Loading
Книга представляє українському читачеві творчість класика кримськотатарської літератури, письменника, поета і публіциста Шаміля Алядіна (1912–1996).

Творчість письменника відображає його життєвий шлях, здобутий досвід та випробовування. Майстерність письменника проявляється і в тому, що він описав особисту історію так, ніби це історія кожного кримського татарина.

До видання включено три твори: роман «Запрошення на бенкет диявола», автобіографічну повість «Я – ваш цар і бог» і публіцистичний нарис «Жертви Кремля», що відображають і драматичний життєвий шлях самого Автора, і трагічну долю кримськотатарського народу у XX столітті.

Структурно роман "Запрошення на бенкет диявола" складається з кількох оповідей, що ніби вкладені в одну. Роман є своєрідною енциклопедією життя кримських татар на початку ХХ століття: тут зібрано багатий матеріал з історії та етнографії, що спонукає аналізувати минуле й міркувати про майбутнє.

Повість – ваш цар і бог" є автобіографічною та присвячена трагедії депортації кримських татар.

"Останнім часом, з усіх людський почуттів, найсильніше мною опанувало почуття самозбереження. Я виробив щось на кшталт інстинкту, притаманного тваринам, на яких полюють" - пише автор.

Публіцистичний нарис «Жертви Кремля» описує долю кількох відомих діячів кримськотатарської політичної верхівки та наслідки сталінської національної політики щодо народів СРСР.

Як видатний прозаїк, Шаміль Алядін у своїй творчості другої половини ХХ століття зумів розповісти про всі сторони життя свого народу, відобразити його неповторність і самобутність. Цей період, насичений тяжкими історичними подіями у житті кримськотатарського народу, автор, передаючи всю глибину їх трагізму, описав надзвичайно реалістично.

У творах Шаміля Аладіна ми бачимо його роздуми щодо проблем, які залишаються актуальними донині: національна ідентичність, гідність, єдність, просвітництво, визнання.

Завдяки підтримці Українського культурного фонду, книга доступна в електронному вигляді. Вільно звантажити її можна на платформі GooglePlay.Books.

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a copyright violation, please follow the DMCA section in the Terms of Use.