Miłosza 8/1 Komorniki

Do wynajęcia

Przepięknie położone mieszkanie o powierzchni 70,33m2 na pograniczu Komornik i Szreniawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Mieszkanie na parterze, posiada 2 pokoje-sypialnie, łazienkę oraz przede wszystkim bardzo duży salon połączony z kuchnią. Całość na kameralnym osiedlu z widokiem na park, pobliskie pola oraz linię kolejową którą bezszelestnie przemieszczają się szynobusy relacji Poznań <-> Nowy Tomyśl, a okazjonalnie przejeżdża parowóz Piękna Helena na trasie do Wolsztyna, robiąc piorunujące wrażenie.

Do mieszkania przynależy ogród o powierzchni 163m2 z założonym trawnikiem. Całość została obsadzona tujami, które pozwalają skutecznie zbudować poczucie intymności. Dodatkowo z najbliższymi sąsiadami wspólnymi nakładami został zainstalowany płot z elementów drewnianych.

Miesięczny koszt wynajmu: 2600zł (w cenie opłaty administracyjne, wywóz nieczystości, sprzątanie/odśnieżanie osiedla i inne prace porządkowe) - do negocjacji w zależności od długości podpisanej umowy.

Dodatkowe opłaty według zużycia: ogrzewanie (nowoczesny kocioł gazowy), woda/ścieki, prąd, internet.

Umowa: minimum 2 lata, po tym okresie 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

Kontakt: 6O1 681 56O lub 6O7 663 891 lub dawid.morzynski@gmail.com

Osiedle

Osiedle Poetów położone jest na pograniczu Komornik i Szreniawy przy ul. Jeziornej (popularnie nazywanej "Grajzerówką"). Osiedle nie leży w bezpośrednim sąsiedztwie innych osiedli - jest jedyne w swoim rodzaju, kameralne. Odległości pomiędzy budynkami są spore, do tego osiedle "otulone" jest z każdej strony drzewami i polami. Osiedle leży w bezpośrednim sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dodatkowo przy osiedlu znajduje się linia szynobusu relacji Poznań <-> Nowy Tomyśl (szynobusy są absolutnie niesłyszalne z osiedla), co pozwala dostać się do centrum Poznania w kilkanaście minut. Osiedle jest podzielone na trzy części (zgodnie z etapami budowy developera), a nasze mieszkanie znajduje się w pierwszym oddanym etapie. Są to dwupoziomowe domki z dwoma mieszkaniami, połączone salonem i kuchnią pomiędzy sobą parami. Całością osiedla opiekuje się administrator dbający o czystość i porządek.

Przykładowe czasy dojazdu z osiedla poetów do różnych miejsc:

os. Poetów -> Poznań (godziny szczytu, 8:30 środek tygodnia): 15-20 minut

os. Poetów -> Poznań (poza godzinami szczytu): 6-8 minut

Poznań -> os. Poetów (godziny szczytu, 16:00 środek tygodnia): 25-30 minut

Poznań -> os. Poetów (poza godzinami szczytu): 5-8 minut

os. Poetów <-> Puszczykowo (o dowolnej porze): 8-12 minut

os. Poetów -> Autostrada A2 (godziny szczytu): 15 minut

os. Poetów -> Autostrada A2 (poza godzinami szczytu): 5 minut

Zarówno bezpośredni sąsiedzi jak i dalsi bardzo spokojni, osiedle jest ciche, co w gorący letni wieczór sprawia niesamowite wrażenie (kompletna cisza, świerszcze, brak w bezpośredniej bliskości żadnej ruchliwej drogi, spadające gwiazdy).

Mieszkanie

Podczas zakupu mieszkania na etapie developerskim kierowaliśmy się przede wszystkim widokami, jakie z poszczególnych pokoi się rozciągają (z sypialni widać fragment lasu i pola, a z salonu i drugiego pokoju widać Wielkopolski Park Narodowy oraz linię wraz z przejazdami "Pięknej Heleny" - w tamtym czasie regularnymi) oraz praktycznością dostępu bezpośrednio do ulicy i samochodu (powód: małe dzieci). Bezpośrednio przy mieszkaniu i ogrodzie znajdują się trzy miejsca parkingowe. Mieszkanie ma powierzchnię 70,33m2.

