Miłosza 8/1 Komorniki

Do wynajęcia

Przepięknie położone mieszkanie o powierzchni 70,33m2 na pograniczu Komornik i Szreniawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Mieszkanie na parterze, posiada 2 pokoje-sypialnie, łazienkę oraz przede wszystkim bardzo duży salon połączony z kuchnią. Całość na kameralnym osiedlu z widokiem na park, pobliskie pola oraz linię kolejową którą bezszelestnie przemieszczają się szynobusy relacji Poznań <-> Nowy Tomyśl, a okazjonalnie przejeżdża parowóz Piękna Helena na trasie do Wolsztyna, robiąc piorunujące wrażenie.

Do mieszkania przynależy ogród o powierzchni 163m2 z założonym trawnikiem. Całość została obsadzona tujami, które pozwalają skutecznie zbudować poczucie intymności. Dodatkowo z najbliższymi sąsiadami wspólnymi nakładami został zainstalowany płot z elementów drewnianych.

Miesięczny koszt wynajmu: 2400 zł.

Kaucja: 5000 zł (wpłacana jednorazowo lub w 2 ratach w ciągu pierwszych dwóch miesięcy najmu).

Dodatkowe opłaty według zużycia: wspólnota mieszkaniowa (wywóz nieczystości, sprzątanie, odśnieżanie etc.), ogrzewanie (nowoczesny kocioł gazowy), woda/ścieki, prąd, internet.

Umowa: najmu okazjonalnego, okres 2 lat i więcej, po 2 latach 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

Kontakt: 6O1 681 56O lub 6O7 663 891 lub dawid.morzynski@gmail.com

Osiedle

Osiedle Poetów położone jest na pograniczu Komornik i Szreniawy przy ul. Jeziornej (popularnie nazywanej "Grajzerówką"). Osiedle nie leży w bezpośrednim sąsiedztwie innych osiedli - jest jedyne w swoim rodzaju, kameralne. Odległości pomiędzy budynkami są spore, do tego osiedle "otulone" jest z każdej strony drzewami i polami. Osiedle leży w bezpośrednim sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dodatkowo przy osiedlu znajduje się linia szynobusu relacji Poznań <-> Nowy Tomyśl (szynobusy są absolutnie niesłyszalne z osiedla), co pozwala dostać się do centrum Poznania w kilkanaście minut. Osiedle jest podzielone na trzy części (zgodnie z etapami budowy developera), a nasze mieszkanie znajduje się w pierwszym oddanym etapie. Są to dwupoziomowe domki z dwoma mieszkaniami, połączone salonem i kuchnią pomiędzy sobą parami. Całością osiedla opiekuje się administrator dbający o czystość i porządek.

Przykładowe czasy dojazdu z osiedla poetów do różnych miejsc:

os. Poetów -> Poznań (godziny szczytu, 8:30 środek tygodnia): 15-20 minut

os. Poetów -> Poznań (poza godzinami szczytu): 6-8 minut

Poznań -> os. Poetów (godziny szczytu, 16:00 środek tygodnia): 25-30 minut

Poznań -> os. Poetów (poza godzinami szczytu): 5-8 minut

os. Poetów <-> Puszczykowo (o dowolnej porze): 8-12 minut

os. Poetów -> Autostrada A2 (godziny szczytu): 15 minut

os. Poetów -> Autostrada A2 (poza godzinami szczytu): 5 minut

Zarówno bezpośredni sąsiedzi jak i dalsi bardzo spokojni, osiedle jest ciche, co w gorący letni wieczór sprawia niesamowite wrażenie (kompletna cisza, świerszcze, brak w bezpośredniej bliskości żadnej ruchliwej drogi, spadające gwiazdy).

Mieszkanie

Podczas zakupu mieszkania na etapie developerskim kierowaliśmy się przede wszystkim widokami, jakie z poszczególnych pokoi się rozciągają (z sypialni widać fragment lasu i pola, a z salonu i drugiego pokoju widać Wielkopolski Park Narodowy oraz linię wraz z przejazdami "Pięknej Heleny" - w tamtym czasie regularnymi) oraz praktycznością dostępu bezpośrednio do ulicy i samochodu (powód: małe dzieci). Bezpośrednio przy mieszkaniu i ogrodzie znajdują się trzy miejsca parkingowe. Mieszkanie ma powierzchnię 70,33m2.

