MEF KÜTÜPHANE AYLIK BÜLTEN SAYI 4 ARALIK 2015

Sevgili Ögrencilerimiz, Değerli Mensuplarımız,

Yaz döneminde yay​ı​n​ı​na ara verdigimiz Kütüphane Bülteninin yeni say​ı​s​ı​nı sizlere ula​ş​tırmanın mutlulu​ğ​unu yaşıyoruz.Yo​ğ​un geçen ​hazırlık dönemi​nin ardından beğeneceğinizi umduğum yepyeni ​ ​bir tasarımla karşınızdayız​. ​Yayında olmadığımız s​ü​re içinde hayata geçir​di​ğimiz ​bir kaç önemli değişikliğe ve önemli hizmete vurgu yapmak isterim.​ ​Geçtiğimiz yıl pilot uygulama ile yalnızca akademik personel​e sağlanan​ elektronik kaynaklara kampüs dışından erişim hizmetini genişleterek öğrencilerimizin de bu olanaktan yararlanmalarına​ ​olanak sağladık. Artık öğrencilerimiz de diledikleri yerden ve diledikleri zaman elektronik kaynaklara erişim sağlayabilecekler.​ ​Yeni dönemde bir diğer önemli değişiklik ise Kütüphane’nin çalışma saatlerinde oldu. Kütüphane artık hafta içi sabah 08.15 akşam 20.00 saatleri arasında ​hizmet veriyor​, elbette yaklaşmakta olan final sınavları süresince Kütüphane çalışma saatlerini daha da arttıracağız. ​Bir diğer önemli gelişme ise öğrencilerimizin çok yoğun olarak kullandıkları grup çalışma odaları için online rezervasyon sisteminin kullanımına başlanması oldu. Artık öğrencilerimiz grup çalışma odalarının rezervasyonlarını önceden yapabiliyorlar böylece daha iyi bir zaman planlaması yapabilme olanağına sahipler.

​MEF Kütüphane hakkındaki tüm ​gelişmeleri ​ve duyuruları önceden olduğu gibi yine MEF Kütüphane Facebook ve Twitter hesaplarımızdan paylaşmaya devam edeceğiz.​ ​

Yaklaşan final sınavlarında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Saygılarımla,​

Ertuğrul Çimen - Kütüphane Direktörü

MEF'te Kütüphane

AYIN YAZARLARI

NOAM CHOMSKY

07.12.1928

ABD'li aktivist, dil bilimci, filozof, mantıkçı, siyasî eleştirmen,tarihçi ve yazar. N. Chomsky Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde dil bilimi profesörüdür. Kendi ismiyle adlandırdığı Chomsky Hiyerarşisi’ni geliştirmiştir. Dilbilimine olan katkısı Davranışçılık kuramının eleştirisinde çok etkili olmuştur. Ayrıca bilişsel biliminin popülaritesini artırmıştır.

13.12.1974

YAKUP KADRİ KARAOSMANOĞLU

Türk romancı, gazeteci, şair ve diplomat. Roman, öykü ve makaleleri ile Türk toplumunun Tanzimat’tan bu yana geçirdiği değişiklikleri anlatmış bir yazardır. Edebiyat yaşamının başında Fecr-i Ati edebiyat topluluğunun kurucu üyeleri arasında yer almış; daha sonra bireyci düşüncelerden uzaklaşarak toplumculuğu kabul etmiş bir yazar olarak değerlendirilir.

GRUP ÇALIŞMA ODALARIMIZI ARTIK ONLINE REZERVE EDEBİLİRSİNİZ!

3 ADIMDA KAMPÜS DIŞI ERİŞİM

MEF'TE KÜTÜPHANE'NİN ÖNERİLERİ

JOHN STEINBECK

İki gezgin çiftlik işçisi olan George Milton ve Lennie Small'un Büyük Bunalım sırasında Kaliforniya'da yaşadıkları trajik olayları anlatır.

ANDY SERNOVITZ

Türkçe’de kulaktan kulağa diye tabir edilen pazarlama yöntemi hakkında pek çok yaratıcı fikirler için bu kitabı okumanızı tavsiye ederiz.

ARALIK AYI ETKİNLİKLERİ

SEZEN AKSU & THE ROYAL PHILHARMONIC ORCHESTRA PLAYS

Dünyaca ünlü The Royal Philharmonic Orchestra, Sezen Aksu'nun eserlerini seslendirecek. Unutulmaz eserler ünlü aranjör Erdal Kızılçay'ın 1,5 yıllık çalışmasının ardından yepyeni düzenlemeleriyle ilk kez seyirci karşısına çıkacak. Orkestra şefliğini ise dünyanın en önemli orkestra şeflerinden Marcello Rota üstlenecek.

Bir Delinin Hatıra Defteri

Türk tiyatrosunun usta oyuncusu Genco Erkal, 50 yıl önce oynadığı oyunu geçen sezon tekrar oynamaya karar verdi. İlk kez Erkal’ın, 1965’te Ankara Sanat Tiyatrosu’nda sahnelediği Nikolay Gogol imzalı oyun, 50. yılı şerefine yeniden sahnede.

Uluslararası İstanbul Sokak Dansı Karnavalı'15

Bu sene İstanbul Street Dans Karnavalı bünyesinde ilk kez düzenlenecek olan "SHOW ZONE" etkinliği; genç koreograflara, profesyonel ve amatör dansçılara yeteneklerini sergileyecekleri, bilgilerini paylaşacakları, yarışacakları, öğretecekleri ve öğrenecekleri bir ortam yaratmayı hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin!

MEF'te Kütüphane Öğrencilerimize Yaklaşan Final Sınavlarında Başarılar Diler

Created By
MEF Kütüphane
Appreciate

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.