Minoxidil Minoxidil Saç ve Sakal Serumu Minoxidil Türkiye Minoxidil saç ve sakal serumu Minoxidil sakal çıkarıcı serum

Minoxidil

Minoxidil

Saç çıkarıcı tek ürün olan Minoxidil, birçok insana huzurun ve rahatlığın kapılarını açıyor diyebiliriz. Bu ilaç sayesinde birçok kişi Minoxidilkendi hayatını daha renkli bir konuma getirme imkanına sahip olmaktadır. Saç birçok insanın daha çekici ve karizmatik görünmesi için çok önemli bir faktördür. Saçlarınızın sizlerde yarattığı o muhteşem güzelliği bir düşünün! O vakit saçlarınıza ne kadar değer vermeniz gerektiğini bir kez daha hatırlayacaksınız.

Minoxidil, saç çıkarıcı ve saç dökülmesini engelleyen bir olarak biliniyor. Bunun yanında erkeklerin sakallarında da kullanması için gerekli koşulları oluşturan ürünlerden birisidir.

Minoxidil

Minoxidil ürününün tam bir etki göstermesi için düzenli bir kullanım şarttır. Düzenli kullanımı yapıldığı zaman gerçek özellikleri ortaya çıkmaktadır. Bununla birçok beklenen etkisinin üzerinde bir etkiyle karşı karşıya kalmanızda mümkün olmaktadır. Minoxidil kullanırken dikkat etmeniz gereken ve kullanımı hakkındaki bilgilere değinecek olursak;

Saç İçin Kullanımı

Sabah kullanımı; Öncelikle ellerimizi sabun ve bol su ile iyice yıkıyoruz. Minoxidil’ i saçlarımıza uygulamaya geçmeden önce saç derinizi iyice kurulamanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sebepten ötürü saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi ya da havlu ile iyice kurutmanız gereklidir.

Minoxidil

Minoxidil kutusu ile birlikte gelen tüpün içerisini 1ml yazan yere kadar iyice doldurunuz. Sonra uygulamak istediğiniz yerdeki saçlarınızı belirli aralıklarla ayırınız. Sonra saçlarınızın diplerine solüsyonu uygulamaya başlayın. Burda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi, minoxidil’ i saçlarınıza değil saç diplerinize uygulamaktır.

Minoxidil

Solüsyonu saç derinize uyguladıktan sonra solüsyonun bulduğu bölgeye parmaklarınızla solüsyonu iyice yedirin. Yani saçlarınızın diplerine güzelce masaj yapın. Masaj yapmak zorunlu bir şey değildir ama solüsyonu doğru bir şekilde uygulamadığınızı düşünüyorsanız masaj yapmanız önerilir.

Minoxidil’ in saç derileriniz tarafından emiliminin sağlanması yaklaşık 15 il 20 dakika arasında bir süre almaktadır. Bu süre zarfında saçlarınızda herhangi bir işlem yapmamanız gerekir. Bu süre son bulduktan sonra saçlarınıza jöle, vax gibi şekillendiriciler sürebilirsiniz.

Minoxidil

Akşam Kullanımı; yukarıda saydığımız uygulamaların aynısını yapmakla birlikte tam verim sağlamak için düzenli kullanıma özen göstermeniz gerekir. Akşam kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ürünün tam olarak kurumasının beklemenizdir. Eğer ürün tam olarak kurumadan uyursanız sıvı yüzünüze ve çeşitli bölgelere bulaşacağı için yanlış ve istenmeyen durumlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden tam kurumasını bekleyip öyle uyuyun. Minoxidil sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılması gereken bir üründür.

Minoxidil Sakal İçin Kullanımı

Saç çıkarıcı ve saç dökülmesini önleyici kullanan kişilerin birçoğu sakallarının olmaması konusunda şikayetlerini dile getirmektedirler. Bu sıkıntıların ortadan kalkması için büyük bir çaba gösteren uzmanlar Minoxidil’ in sakalda da büyük bir etki yarattığını görmüşlerdir. Sakal için kullanımında herhangi bir sakınca görülmemiş ve düzenli kullanımında çok doğal ve güzel sakallara kavuşmanıza olanak tanımıştır.

Minoxidil’ i sadece sakallarınızda değil bıyıklarınızda da kullanmanız mümkündür. Şimdi Minoxidil’ in hem sakal hem de bıyıkta nasıl kullanıldığı konusunda gerekli koşulları anlatacağız.

Sakalda Minoxidil kullanımı;

Öncelikle ellerimizi bol su ve sabun ile güzelce yıkıyoruz. Ellerimiz temiz olduktan sonra sakal ya da bıyık bölgesinin temizliğini yapıyoruz.Uygulama yapacağınız bölge her zaman temiz ve kuru olmalıdır.

Gerekli koşulları sağladıktan sonra Minoxidil içerisindeki aplikatör ile 0,5 ml hizasına kadar sıvıyı çekiyoruz. Sonra sakal ya da bıyığımızda uygulayacağımız bölgeye çok güzel bir şekilde sıvıyı döküyoruz. Eğer sıvıyı güzel bir şekilde uygulamadığınızı düşünüyorsanız sakallarınıza ya da bıyığınıza güzel bir masaj yapmanız gereklidir.Sıvıyı uyguladıktan 1 ya da 2 saat sonra hangi bölgesine uyguladıysanız yıkamanız tavsiye edilir. Bu süreden önce yıkamanız önerilmez.

Sakal için Minoxidil kullanırken 2 ya da 3 kutu kullanım yeterli olacaktır. Tabi bu kişinin bünyesine yani genetik yapısına göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden bir kutu almak yerine her zaman 2 ya da daha fazla almanız hem maddi anlamda hem de zaman anlamında büyük kazançlar sağlayacaktır.

Sakal çıkarıcı olarak kullandığınız Minoxidil’ in sakallarınızda etkisini gördükten sonra eğer biraz daha çok sakal çıkmasını istiyorsanız tedaviye devam etmeniz önerilir. Birkaç kutu sakal ya da bıyık çıkarıcı ürünümüzden kullandığınız zaman gerçek bir etki ile karşı karşıya kalacaksınız.Minoxidil Kullanımında Dikkat Edilmesi GerekenlerÖncelikle her zaman ürünü kullanmadan önce ellerinizi muhakkak bol su ve sabun ile güzelce bir yıkayınız.

Minoxidil kullanırken uygulama yapacağınız bölgenin temiz olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu ürünün etkisinin hızlı bir şekilde ve daha fazla etki göstermesini sağlayacaktır.

Minoxidil kullanırken dikkatli olunması gerektiği gibi kullandıktan sonrada dikkatli olmanız gerekmektedir. Örneğin; akşam uyumadan önce kullandığınız Minoxidil’ in kurumasını beklemeden uyumak sizin açınızdan çok zararlı olabilir. Kurumayan ürün yüzünüze nüfuz ettiği yerlerde kıl çıkmasına sebep olabilir. Ya da gözlerinizle teması sonucu gözlerinize zarar verebilir. Böyle durumları fark ettiğiniz anda bol su ile temas eden bölgeyi yıkayınız. Minoxidil düzenli kullanım gerektiren bir üründür.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.