W mieszkaniu mieszkaliśmy przez nieco ponad 3 lata. Z powodu powiększenia się rodziny zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do większego domu, jednak nie opuściliśmy osiedla Poetów (ze względu na jego lokalizację) i przeprowadziliśmy się (dosłownie!) na drugą stronę ulicy. Myślę, że to najlepsza rekomendacja tej lokalizacji.

Mieszkanie zostało całkowicie odświeżone (ściany zostały odmalowane, wszelkie ubytki uzupełnione) i jest gotowe do zamieszkania. Mieszkanie zostało kompleksowo wysprzątane również (w trakcie - kwestia kilku dni na dokończenie).

Mieszkanie jest częściowo umeblowane, w tym w szczególności:

* całkowicie umeblowana i wyposażona kuchnia (bez naczyń, ale z piekarnikiem, lodówką, mikrofalówką etc.) - szafki: IKEA, wyposażenie: AMICA & Samsung

* całkowicie umeblowana sypialnia w tym: duża szafa PAX (IKEA), łóżko (IKEA) i stoliki nocne (IKEA)

* częściowo umeblowany salon w tym: sofa skórzana KLIPPAN (IKEA), regał KALLAX (IKEA), stolik kawowy (IKEA)

* całkowicie umeblowany przedpokój w tym: zabudowa wnęki szafą (SEVROLL), szafka na buty STALL (IKEA)

Istnieje możliwość usunięcia części mebli lub dodania potrzebnych mebli - kwestia indywidualnego ustalenia.

Mieszkanie posiada dwa wodomierze - drugi służy do zliczania wody wykorzystanej do podlewania roślinności w ogrodzie, co znacząco redukuje koszt podlewania.

Do mieszkania dociągnięty jest światłowód pozwalający na instalację internetu do 1Gbps (aktualna oferta Inei).

Ogród

Do mieszkania należy spory ogród o powierzchni 163m2. Ogród został obsadzony tujami, a na granicy z bezpośrednimi sąsiadami został postawiony płot z paneli drewnianych zapewniający większą intymność.

Ogród posiada trawę, taras o powierzchni 13,7m2 (zadaszony - można śmiało grillować nawet w deszczu!).

Istnieje możliwość zrobienia wjazdu dla samochodu z miejsca parkingowego (instalacji bramy) lub/i instalacji bramki pozwalającej wejść bezpośrednio na ogród z ulicy (do ustalenia indywidualnie - dla nas nie było to koniecznością, ale istnieje taka możliwość).

Na ogród wyprowadzona jest woda (osobny licznik o czym wspominaliśmy wyżej) oraz gniazdko z prądem.

Ogród okala mieszkanie z trzech stron, a w długie letnie wieczory skąpany jest w promieniach słonecznych do ostatnich minut przed zachodem słońca.

Okolica

Okolica to przepiękne lasy Wielkopolskiego Parku Narodowego, ale również fantastyczne pola oddające cykl życia natury - od etapu siewów po żniwa. Całość dopełnia widok parowozu sunącego przez bezkres zielonego horyzontu.

W odległości 4km znajduje się Jezioro Jarosławieckie, które zarówno latem jak i zimą przyciąga swoim urokliwym położeniem w sercu lasu.

Niezliczone ścieżki rowerowo-piesze pozwalają na piesze wycieczki, codzienny jogging czy rowerowe przejażdżki.

W sąsiadującej Szreniawie znajduje się fantastyczne Muzeum Rolnictwa wraz z placem zabaw i mini zoo - szczególna atrakcja dla dzieci.

Najbliższe sklepy znajdują się w promieniu 1.5km i są to: Tesco, Żabka, Biedronka (około 2km), Lidl (około 2.5km), Netto (około 2.4km). W odległości około 5km znajduje się całe centrum Komornickie w tym: Auchan Komorniki, Leroy Merlin, Decathlon czy Galeria A2.

Do centrum bez samochodu można dostać się na dwa sposoby: za pomocą szynobusu jeżdżącego kilka razy dziennie (około 20 minut do ścisłego centrum), lub za pomocą autobusu (jeżdżącego częściej) - odległość do przystanku to około 700m.

W odległości do 1km znajdują się również: apteka, przychodnia, posterunek policji, straży miejskiej, urząd miejski.

Droga zarówno na osiedlu jak i prowadząca do osiedla jest utwardzona (ul. Jeziorna zbudowana jest z płyt betonowych - trwalsze niż asfalt, drogi osiedlowe to kostka brukowa).

Kontakt

Telefon: 6O1 681 56O lub 6O7 663 891

E-mail: dawid.morzynski@gmail.com

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.