Loading
Я пишу правду, я пишу душу, бо люблю свого читача, і він мені платить тією ж монетою

Василь Шкляр

Книжку про отаманшу Марусю автор написав на основі реальних подій.

«Маруся — це документальна історія про одну справжню українську амазонку — Олександру Соколовську. Це була юна, тендітна дівчинка-гімназистка. Народжена не для війни, а для щастя. Після того як загинуло троє її братів, вона стала отаманом. Вела за собою величезне українське військо аби очистити нашу землю від московських загарбників», — розказує про свій твір письменник.

«…Коли Червона армія почала палити села, коли три її брати загинули у боях з радянськими військами, тендітна Маруся взяла в руки зброю і стала отаманом козацького загону. Вона була надзвичайно вродлива і надзвичайно небезпечна, вона не жаліла ворогів і рятувала своїх людей, ризикуючи власним життям. Вона вміла любити і ненавидіти. Та чи зуміє коханий Мирон врятувати її від помсти більшовиків? Чи буде їхнє кохання сильнішим за смерть?..»

Життя і, навіть, смерть Марусі овіяна тужливим серпанком загадковості, котрий спонукає читача дошукуватися правди, разом з автором подорожувати дорогами відважних бійців Української Галицької Армії: поручником Мироном Гірняком, сотником Станіміром та іншими героями, котрі за вироком злої долі опинилися між «Білим» і «Червоним» полум’ям московської навали і мусили приймати непрості рішення компромісів, переговорів, дипломатії заради порятунку армії і життя сотень патріотів України. Адже кожного героя чекала вдома згорьована мати, сестра чи кохана дівчина.

Кохання, вірність та відданість — це ті вічні постулати, без яких неможливо вижити у найжорстокішій борні з ворогом, у якого немає ані крихти моралі, людяності чи духовності. Двом люблячим до нестями серцям знову доведеться постати перед вибором між почуттями і обов’язком вибороти краще майбутнє для своєї України.

«Маруся» читається надзвичайно легко та інтригуюче, вона не відпустить вашу уяву від першої до останньої літери, а вкраплення в текст галицького діалекту, стане незабутнім "смаколиком" для справжніх гурманів, які вміють оцінити роман, наче ковток духмяної галицької кави, яка найкраще смакує під зоряним небом у товаристві коханого…

І байдуже, що все це під ворожими кулями…

«Цю книгу корисно прочитати кожному, щоб відчути жертовну відданість національній ідеї цілісності української держави, за чиє демократичне майбутнє склали голови цілі покоління Героїв, котрі «не вмирають» і стануть прикладом для наслідування для вільних духом українців, адже мій волелюбний, незнищенний народ не дасть себе гнобити більше ніколи і нікому, бо готовий віддати власне серце заради захисту домівки та найрідніших людей»

Ігор Зіньчук

Читач ВВС Україна

Аудіокнига

Офіційний вебсайт письменника

Сторінка Шкляра Василя Миколайовича у Вікіпедії

Електронна книга «Маруся»

https://www.facebook.com/Marusia.Novel

https://archive.chytomo.com/issued/istoriya-marusi-i-geroiichni-geroii-shklyara

https://ukurier.gov.ua