W mieszkaniu mieszkaliśmy przez nieco ponad 3 lata. Z powodu powiększenia się rodziny zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do większego domu, jednak nie opuściliśmy osiedla Poetów (ze względu na jego lokalizację) i przeprowadziliśmy się (dosłownie!) na drugą stronę ulicy. Myślę, że to najlepsza rekomendacja tej lokalizacji.

Mieszkanie zostało całkowicie odświeżone (ściany zostały odmalowane, wszelkie ubytki uzupełnione) i jest gotowe do zamieszkania. Mieszkanie zostało kompleksowo wysprzątane również (w trakcie - kwestia kilku dni na dokończenie).

Mieszkanie jest częściowo umeblowane, w tym w szczególności:

* całkowicie umeblowana i wyposażona kuchnia (bez naczyń, ale z piekarnikiem, lodówką, mikrofalówką etc.) - szafki: IKEA, wyposażenie: AMICA & Samsung

* całkowicie umeblowana sypialnia w tym: duża szafa PAX (IKEA), łóżko (IKEA) i stoliki nocne (IKEA)

* częściowo umeblowany salon w tym: sofa skórzana KLIPPAN (IKEA), regał KALLAX (IKEA), stolik kawowy (IKEA)

* całkowicie umeblowany przedpokój w tym: zabudowa wnęki szafą (SEVROLL), szafka na buty STALL (IKEA)

Istnieje możliwość usunięcia części mebli lub dodania potrzebnych mebli - kwestia indywidualnego ustalenia.

Mieszkanie posiada dwa wodomierze - drugi służy do zliczania wody wykorzystanej do podlewania roślinności w ogrodzie, co znacząco redukuje koszt podlewania.

Do mieszkania dociągnięty jest światłowód pozwalający na instalację internetu do 1Gbps (aktualna oferta Inei).

Ogród

Do mieszkania należy spory ogród o powierzchni 163m2. Ogród został obsadzony tujami, a na granicy z bezpośrednimi sąsiadami został postawiony płot z paneli drewnianych zapewniający większą intymność.

Ogród posiada trawę, taras o powierzchni 13,7m2 (zadaszony - można śmiało grillować nawet w deszczu!).

Istnieje możliwość zrobienia wjazdu dla samochodu z miejsca parkingowego (instalacji bramy) lub/i instalacji bramki pozwalającej wejść bezpośrednio na ogród z ulicy (do ustalenia indywidualnie - dla nas nie było to koniecznością, ale istnieje taka możliwość).

Na ogród wyprowadzona jest woda (osobny licznik o czym wspominaliśmy wyżej) oraz gniazdko z prądem.

Ogród okala mieszkanie z trzech stron, a w długie letnie wieczory skąpany jest w promieniach słonecznych do ostatnich minut przed zachodem słońca.

Okolica

Okolica to przepiękne lasy Wielkopolskiego Parku Narodowego, ale również fantastyczne pola oddające cykl życia natury - od etapu siewów po żniwa. Całość dopełnia widok parowozu sunącego przez bezkres zielonego horyzontu.

W odległości 4km znajduje się Jezioro Jarosławieckie, które zarówno latem jak i zimą przyciąga swoim urokliwym położeniem w sercu lasu.

Niezliczone ścieżki rowerowo-piesze pozwalają na piesze wycieczki, codzienny jogging czy rowerowe przejażdżki.

W sąsiadującej Szreniawie znajduje się fantastyczne Muzeum Rolnictwa wraz z placem zabaw i mini zoo - szczególna atrakcja dla dzieci.

Najbliższe sklepy znajdują się w promieniu 1.5km i są to: Tesco, Żabka, Biedronka (około 2km), Lidl (około 2.5km), Netto (około 2.4km). W odległości około 5km znajduje się całe centrum Komornickie w tym: Auchan Komorniki, Leroy Merlin, Decathlon czy Galeria A2.

Do centrum bez samochodu można dostać się na dwa sposoby: za pomocą szynobusu jeżdżącego kilka razy dziennie (około 20 minut do ścisłego centrum), lub za pomocą autobusu (jeżdżącego częściej) - odległość do przystanku to około 700m.

W odległości do 1km znajdują się również: apteka, przychodnia, posterunek policji, straży miejskiej, urząd miejski.

Droga zarówno na osiedlu jak i prowadząca do osiedla jest utwardzona (ul. Jeziorna zbudowana jest z płyt betonowych - trwalsze niż asfalt, drogi osiedlowe to kostka brukowa).

Kontakt

Telefon: 6O1 681 56O lub 6O7 663 891

E-mail: dawid.morzynski@gmail.com

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.