi. AKD Hukuk firması bünyesinde uzmanlaşmış 230'dan fazla hukukçu ve hukuk noteri bulunduran ve tüm alanlarda uluslararası bir kurumdur. Türk firmalarına daha üst seviyede hizmet verebilmek için AKD Türkiye masasını kurmuştur .

Türkiye ile Hollanda arasındaki ticari ve ekonomik yatırımlara katkı sağlayan en başarılı şirket, kurum veya şahıslara iki yılda bir verilen NETUBA Trade Award ödülüne bu yıl iki şirket şeçildi.

İlk ödülü Türkiye'den Hollanda'ya yatırım yaparak Amsterdam'da polikilinik açan Acıbadem Sağlık Grubundan Acıbadem Uluslararsı Tıp Merkezine verildi. Acıbadem Sağlık Grubu 1 Mayıs 2017 tarihi itibaı ile Amsterdam'da 13 tıbbi branş, 24 polikilinik odası, yatan hasta, ameliyathane ve görüntüleme sistemleri ile hizmet vermeye başladı. 2017'nin en başarılı Türk Şirketi olarak NETUBA Trade Award ödülüne layik görüldü.

İkınci ödül ise Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren Hasankeyf'de tarihi eserlerin taşınması çalışmalariyla ün yapmiş olan Hollandalı firma Bresser Groep'a.

İki ülke arasındaki dostluk ve ticari faaliyetlere katkıda bulunan NETUBA onur ödülüne merkezi Hollanda'da bulunan Edelstaal firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Turgut Torunoğullarına ve NETUBA'nın ilk kurucularından Bert de Nooijer layik görüldü.

Programa katılan Hollanda Ekonomi Bakanlığı Dış İlişkiler bölümü yetkilileri programdan duyduğu memnuniyeti ve NETUBA ile ortak çalışmalarını hızladıracaklarını dile getirdiler.

Türk Rotterdam Başkonsolosluğu adına Ticari Ateşe Tarık Gençosmanoğlu'da programda yer aldı. Programa katılan Türk ve Hollanda şirket yetkilileri ile fikir alışverişinde bulundu.

Cor Bekker

NETUBA Trade Award programı NETUBA Chairman'i ve aynı zamanda Hollanda Ticaret Odası yetkilisi Cor Bekker'in açılış konusması ile başladı. NETUBA faaliyetlerini anlatan Cor Bekker'dan sonra AKD yetkilisi İnan Akdeniz hoşgeldiniz konuşması yaptı. Ödul alan firma yetkililerine ödulleri takdim edildi. Onur ödülü alan NETUBA kurucusu Bert de Nooijer 25 yıl önce bir grup iş adamı ve ticaret odası yetkililerinin Türkiye ziyareti sırasında ortaya çıkan Hollanda Türkiye İş Konseyini (NETUBA) kurma fikrinin günümüze kadar gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Onur ödülüne layik görülen Edelstaal Group yönetim kurulu başkanı değerli iş adamı Turgut Torunoğulları yaptığı konuşmada iki ülke ticari faaliyetlerinin 400 yıl öncesine dayandığını, iş adamı olarak köprü görevi yapmaya devam edeceklerini ve Hollanda içinde azımsanmayacak kadar Türk kurum ve şirketlerin faaliyet gösterdiğini ve ileriki aşamada ilişkilerin daha da geliştirilmesi için kişi ve kurumlara çok iş düştüğünü belirtti.

Created By
Cemil Cakir
Appreciate

Credits:

NETUBA, www.netuba.org, info@netuba.nl, Hatice Bekker, Cemil Cakir, cemil@itbpn.com

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.